Zbohom, sex. Erotické scény v hollywoodskych filmoch nahradia počítačové efekty

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Koronavírus poznačil (a poznačí) kinematografiu

Niet pochýb o tom, že celosvetová pandémia koronavírusu značne poznačila filmový a televízny priemysel. Z krátkodobého hľadiska sa jedná napríklad o pozastavenie produkcie väčších aj menších projektov, pričom sa natáčania už pomaly ale isto opäť spúšťajú. Z dlhodobého hľadiska však ide o väčšie a horšie problémy. Veľmi utrpela ekonomika ako filmového a televízneho priemyslu, tak aj toho kinárskeho.

Po celom svete sa museli zavrieť kinosály, čo z finančného hľadiska spôsobilo, že niektoré sa neotvoria už nikdy. Na Slovensku ešte stále nie sú otvorené veľké multiplexy, ktoré by vďaka početným prekážkam neboli dostatočne rentabilné. Straty samozrejme utrpeli aj filmové štúdiá, ktoré museli odložiť premiéry svojich filmov a už niekoľko mesiacov nemohli nič vydať do kín.

koronavírus zatvára kiná
Zdroj: Tyrone Siu/Reuters/theguardian.com

Niektoré z nich sa na situáciu rýchlo adaptovali a svoje menšie snímky začali vydávať na streamovacie služby alebo do digitálnej distribúcie (VOD). Aj toto nepochybne poznačí kinematografiu, keďže sa divákom sledovanie noviniek z pohodlia domova pomerne zapáčilo. Štúdia sa tak môžu rozhodnúť do kín dávať len tie najväčšie filmy, pričom ostatné môžu priamo smerovať do digitálnej distribúcie.

Celosvetová pandémia spôsobila oveľa viac podobných zmien, ktoré sa v kinematografii môžu stať novým štandardom. Určite nemôžeme očakávať, že sa všetko hneď vráti do starých koľají, následky totiž budeme pociťovať ešte niekoľko rokov. Zmenia sa dokonca aj spôsoby, akými sa budú natáčať filmy, a aké pravidlá musia dodržiavať členovia štábu a herci na pľace.

Zbohom, erotické scény vo filmoch

Veľkou zmenou budú spôsoby, akými sa v Hollywoode natáčajú erotické scény vo filmoch. Herci sú síce pri natáčaní šteklivých scén profesionálni, no vo väčšine prípadov sa kvôli autentickosti nevyhnú blízkemu fyzickému kontaktu. A práve tento faktor prejde kvôli koronavírusu neočakávanou zmenou.

Päťdesiat odtieňov sivej
Zdroj: click2houston.com

Server The Sun informoval o tom, že keď 12. júna štúdiá opäť otvoria svoje brány v Kalifornii, tak producenti budú musieť premyslieť „momenty blízkeho kontaktu“. Dôvodom je samozrejme to, aby sa predišlo prenášaniu ochorenia COVID-19 medzi hercami. Na danú tému vznikol 22-stranový dokument, ktorý obsahuje informácie o sexuálnych scénach a intímnych momentoch. Tie musia byť „buďto prepísané (v scenári), úplne vylúčené, alebo (produkované pomocou) CGI“, a to všetko niekoľko mesiacov dopredu.

Pokiaľ nie ste oboznámení s pojmom CGI, tak sa jedná o počítačom generované snímky, teda počítačové, digitálne efekty.

„Zvážte opatrenia na minimalizovanie scén s úzkym kontaktom medzi hercami, ako napríklad zmenou a doplnením scenáru alebo použitím digitálnych efektov.“

Takto znejú oficiálne slová v dokumente. Čo to teda znamená? Buď bude najbližšie roky vo filmoch menej šteklivých scén, alebo sa budeme pozerať na digitálne zadky. V takom prípade by filmy ako Päťdesiat odtieňov sivej alebo čerstvá poľská novinka 365 dni mali vyzerať ako Avengers: Endgame. Ako to bude vyzerať? Nevieme, sami sme na to zvedaví. Inšpiráciu si môžu brať u vývojárov videohier, ktorí dokážu podobné scény perfektne spracovať aj bez použitia hercov.

365 dni
Poľská novinka 365 dni; Zdroj: okpal.com

Početné opatrenia na pľaci sa samozrejme netýkajú len erotických scén. Nakrúcania sa síce budú môcť obnoviť už 12. júna, no dokumenty k nim obsahujú veľa preventívnych bodov. Všetci členovia štábov budú musieť nosiť rúška, ochranné štíty a pravidelne si umývať ruky. Výsledné produkty to síce veľmi neovplyvní, no digitálne sexuálne scény si pravdepodobne všimneme.

Aké sú vaše názory na túto tému? Nezabudnite sa s nimi podeliť v sekcii komentárov!

Zdroj: decider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -