Marvel ulovil ďalšie veľké herecké eso. MCU seriál Moon Knight obsadil hlavného záporáka

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včera odštartovala nová éra Marvel seriálov. WandaVision je prvým z mnohých, ktoré budú vysielané na streamovacej službe Disney+. Ešte v priebehu tohto roka uvidíme The Falcon and the Winter Soldier, Loki, What If…?, Ms. Marvel a Hawkeye. Pokiaľ by vám to stále nestačilo, tak ďalšími potvrdenými boli She-Hulk, Secret Invasion, Ironheart a Armor Wars.

A samozrejme nemôžeme zabudnúť na seriál Moon Knight, ktorý na seba posledné dni kradne veľkú pozornosť. Iba nedávno bolo potvrdené, že hlavnú úlohu Marca Spectora stvárni herec Oscar Isaac, ktorého môžete poznať z novej trilógie Star Wars a koncom roka ho uvidíme v očakávanej adaptácii Duny.

Oscar Isaac Moon Knight
Zdroj: screenrant.com

Ale tým novinky a oznámenia okolo seriálu iba odštartovali. Začiatkom tohto týždňa sa do obsadenia pridala aj May Calamawy, hlavná ženská predstaviteľka seriálu. Už dávnejšie potvrdeným režisérom bol egyptský filmár Mohamed Diab, no doplnia ho ďalšie dve mená. Novými režisérmi sú aj indie filmári Justin Benson a Aaron Moorhead. Scenáristom aj naďalej ostáva Jeremy Slater.

Herec Ethan Hawke v Marvel

Každopádne, server The Hollywood Reporter včera večer informoval o veľkej novinke, ktorá sa týka obsadenia hlavného záporáka. V tejto úlohe sa ukáže herecké eso Ethan Hawke, ktorý sa postaví zoči-voči Oscarovi Isaacovi. Pýtate sa, odkiaľ je vám toto meno povedomé? Na svojom konte má totiž desiatky známych filmov, medzi nimi napríklad horor Sinister, sci-fi Predestination alebo klasiku ako Training Day.

Zatiaľ nebolo odhalené akú postavu presne stvárni, no my vsádzame na Bushmana. Ten je totiž odvekým nepriateľom Marca Spectora z komiksov a má s ním úzku spätú minulosť. Ethan Hawke sa pridá k zvyšku obsadenia na natáčaní v Budapešti, ktoré začne v marci. Premiéra je naplánovaná na rok 2022 a dočkať by sme sa mali šiestich epizód.

Ethan Hawke
Ethan Hawke; Zdroj: abcnews.go.com

Kto je to Marc Spector a.k.a. Moon Knight?

Moon Knight, vlastným menom Marc Spector sa narodil v USA. Vyštudoval archeológiu a cestoval po celom svete. Mnohými objavmi nadobudol bohatstvo a stal sa z neho milionár. Neskôr sa prihlásil k armáde USA a bojoval v mnohých bojoch na Blízkom východe. Vycvičili ho v bojochnavigáciipilotovanívýbušninách a mnohom ďalšom. Po rokoch v armáde sa však znovu vrátil k archeológii.

Pri jedných vykopávkach v Egypte ho však napadol muž menom Bushman, ktorý bol jeden z jeho spoluvojakov v rote, ale boli odvekí rivali. Bushman Marca zranil a skoro mu spôsobil smrť, keby sa Marc neprepadol do podzemnej šachty. Tu sa zrútil pred oltár egyptského boha noci a mesiaca Konshu. Do Marca vstúpila jeho moc, čím sa mu uzdravili zranenia. Marc sa vrátil do New Yorku a prijal novú identitu. Identitu Moon Knighta.

marvel seriál moon knight
Zdroj: m.comixology.co.uk

Ako Moon Knight mal Marc superschopnosti. V noci mu narástla sila do obrovských rozmerov. Čím je mesiac väčší, tým je väčšia aj sila Moon Knighta. Tiež má v noci schopnosť vidieť infračervené žiarenia, má nočné videnie a takisto má schopnosť vidieť auru. Moon Knight sa ale stále radšej spolieha na svoje zbrane a esá v rukáve, než na jeho superschopnosti. Moon Knight je vynikajúci bojovník.

V boji používa rôzne zbrane ako napr. bumerangreťaz s hákom a rôzne zbrane zo starého Egypta. Moon Knight na transport používa vrtuľník, ktorý volá Moon-Copter. Moon Knight má plášť, ktorý môže používať ako padák, alebo klzák, takže na svojich nepriateľov sa spúšťa zhora. Je celý v bielom preto, aby ho jeho nepriatelia videli a báli sa ho. Moon Knight je jeden z tých superhrdinov, ktorí sú drsní a zločincov trestá tak, ako sa patrí.

Čo hovoríte na to, že sa herec Ethan Hawke ukáže v Marvel seriáli Moon Knight? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -