Volkswagen obnovuje výrobu. Ktorá fabrika sa opäť otvorí už koncom apríla?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pracovný výbor spoločnosti Volkswagen Navarra sa rozhodol jednohlasne a činnosť automobilky, sídlom v Španielsku, sa odkladá. Oficiálne sa mala začať výroba už 20. apríla, ale to skrz kritickú situáciu v krajine nebude možné.

Za vzniknuté problémy nemôže nikto iný ako nový koronavírus, kvôli ktorému sa musel doslovne odložiť celý svet. To isté pocítila aj automobilka Volkswagen a z dôvodu neistoty, ktorá sa v súčastnosti vyskytuje na trhu, sa otváranie výrobných hál opätovne odkladá.

Volkswagen Navarra
Zdroj: europapress.es

Pobočka Volkswagen Navarra musí dbať na zdravie svojich zamestnancov

Na stretnutí sa diskutovalo aj o jednotnom dokumente zamestnaneckej rady s dodatočnými bezpečnostnými opatreniami pre postupný návrat k výrobnej činnosti. Vedenie uviedlo, že si bude vážiť každý jednotlivý bod zamestnaneckej rady, ktorý by mohol spoločnosti pomôcť. V najbližších dňoch sa budú taktiež hlbšie venovať všetkým nezodpovedaným otázkam.

Od zamestnaneckej rady sa požaduje, aby konečné ochranné a organizačné opatrenia boli dohodnuté v deň nástupu zamestnancov. To znamená, že do dňa 27. apríla 2020 musia oznámiť, vyhodnotiť a schváliť opatrenia s technickými orgánmi spoločnosti Volkswagen Navarra.

Volkswagen Navarra
Zdroj: www.negociosennavarra.com

Čo ak sa situácia zmení a automobilka nebude môcť otvoriť?

Bolo by odvážne tvrdiť, že koniec apríla je definitívnym dátumom obnovenia činnosti. Ak totiž nazrieme hlbšie do Španielska, nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 v ňom napáchal veľa nepríjemností.

V spoločnosti vraj úraduje personálna rovnováha a obnovenie činnosti sa radí medzi jasné priority. No s otvorením samozrejme nesúhlasia všetky strany a lekárska služba nazvala obnovenie činnosti za rizikové.

Takémuto tvrdeniu od zdravotníctva sa nemôžeme nijak čudovať, pretože situácia v krajine je i naďalej vážna a počet pozitívne testovaných ľudí sa vyšplhal nad hranicu 150 tisíc (prvé je už len USA so 440 tisícmi nakazených). Po Taliansku je krajina pyrenejského polostrova druhou najhoršie zasiahnutou krajinou. Do dnešného dňa v nej na vírus podľahlo už 15 238 ľudí (9. apríl 2020).

Ako to teda dopadne vôbec netušíme, ale jedno je isté. Automobilky začínajú pociťovať škody a čoskoro budú musieť začať vyrábať. Či sa tak stane aj pri spoločnosti Volkswagen Navarra ostáva otázne, ale ak nebudú chcieť vyhlásiť bankrot, musia sa pohnúť. To isté samozrejme platí aj pre všetky ostatné „spiace“ automobilky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Myslíte si, že automobilka Volkswagen Navarra otvorí už koncom tohto mesiaca? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.  

Zdroj: europapress.es

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -