Expendables 4 majú za sebou prvé výsledky zárobkov. Ako dopadol otvárací víkend?

Nenechajte si ujsť

Akčná séria Expendables sa deväť rokov po treťom filme dočkala ďalšieho pokračovania. Expendables 4 majú za sebou prvé výsledky zárobkov, otvárací víkend pre akčný megahit nedopadol podľa predstáv.

V kinách neodštartoval najlepšie

Expendables sa už krátko po premiére prvého dielu v roku 2010 stali instantnou akčnou klasikou. Partičke hereckých ikon 90-tych rokov združených v jednom filme sa nedalo odolať, čo s ešte atraktívnejším obsadením umocnili aj ďalšie pokračovania. Štvrtý a finálny diel v uplynulých dňoch dorazil do kín, no tentokrát v značne oklieštenej zostave a bez veľkej grácie.

Expendables 4 trailer
Zdroj: Lionsgate

To, že Expendables 4 pravdepodobne neprinesú veľkú dávku akčnej zábavy, naznačovali už prvé recenzie. Kritici novinku v prvých reakciách vôbec nešetrili a krátko pred premiérou ju označovali za najslabší diel celej série. Nepáčil sa im stupídny príbeh, herci bez záujmu, ale ani akcia s otrasnou kvalitou efektov.

Diváci mali možnosť vyviesť kritikov z omylu, nič podobné sa však nestalo. Expendables 4 za otvárací víkend zarobili iba 19 miliónov, čo je vzhľadom na 100 miliónový rozpočet pre štúdio Lionsgate poriadne studená sprcha. Ide totiž o najhorší štart v rámci celej série a analytici už teraz hovoria o ďalšom finančnom fiasku v tomto roku.

Pripomeňme, že prvý diel za otvárací víkend v roku 2010 zarobil bezmála 35 miliónov dolárov. S pokračovaniami to už išlo dole vodouExpendables 2 zarobil v roku 2012 28,5 milióna, tretí diel za úvodný víkend v tržbách zaznamenal iba necelých 16 miliónov. Expendables 4 tak za ostatnými filmami zaostáva s výrazným náskokom. Podľa analytika Davida A. Grossa sú dôvody komerčného fiaska pomerne jasné. „Recenzie sú slabé a divácke hodnotenia nepresvedčivé.“

Zdroj: Variety

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -