Facebook chystá ďalšie veľké zmeny v dizajne aplikácie. Profily dostanú farebný nádych

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Facebook aplikácia bude opäť meniť dizajn

Všetci netrpezlivo čakáme na spustenie tmavého režimu, ktorý mobilná aplikácia Facebook už naozaj potrebuje. Skoro všetky aplikácie a nástroje od tejto firmy ho už dávno majú. Vývojári a grafici si evidentne dávajú záležať, aby implementácia tmavého režimu bola čo najlepšia. Ďalším dôvodom môže byť aj to, že v novej verzii bude nielen nový dizajn obsahujúci tmavý a svetlý režim, ale tiež funkcia, ktorá sa postará o zmenu farby profilu.

Facebook neustále pracuje na novinkách, ktoré majú za cieľ zlepšiť používateľské prostredie. Tentokrát pracuje na funkcii, ktorá má slúžiť na zmenu farby pozadia profilu. Novinku odhalila @wongmjane. O prichádzajúcej zmene informuje zahraničný portál PhoneArena.

Zatiaľ v štádiu vývoja

Jane Manchun Wong spomínanú funkciu objavila pred niekoľkými týždňami, kedy bola vo veľmi čerstvom štádiu vývoja. Pre príklad, jej prvá interakcia automaticky vyberala farbu pre pozadie podľa profilovej fotografie používateľa. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť, ako to vyzeralo.

fb profile
Zdroj: phonearena.com

Facebook túto funkciu stále zdokonaľuje, aby bola praktickejšia a vizuálne príjemná. Nedávno Jane upozornila, že sociálna sieť v aktuálnom štádiu už nevyberá farby podľa profilovej fotografie, ale podľa titulnej. Toto riešenie sa nám pozdáva viac ako predchádzajúce. Na obrázku nižšie môžete túto zmenu vidieť.

fb profile 2
Zdroj: phonearena.com

Aktuálne je funkcia stále vo vývoji.  Na základe pokrokov v jej vylepšovaní môžeme očakávať, že sa u prvých používateľov začne objavovať v priebehu najbližších týždňov. Spoločnosť Facebook sa podľa slov Wongovej k danej funkcionalite zatiaľ nevyjadrila.

Zdroj: phonearena.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -