Novú trilógiu Exorcistu povedie úspešný režisér. Sľúbený je aj návrat postavy z pôvodného filmu

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Blumhouse predstavuje sequel snímky Exorcista

Exorcista sa radí medzi legendy klasického hororového žánru. Svojou nadčasovosťou si vyslúžil desať oscarových nominácií a vo svojom čase vystrašil, ale aj pobúril veľké množstvo divákov. Niet sa tak čomu čudovať, že sa Exorcista znova vracia v novom šate na filmové plátno, a to po necelých piatich dekádach od originálneho uvedenia do kín.

Od prvotnej premiéry v roku 1973 padlo veľa pokusov o úspešný sequel či prequel o slávnom vyháňačovi diabla. Väčšina projektov bola avšak prepadákom, kvôli čomu fanúšikovia už dávno stratili vieru v ďalšie kvalitné pokračovanie. Po najnovších správach sa však zdá, že by sa kliatba mohla konečne úspešne prelomiť.

exorcista
Zdroj: bloody-disgusting.com

Miliónová dohoda nám sľubuje veľké veci

Už nejaký ten rok vieme, že produkčné spoločnosti Blumhouse a Morgan Creek Entertaiment spojili sily a pustili sa do výroby nového Exorcistu. Do projektu sa zároveň zapojila aj americká streamovacia služba Peacock, ktorá spoločne s Universal Pictures odkúpila práva franšízy za viac než 400 miliónov dolárov.

Vysoko minutá čiastka peňazí znamená, že sa môžeme tešiť nie na jednu, ale rovno na tri desivé snímky. Trilógiu si zoberie na starosť americký režisér David Gordon Green. Ten síce momentálne stále pracuje na reboote trilógie Halloween, ktorej druhá časť má premiéru v októbri, ale oficiálne správy potvrdzujú, že sa naplno venuje prípravám filmu po režisérskej aj scenáristickej stránke.

Diváci sa stretnú s hviezdnymi tvárami

Príbeh si vraj užijú skalní fanúšikovia, ale aj nič netušiaci nováčikovia v oblasti filmového exorcizmu. Hororový projekt bol ohlásený ako sequel a divákom bol zároveň sľúbený návrat známych postáv, pričom z hereckého obsadenia sú doposiaľ známe len dve mená.

Exorcista Blumhouse sequel
Zdroj: slashfilm.com

Otca posadnutého dievčatka si zahrá obľúbený Leslie Odom Jr. (Hamilton). Ten následne z čistej zúfalosti požiada o pomoc Ellen Burstyn, predstaviteľku matky Chris. Burstyn sa od roku 1973 neobjavila v žiadnej inej snímke z univerza Exorcistu, a tak je naozaj obrovským plusom, že si tentokrát Blumhouse zabezpečil návrat starej hrdinky do nekresťanského sveta démonov. My môžeme zatiaľ dúfať, že nás finálne dielo nesklame.

Čo hovoríte na nový sequel filmu Exorcista od spoločnosti Blumhouse? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -