Dočká sa novinka Extraction od Netflixu pokračovania? Režisér sa k tomu vyjadril

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Článok obsahuje SPOILERY k filmu Extraction na Netflixe.

Extraction 2 alebo prequel?

Dočkáme sa niekedy pokračovania alebo prequelu Netflixovej novinky Extraction? Vyzerá to tak, že je to každým dňom pravdepodobnejšie, vzhľadom na to, že sa jedná o veľký hit. Vo filme je veľa náznakov, ktoré nás informujú o bohatej histórii ústredných charakterov. Práve tieto udalosti by mohli prequel alebo pokračovanie preskúmať.

Vďaka nejednoznačnému koncu, pri ktorom si nie sme istí, či ústredný hrdina Tyler Rake (Chris Hemsworth) udalosti filmu prežil, je stále možné aj pokračovanie. Režisér Sam Hargrave a scenárista Joe Russo potvrdili, že pokračovanie alebo prequel je viac než možné. Otázne je, ktorá z týchto možností by bola viac zaujímavá.

Extraction
Zdroj: imdb.com

Vo filme je uvedená zaujímavá, avšak veľmi nevyužitá postava. Gaspar (David Harbour) sa vo filme objavil na krátky čas. Avšak aj napriek tomu z jeho scén cítime, že má s Rakeom bohatú históriu. Jednalo by sa o výbornú cestu, ako natočiť prequel. Režisér Hargrave sa k ich vzťahu, Gasparovej smrti a možnému prequelu vyjadril pre portál Collider takto:

„Bolo pre nás nevyhnutné, aby bol moment, v ktorom Ovi zabije Gaspara, odôvodnený. Postavili sme ho do situácie, v ktorej je Rake v ohrození života a Ovi má len jednu možnosť, ako ho zachrániť. Diskutovali sme o tom, ako Gaspar porazí Rakea. Diskutovali sme o ich vzťahu a minulosti. Ktovie, či sa nám podarí natočiť prequel, alebo pokračovanie. Závisí to od toho, ako sa bude Netflixu film páčiť. Ich história je bohatá, spoločne prechádzali vojenským tréningom, boli spolu v armáde a ich priateľstvo pretrvalo aj mimo nej. Sú na rovnakej úrovni, avšak obaja sa rozhodli ísť rozličnými životnými cestami. Harbour si založil rodinu a ostal v Bangladéši. Rake si zvolil temnejšiu cestu. Vzhľadom na to, že Rake sa udržiaval stále vo forme, sme jeho porazenie Gasparom museli odôvodniť. Rake bol po boji tak zranený a vyčerpaný, že diváci uveria, že by ho Gaspar porazil.“

Chris Hemsworth a David Harbour v spoločnom filme?

Hargrave v rozhovore potvrdil, že vidí potenciál prequelu, v ktorom by Harbour a Hemsworth spojili sily. Režisér poukázal aj na to, že čaro nejednoznačného konca spočíva aj v tom, že si môžu vybrať, či pôjdu s príbehom dopredu, alebo dozadu. Všetko závisí od rozhodnutia Hargravea, Russa a hereckého ansámbelu.

„Nie je to niečo, o čom by sme diskutovali počas natáčania. Avšak Netflixu sa veľmi pozdávali scény, ktoré sme im počas produkcie filmu denne ukazovali, a aj to pravdepodobne viedlo k myšlienke druhého filmu. Tento nápad vyvoláva veľa otázok. Všetko závisí od toho, ako budú na film diváci reagovať. Oni rozhodnú. Keď sme o druhom filme začali hovoriť, Joe Russo mi povedal, že väčšinou sa v týchto prípadoch jedná o pokračovanie, nie o prequel. Prequely sú veľmi vzácne. Avšak vo filme vidíme, že Chris a Harbour majú medzi sebou skvelú chémiu. Myslíme si, že práve ich vzťah by bol veľmi zaujímavou cestou, ako viesť prequel.“

Extraction
Zdroj: imdb.com

Scenárista Joe Russo bol taktiež veľmi spokojný s chémiou medzi Harbourom a Hemsworthom. Keď sa ho Collider opýtal, či by ich vzťah mohol viesť ku prequelu, odpovedal takto:

„Myslím si, že ich chémia bola fantastická. Harbour si vždy ukradne každú scénu pre seba. Prequel je výborná myšlienka, podľa mňa by to mohlo byť zaujímavé. Zvyčajne sa s franšízami hýbeme dopredu, ale čo ak by sme šli dozadu? To by bol zaujímavý koncept.“

Druhý film je vysoko pravdepodobný

Collider sa ho po tejto odpovedi opýtal, či už prebehli seriózne a oficiálne debaty o prequel filme.

„Netflix bol s filmom veľmi spokojný a po celý čas nás podporoval. Výborne sa nám s Netflixom spolupracovalo. Vždy keď máte zaujímavú postavu v zaujímavom svete a skvelého režiséra, chcete v tom pokračovať. S mojim bratom (Anthony Russo) milujeme prácu na franšízových filmoch. Máme radi seriálový spôsob rozprávania príbehov. Myslím si, že môžete urobiť takto s postavami zaujímavé veci. Normálne ste limitovaní len na dve hodiny. Keď rozšírite čas, počas ktorého túto postavu na plátne vidíme, môžete s ňou urobiť zaujímavé veci. Takže áno, bolo by pre mňa vzrušujúce pracovať na druhom Extraction filme. Mali sme už o tom pár rozhovorov. Otázkou je, dávalo by to celé zmysel? Vieme nájsť ten správny príbeh? Robí nás ten príbeh šťastnými? Bude chcieť režisér Sam Hargrave ten príbeh rozprávať? Chce ten príbeh rozprávať Chris Hemsworth? Bude s tým ešte veľa práce.“

Z týchto odpovedí ešte stále nemáme oficiálne potvrdené či pokračovanie alebo prequel naozaj vzniknú. Avšak tieto správy nás informovali o tom, že režisér Sam Hargrave a scenárista Joe Russo by na druhom filme radi pracovali. Navyše konverzácie o tom, ako by vyzera.l už pravdepodobne aj začali. Ktovie, možno sa nasledujúce mesiace dozvieme viac.

Uvítali by ste skôr pokračovanie, alebo prequel filmu Extraction? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -