Nový trailer na F1 22 je tu! Čo všetko nám o hre prezradil?

Nenechajte si ujsť

David Zahradníček
David Zahradníček
Ahojte! Volám sa David, mám 22 rokov a aktuálne študujem žurnalistiku v Bratislave. Som veľkým fanúšikom Formuly 1, no nepohŕdnem ani dobrou knihou, filmom či seriálom.

Už o mesiac sa dočkáme nového pretekárskeho simulátora z prostredia Formuly 1 a spoločnosti EA a Codemasters nám v najnovšom traileri ukazujú, na čo všetko sa môžeme tešiť v F1 22.

Trailer

Novinky

Najhorúcejšou novinkou je nový herný mód F1 LIFE. Hráč si v ňom bude môcť pozmeniť svojho avatara podľa vlastných predstáv – rozhodne o tom, ako sa bude obliekať, ako bude vyzerať jeho príbytok a hlavne, akým športovým autom sa bude preháňať po okruhoch.

Keď už spomíname okruhy, niektoré z nich si prešli úpravami. Trať v Abú Zabí stratila nešikovné šikany a zaoblili sa na nej zákruty, Austrália pozmenila druhý sektor a Španielsko pozmenilo zákruty 10 a 11.

Nový ročník prinesie aj pozmenený model riadenia, ktorý má zlepšiť pocit zo šoférovania oproti minulým ročníkom. F1 22 poskytne aj možnosť zajazdiť si pretekový formát F1 SPRINT. Sú to kratšie stokilometrové preteky, ktoré máme možnosť vídavať od sezóny 2021.

Pozmení sa aj procedúra zahrievacieho kola a pitstopov. Hráč už po novom bude zodpovedný za správne zaparkovanie na štartovom gride (v predchádzajúcich ročníkoch to hra urobila za vás). Pri pitstopoch bude dôležité odstaviť svoj monopost ideálne do vyznačeného boxu a uľahčiť tak mechanikom robotu. Tí v F1 22 už nebudú neomylní, takže hráč môže očakávať problémy s výmenou pneumatík.

Poslednou výraznou novinkou je adaptívna umelá inteligencia. Tá ma zaručiť vyvážené preteky v singleplayery a postupne zvyšovať alebo znižovať nároky na hráča, podľa toho, ako sa mu bude dariť.

F1 22
Zdroj: formula1.com

Čo si F1 22 zanechá z minulých ročníkov?

Fanúšikov singleplayeru poteší fakt, že kariérny mód MY TEAM ostal súčasťou F1 22. Vývojári v ňom doladili maličké detaily, aby umocnili herný zážitok. Zároveň ostali verní split-screenovému pretekaniu na jednej obrazovke a single and two player kariére.

Veľkým lákadlom zostáva aj multiplayerové pretekanie, ktoré by malo byť doplnené o cross-play a cross-platform. Naďalej sa pod titulom F1 22 bude nachádzať aj nižšia motoršportová kategória F2.

Nový trailer neprezradil pokračovanie príbehovej kariéry Braking Point. Necháme sa teda prekvapiť, či ju EA a Codemasters do nového ročníka zahrnuli.

Ak vás F1 22 oslovila, už teraz si ju môžete predobjednať na všetkých hlavných hráčskych platformách (Playstation, Xbox, PC).

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -