5 filmových scén, pri ktorých si herci prešli brutálnym peklom! Čo prekonali DiCaprio či Pattinson?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Byť zanieteným režisérom niekedy znamená, že na svojich hercov musíte brutálne zatlačiť. Lenže pre nich to je to isté, ako keď na vás kvôli práci zatlačí šéf. Tiež sa vám to nepáči a najradšej by ste odtiaľ zdrhli. Jedinou výnimkou je to, že kým vy za to dostávate drobné, oni za to dostávajú milióny dolárov. Lenže niekedy je aj ich práca neskutočne náročná a niektoré scény sa tvoria len veľmi ťažko. Dnes sa práve na takéto scény, pri ktorých si herci prešli brutálnym peklom pozrieme! Čo museli znášať Leonardo DiCaprio či Robert Pattinson?

5. Titanic (1997)

Scény
Zdroj: brightside.me

Nakrúcanie slávneho Titanicu sa predlžilo o neskutočných 138 dní. To určite viedlo k vysokému napätiu medzi štábom, hercami a prevažne režisérom. James Cameron je síce filmový génius, ale má reputáciu šialeného vorkoholika. Svojich hercov nútil stráviť v nádrži plnej ľadovej vody niekoľko dní. Preto si mnoho hereckých hviezd z nakrúcania odnieslo prevažne chrípku a nepríjemné spomienky.

4. Apocalypse Now (1979)

Scény
Zdroj: brightside.me

Slávna vojnová dráma sa nakrúcala na Filipínach. Tam však neboli pre nakrúcanie práve prívetivé podmienky. Silný vietor a búrky zničili všetky kulisy a takisto aj filmovú techniku. Problémy boli aj so samotnými hercami. Režisér Francis Ford Coppolla obsadil do jednej z hlavným úloh Marlona Branda. S ním sa stretol pri nakrúcaní legendárneho Krstného otca.

Už tam mali medzi sebou problémy a pri Apokalypse sa to nezmenilo. Coppollovi vadilo, že Brando zabúdal svoje texty a takisto počas nakrúcania veľmi pribral. Slávny režisér herca takmer vyrazil. Aby toho nebolo málo dostal Martin Sheen, otec Charlieho Sheena infarkt, z ktorého sa ale zotavil a film sa mohol dokončiť.

3. Maják (2019)

Scény
Zdroj: brightside.me

Robert Pattinson nie je známy ako búrlivák, avšak pri nakrúcaní Majáku mu riadne stúpol tlak. A to hlavne kvôli režisérovi Robertovi Eggersovi. Ten podľa jeho slov točil to isté veľmi veľakrát a to ho príšerne hnevalo. Niečo podobné robil aj Stanley Kubrick, ktorý jednu scénu točil aj na 150x. Pattinson si taktiež nesadol s hereckým kolegom Willemom Dafeom (Spider-Man), čo situáciu v zákulisí určite len zhoršilo.

2. Revenant Zmŕtvychvstanie (2015)

The Revenant
Zdroj: brightside.me

Režisér Alejandro Gonzalez Iñárritu získal za svoju prácu na filme The Revenant Oscara, no jednoduché to s ním určite nebolo. Aby sa mu lepšie točilo, rozhodol sa film nakrúcať v chronologickom poradí (tak, ako idú scény vo filme). To bolo pre štáb neskutočne náročné. K nálade na pľaci nepridalo ani počasie, keďže sa nakrúcalo v Calgary. V tom čase tam bolo niečo pod nulou. K tomu si Alejandro ešte vybral, že všetky scény budú točiť len vtedy, keď bude slnko. Aby nepoužili svoje umelé osvetľovače. Toto je zrejme ten najprírodnejšie vytvorený film posledných rokov.

1. Osvietenie (1980)

Osvetenie
Zdroj: brightside.me

Shelley Duvall podala úžasný výkon v kultovom horore Stanleyho Kubricka, podľa románu Stephena Kinga. Pamätná je hlavne jej scénka, v ktorej kričí, pretože ju sekerou napadol jej vlastný manžel. Túto scénu musela herečka točiť až 127x! Tým vytvorila nový rekord, ktorý je zapísaný v Guinnesovej knihe rekordov.

Po nakrúcaní skončila s doškriabanými rukami, chrapľavým hlasom a bola úplne dehydratovaná. Jack Nicholson to mal oveľa ľahšie, no na druhej strane nemal čas sa ani vyspať. Hotel, kde štáb sídlil, bol asi ďaleko, preto sa po nakrúcaní vždy vyspal len v aute. A na pľaci bol ako prvý. Oddanosť hercov zrejme robí z tohto filmu kult, ktorým určite je.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -