Netflix vyslal Chrisa Hemswortha na samovražednú misiu | Extraction RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Extraction RECENZIA

Extraction RECENZIA – Netflix prichádza po 6 Underground s ďalším vysokorozpočtovým akčným filmom. Tentokrát je to Extraction, režijný debut Sama Hargrava. Príbeh je výrazne inšpirovaný grafickou novelou Ciudad. Tento projekt vznikol v produkcii bratov Russovcov, režisérov obľúbených Marveloviek, ako napríklad Avengers: Infinite War a Endgame.

Ešte k tomu pridajme hereckú hviezdu akou je Chris Hemsworth a máme na svete jasný hit. Po tejto akčnej pecke by sa mali podobné filmy označovať ako „Post John Wick action films„, pretože inšpirácia je tu viac než jasná. Čo samozrejme nie je negatívum, séria John Wick tento žáner výrazne ovplyvnila. Môže sa ale Extraction rovnať s najlepšími akčnými filmami posledných rokov?

Extraction RECENZIA
Zdroj: imdb.com

Samovražedná misia

Tyler Rake (Chris Hemsworth) je profesionálny žoldnier, ktorý posledné roky už len dúfa, aby bola jeho nasledujúca úloha tou osudnou. Jeho túžba po samovražednej misii sa splní po tom, ako je povolaný zachrániť syna vplyvného mafiána, ktorého uniesla jeho konkurencia.

Rake sa vydáva do Dháky, hlavného mesta Bangladéšu, v ktorom je Ovi (Rudhraksh Jaiswal) väznený. Záchranná misia sa samozrejme skomplikuje a Rake je pri oslobodení Oviho odhalený. Skorumpované mesto sa pod kontrolou mafiánskeho bossa uzatvára a ústredná dvojica začína svoj boj o prežitie. Od slobody ich delí iba celá Dhácka armáda.

Extraction RECENZIA
Zdroj: imdb.com

Akčné inferno

Extraction je dejovo veľmi jednoduchým filmom, ktorý svoj základný konflikt využíva na doručenie fantastických akčných scén. V týchto momentoch tento film skutočne žiari. Jedna úžasná akčná scéna strieda druhú. Či sa už jedná o autonaháňačky, prestrelky, alebo brutálne kontaktné súboje.

Chris Hemsworth je v roli nekompromisného žoldniera presvedčivý a do postavy preniesol aj sympatie a ľudskosť. Veľkým pozitívom je, že na väčšine fyzických súbojov a kaskadérskych kúskov sa podieľal sám, čo týmto scénam pridáva na intenzite a uveriteľnosti.

Vo filme sa objaví aj hviezda seriálu Stranger Things, David Harbour. Avšak môžeme si ho užiť tak na 10 minút. Jeho postava nie je vôbec využitá a Harbourove obsadenie vo filme pôsobí skôr ako marketingový ťah. Extraction ponúka hneď niekoľko neokukaných a talentovaných indických hercov. Spomedzi nich najviac zažiaril Randeep Hooda.

Extraction RECENZIA
Zdroj: imdb.com

Hooda si v roli bývalého vojaka, ktorý Rakeovi skríži cestu, ukradol film pre seba. V akčných scénach je rovnako výborný a charizmatický, ako samotný Hemsworth a my dúfame, že ho po tomto filme budeme vidieť už len častejšie. Je škoda, že malý Ovi, kvôli ktorému sa toto inferno zvrhne, nebol viac využitý.

Oviho rastúci vzťah a intímnejšie momenty s Rakeom mali byť srdcom filmu. Avšak väčšinou sú len obmedzené na expozíciu, v ktorej sa dozvieme pár miliónkrát videných klišé o našom hlavnom hrdinovi. Postava Oviho je obmedzená na generátor osobných otázok pre Rakea, aby sme sa o ňom niečo dozvedeli. A to je škoda, pretože potenciál tam bol. Film tým pádom emocionálne veľmi nefunguje.

Film taktiež neponúka zaujímavé záporné postavy, čo považujem v akčných filmoch za veľmi dôležité. Hlavný mafiánsky boss pôsobí smiešne a nevzbudzuje žiadny rešpekt a veliteľ jeho armády vyzerá ako príjemný starý pán, ktorý by vám rád porozprával svoje historky pri horúcom čaji. To je veľká škoda.

Extraction RECENZIA
Zdroj: indiatoday.in

Extraction RECENZIA – Zhrnutie

Extraction je aj napriek veľmi jednoduchému príbehu, plytkým charakteristikám postáv a ich vzťahom, kvalitným akčným filmom. 70% stopáže našťastie tvoria momenty, v ktorých Chris Hemsworth a Randeep Hooda vystreľujú ľuďom mozgy z hláv v choreograficky perfektne zvládnutých akčných scénach. Ak by mal film zapamätateľnejšie záporné postavy, mohlo sa jednať aj o viac, ako len veľmi zábavnú jednohubku. 7/10.

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -