Film roka uvidíme v kinách! Everything Everywhere All at Once dostane slovenskú distribúciu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Skvelé správy z Únie filmových distribútorov. Filmový hit Everything Everywhere All at Once, o ktorom možno čítate po prvýkrát, uvidíme v slovenských kinách. Novinka od štúdia A24 valcuje americké kiná a dokonca nastavuje nový domáci rekord. Ich doposiaľ najúspešnejším titulom, čo sa domáceho zárobku týka, bol Uncut Gems (50,02 milióna).

Everything Everywhere All at Once tak preberá korunu so zárobkom 52,26 milióna amerických dolárov. Počas otváracieho víkendu bola originálna snímka premietaná len v desiatich kinách, neskôr nasledovala premiéra v celoštátnych reťazcoch. Teraz sa vďaka spoločnosti Bontonfilm dostane do slovenskej distribúcie, čo pre filmy nezávislého amerického štúdia A24 nie je bežné.

Everything Everywhere All at Once v slovenských kinách

Z ich najnovšie vydaných a pripravovaných titulov ako horory X, Bodies Bodies Bodies alebo Men neuvidíme na Slovensku (zatiaľ) žiaden. Preto je úsmevnou novinkou, že film Everything Everywhere All at Once čaká lokálna premiéra už 21. júla 2022. Garantujeme vám, že by ste si ho nemali nechať ujsť. Zatiaľ ho hodnotíme ako najlepší film roka 2022, čomu odpovedá aj skvelé hodnotenie 95 % na serveri Rotten Tomatoes.

Čím menej toho o filme viete, tým lepšie si ho v kinosále užijete. V skratke – ide o mnohonásobne lepší „multivesmírový“ film ako Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstvaAbsolútnu kreatívnu kontrolu dostalo režisérske duo Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert), ktoré nám v minulosti prinieslo skvelú komédiu Swiss Army Man. Tentokrát stavili na šialenú, opakujeme, ŠIALENÚ víziu plnú bojového umenia s ľadvinkou, plastových pohyblivých očí, párkov namiesto prstov a v neposlednom rade rodinného puta.

Režisérske duo Daniels
Režisérske duo Daniels; Zdroj: theverge.com

Neopakovateľný zážitok

Ak vám nič z toho nedáva zmysel, je to správne. Everything Everywhere All at Once je absolútne uletený, no zároveň bezchybne zrežírovaný. Na kombináciu nádherných vizuálov, prekvapivo kvalitných efektov a úžasnej hudby od skupiny Son Lux sa pozerá veľmi dobre. Superlatívmi veru nešetríme, pretože nič podobné sme hádam nikdy nevideli. Rovnako sú na tom herecké výkony v hlavnej úlohe s Michelle Yeoh (Šialene bohatí aziati), ktorú dopĺňa napríklad Jamie Lee Curtis (Halloween) a následne hŕstka menej známych mien.

Mix žánrov fantasy, sci-fi, komédie a akčnej klasiky s bojovými umeniami môže znieť nefunkčne, no opak je pravdou. V jednej scéne nám od smiechu trhalo bránice, v druhej zas tiekli slzy pri dialógu dvoch kameňov. Everything Everywhere All at Once je jednoducho filmovým zážitkom, ktorý sa tak často neopakuje. Plnú recenziu vám prinesieme spolu s kinopremiérou, ktorú si určite nenechajte ujsť už 21.7. Nachystajte si svoje hot dog prsty a nechajte sa uniesť ozajstným „mnohovesmírom šialenstva“.

Tiež sa neviete dočkať, až Everything Everywhere All at Once premiéruje v slovenských kinách? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -