Hororová franšíza Sama Raimiho sa v traileri k filmu Evil Dead Rise vracia v celej svojej krvavej kráse

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hororová franšíza Sama Raimiho (Spider-Man) ožíva, aby nám opäť všetkým ukázala poriadnu dávku krvilačných démonov. Do sveta bol už dokonca vypustený prvý oficiálny trailer, ktorý ťa s filmom Evil Dead Rise zoznámi zo všetkých temných stránok.

Novinka na oko pripomína remake Evil Dead od režiséra Fedeho Alvareza z roku 2013. A vyzerá to tak, že tón filmu je skôr priklonený k mrazivému hororu než akémukoľvek hororovo-komediálnemu štýlu, ktorý Sam Raimi predstavil v oboch jeho hororových filmoch – Evil Dead 2 (1987) či Armáda temnôt (1992). A podľa traileru sa dočkáme toho najstrašidelnejšieho hororu z celej série, pretože zimomriavky vyvoláva už po prvých sekundách a stupňuje sa nechutne rýchlo.

Oficiálny trailer k hororu Evil Dead Rise

V najnovšej ukážke sa dve sestry Beth a Ellie snažia ochrániť svoju rodinu, keď sa do domu dostane neznáma sila. Herečka Alyssa Sutherland hrá staršiu sestru Ellie, ktorá sama vychováva tri deti v stiesnenom byte v Los Angeles. Vo filme si taktiež zahrala Lily Sullivan v úlohe Beth, ktorá podnikne výlet, aby sa stretla so svojou sestrou. Ale jej rodinná návšteva sa čoskoro veľmi rýchlo zmení na nočnú moru.

Rodinná idylka je prerušená objavom tajomnej knihy, ktorá dokáže vyvolať takzvaných Deaditov, druh parazitických démonov, ktorí sa snažia zmocniť tela smrteľníkov a pochutnávajú si na dušiach živých tvorov. Čo spôsobí obrovský chaos a mnoho krvavých momentov, ktoré bude sprevádzať škripľavá hudba v pozadí.

Skúsená produkcia a oficiálny synopsa

Na rozdiel od pôvodných filmov zo série, toto pokračovanie nezahŕňa hororovú ikonu Brucea Campbella (Ash vs Evil Dead). Ten si v pôvodných filmov zahral postavu Asha Williamsa, ale tentokrát sa pred kamerou neukáže. Namiesto toho prezval produkciu, s ktorou mu pomôžu aj Sam Raimi a Robert G. Tapert.

Lee Cronin napísal scenár a postará sa taktiež o réžiu. Vo filme okrem vyššie spomenutých herečiek účinkujú Gabrielle Echols, Morgan Davies, Nell Fisher, Mia Challis, Tai Wano, Jayden Daniels a Billy ReynoldsMcCarthy.

Zatiaľ čo film bol pôvodne plánovaný ako exkluzívne vydanie HBO Max, spoločnosť Warner Bros. Discovery sa namiesto toho rozhodla dať hororovému pokračovaniu plnohodnotnú premiéru na veľkom plátne. Do slovenských kín by sa tak mal film Evil Dead Rise dostať od 20. apríla 2023 vďaka filmovému distribútorovi Continental film.

„V piatom filme Evil Dead cestuje unavená Beth na návštevu svojej staršej sestry Ellie, ktorá sama vychováva tri deti. Opätovné zvítanie sestier je však prerušené objavením záhadnej knihy hlboko v útrobách jej bytu. Táto situácia vedie k vyvolaniu démonov ovládajúcich ľudské telo a Beth uvrhnú do boja o prežitie.“

plagát k filmu Evil Dead Rise
Zdroj: ign

Páčil sa ti oficiálny trailer k hororu Evil Dead Rise? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -