FOTO: Na veľkolepej svetovej výstave Expo Dubaj 2020 zabodovalo aj Slovensko!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020 otvoríme v prvej polovici októbra, svetu sa predstavíme inovatívnymi technológiami a úspešnými Slovákmi

FOTO NIŽŠIE – Najväčšia výstava sveta Expo Dubaj 2020 otvára svoje brány medzinárodnému publiku začiatkom októbra. Slovenská republika sa na Expo Dubaj bude prezentovať národným pavilónom, ktorý si prenajíma od organizátora Expo v rámci tematickej zóny Mobilita. Leitmotívom slovenskej expozície je Pohyb budúcnosti: Vodík, Letectvo a Vesmír, v rámci ktorej predstavíme svetu inovatívne technológie v oblasti mobility a vodík ako pohon budúcnosti.

Ministerstvo hospodárstva spolu s partnermi slovenskej expozície vynaložilo enormné úsilie pre zabezpečenie úspešnej prezentácie na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020. Či už ide o inovatívne exponáty, množstvo vystavovateľov, úspešných slovenských firiem alebo atraktívny sprievodný program, môžeme potvrdiť, že slovenský tím je po obsahovej a odbornej stránke pripravený. Slovenský pavilón sa otvorí medzinárodnému publiku v prvej polovici októbra, na základe odporúčania od organizátora Expo Dubaj, od ktorého si pavilón prenajímame”, povedala generálna komisárska Expo Dubaj 2020 Miroslava Valovičová.

“Som v dennom a priamom kontakte s emirátskou ministerkou medzinárodnej kooperácie a generálnou riaditeľkou Expo Dubaj 2020 Reem Al Hashimy, ktorá nás utvrdila v tom, že na slovenskom pavilóne sa pracuje deň a noc a od ktorej sme dostali prísľub, že už nepríde k ďalším zdržaniam”,  doplnila Miroslava Valovičová.

Čo nájdeme v slovenskej časti výstavy?

Návštevníci z celého sveta budú môcť v slovenskom pavilóne pozrieť exponáty ako vesmírny robot Androver, letecký VRM simulátor, niektoré z lietadiel vyrábaných na Slovensku, alebo model unikátneho projektu čistenia oceánov Ôsmy kontinent. V rámci slovenskej expozície zároveň uvedieme svetovú premiéru unikátneho automobilu na vodíkový pohon z dielne Technickej univerzity v Košiciach a spoločnosti Matador Group.

Podľa ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka sa prezentovaním vodíkových technológií na Expo Dubaj 2020 môžeme zviditeľniť ako relevantný hráč a potenciálny obchodný partner.

 „Vodíkový pohon je súčasťou našej Národnej vodíkovej stratégie a zároveň veľkou témou pre zameranie Expo Dubaj, ktorým je mobilita, udržateľnosť a príležitosť, keďže jedným z efektov zavedenia vodíka ako paliva budúcnosti je výrazné zníženie emisií,“ povedal minister hospodárstva SR Richard Sulík.

Ide o skvelú príležitosť

Slovensko vníma Expo Dubaj aj ako výrazný impulz pre slovenskú ekonomiku a cestovný ruch v pandemickom období.

„Expo Dubaj 2020 je unikátnou príležitosťou na reštart cestovného ruchu, čo zastreší agentúra na podporu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL. Súčasťou podnikateľských misií organizovaných Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) bude celkovo 150 slovenských firiem, ktoré vidia v Expo Dubaj príležitosť na nadviazanie medzinárodných obchodných partnerstiev“, uzavrela generálna komisárka Expo Dubaj.

Cieľom slovenskej expozície je vytvorenie príťažlivého priestoru, ktorý prezentuje Slovensko ako modernú krajinu dobrých nápadov a príležitostí. A to prostredníctvom príbehov globálne úspešných firiem. Nosnými témami Expo Dubaj, na ktorej sa bude prezentovať 193 krajín, sú tri tematické oblasti: Udržateľnosť. Mobilita. Príležitosť.

Expo Dubaj 2020 sa bude konať v novom dátume 1. októbra 2021 – 31. marca 2022 pod vedením Ministerstva hospodárstva SR. Spojené arabské emiráty sú centrom rozvíjajúcich sa trhov. Expo Dubaj bude prvou svetovou výstavou, ktorá sa uskutoční v regióne Blízkeho východu, Afriky a Ázie.

Zdroj: TS

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -