Kto sa stal víťazom CS:GO turnaja ESL One Cologne 2018? Pozrite sa na výsledky!

Nenechajte si ujsť

Už od roku 2014 je medzi nami populárny offline turnaj ESL One Cologne, ktorý sa odohráva v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Na turnaji sa zúčastnili aj dvaja Slováci – GuardiaN a Styko a taktiež Čech Oskar. Ako dopadli?

ESL One Cologne 2018 je u konca!

Tento rok prišiel turnaj s prizepoolom $300,000. Klasicky sa ho zúčastnili tie najlepšie tímy zo sveta CS:GO. Turnaj prebiehal od 3. júla až do včerajšieho dňa, 8. júla, kedy prebiehalo grand finále. Tímy sa turnajom postupne predierali cez horný kôš a ak prehrali, klesli do dolného. Ak však prehrali aj tam, vypadli. Po prvých zápasoch sa začalo hrať sériou BO3. Naši zástupcovia Styko a Oskar skončili bohužiaľ už na 9 a 12 mieste a tak dosť sklamali fanúšikov. GuardiaN s jeho tímom FaZe však dokázal postúpiť až do semifinále!

ESL One Cologne 2018
Zdroj: hltv.org

Štvrťfinálové zápasy

Štvrťfinále sa zúčastnil aj tím NaVi, ktorý bojoval proti fnatic a BIG, ktorí museli prejsť cez G2. Natus Vincere aj BIG si so súpermi poradili hladko 2:0 na mapy. Z ich podania to vyzeralo skvelo aj v hre a tak zaslúžene postúpili do semifinále.

Prvé semifinále

V semifinále na BIG už čakali výhercovia z horného koša. BIG hrali proti FaZe, kde sa nachádza aj slovenská hviezda Counter-Strikeu Ladislav „GuardiaN“ Kovács. Aj keď sa FaZe snažili akokoľvek, nebol to ich deň. Prvú mapu, ktorú si zvolili BIG, dokázali FaZe vyhrať a išlo sa na Train, mapu, ktorú FaZe naozaj obľubujú, no tam nečakane prehrali. Prehrali taktiež aj poslednú mapu a tak sa BIG mohli tešiť s postupu do grand finále.

Druhé semifinále

Druhé semifinále sa odohrávalo medzi Astralis a NaVi. Ukrajinský tím Natus Vincere vstúpil do zápasu lepšie a to výhrou na prvej mape 16:13. Druhú mapu však fatálne prehrali 5:16 a tak sa aj tu išlo do tretej mapy. Tú však dokázalo vyhrať opäť NaVi!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Ei274AP9Exs]

Grand finále

Grand finále sa zúčastnilo mnoho divákov, ktorí zaplnili celú halu! Atmosféra bola naozaj úžasná. Counter-Strike sa už hral formátom BO5. My sme sa však dostali len na 4 mapy. 1. mapu dokázalo vyhrať NaVi 16:10, no druhú prehrali nad BIG podobným spôsobom 11:16. Tretiu mapu vyhrali opäť Natus Vincere stavom z prvého zápasu 16:10. To už sme si naozaj mysleli, že to tak bude pokračovať až do konca. Poslednou, štvrtou mapou bolo Inferno. Tú si však NaVi dokázali nad BIG postrážiť a vyhrali jednoducho 16:8. A tak mohli začať oslavovať. Natus Vincere si pripísali výhru 125 000$! A taktiež S1mple, hráč Natus Vincere, sa stal MVP turnaja.

ESL One Cologne 2018
Zdroj: hltv.org

Sledovali ste turnaj ESL One Cologne 2018? Myslíte si, že Natus Vincere vyhrali zaslúžene, alebo ste sklamaní, že naši slovenskí hráči nepostúpili vyššie?

ZDROJhltv

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -