Rozlúštia víťazi predošlých hier ďalšie krvavé nástrahy? Nezabudni zájsť do kina na Escape Room: Niet úniku a zistíš celú pravdu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dnešok je pre filmových nadšencov naozaj plodným dňom. Pre rodiny s deťmi prichádza do kín bláznivé animovano-hrané dobrodružstvo Space Jam: Nová Legenda a pre milovníkov nadupanej akcie zase akčná komédia Zabijakov osobný strážca 2 s Ryanom Reynoldsom.

No ak sa skôr radíš medzi fanúšikov krvavejších žánrov, ani ty neodídeš z kinosály na prázdno. V slovenských kinách totižto štartuje mysteriózny horor Escape Room: Niet úniku, ktorý sa bude snažiť nadviazať na úspech prvého filmu.

Pôvodný Escape Room vyšiel v roku 2019 a ukázal nám partiu šiestych náhodných ľudí, ktorým život prekrížila záhadná pozvánka do únikovej hry. Nebolo by na tom nič divného, až pokým nezistia, že výsledky ich snahy vyhrať majú reálne následky – dôjde k úmrtiam a obrovskému počtu nečakaných zvratov. No dvom účastníkom smrtiacej hry sa našťastie podarilo uniknúť a práve vďaka nim si pre nás štúdio Sony na čele s režisérom Adamom Robitelom pripravili ďalší lákavý kúsok.

Pokračovanie Escape Room: Niet úniku bude ešte  násilnejšie, napínavejšie a krvavejšie

Pod scenár sa podpísali Will HonleyOren UzielMaria Melnik a Daniel Tuch, ktorí sa pri písaní nechali inšpirovať príbehom od Christine Levafovej a Fritza Bohma. V ňom opäť uvidíme Zoey (Taylor Russell) a Bena (Logan Miller), ktorým sa podarilo prežiť a pomalými krokmi začnú odhaľovať skutočnú pravdu. Spoločnosť vyrábajúca smrtiace únikové hry je ukrytá na Manhattane a hlavní protagonisti príbehu sa do nej pokúsia infiltrovať za každú cenu.

Ďaleko však nedôjdu. V metre ich vagón opäť unesú a stanú sa súčasťou ďalšej hry. Tentokrát aj s novou posádkou – preživšími, ktorým sa taktiež podarilo utiecť z iných miestností. Aby Zoey a Ben prežili, budú musieť spojiť sily so štyrmi novými postavami, ktoré si zahrali Carlito Olivero, Indya MooreHolland Roden a Thomas Cocquerel. A pri takejto žánrovke je jasné, že nie každá z nich prežije až do finále.

Escape Room: Turnaj šampiónov, Escape Room: Niet úniku
Zdroj: Sony Pictures

Oveľa pútavejší príbeh v porovnaní so Špirálou

Aj keď sa Jigsawovi nepodarilo opätovne naštartovať dlhoročnú sériu podľa predstáv, stále máme k dispozícii oveľa atraktívnejšiu alternatívu. Tohtoročný horor Špirála: Saw pokračuje sa ocitol na vlnách negatívnej kritiky a nikto z divákov sa tomu nemôže čudovať. Komediantovi Chrisovi Rockovi úloha detektíva nesadla a filmu nepomohol ani Samuel L. Jackson.

V skratke, deviaty film zo série Saw dopadol katastrofálne a práve Escape Room hodil do ringu hororových survivaloviek záchranné koleso. Pokračovanie Escape Room: Niet úniku si okrem psychologického trileru pripíše medzi žánre aj adrenalínový horor, takže o prítomnosť hustej atmosféry sa báť nemusíš.

Priprav sa na poriadne množstvo high-tech pascí a premyslených hádaniek, ktoré nebude jednoduché prekonať. Celkovo to dáva oveľa väčší a hlbší význam ako v novom príbehu zo série Saw. Takže ak si náhodou bol na Špirále v kine a chceš si napraviť chuť, vieš čo máš robiť. Najnovší mysteriózny horor od Sony už nájdeš oddnes 15. júla 2021 v tvojom obľúbenom kine.

Escape Room: Niet úniku plagát
Zdroj: itafilm.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -