OFFOstatnéVýber šéfredaktora

Facebook predstavuje vlastnú kryptomenu Libra! Zhodí z trónu Bitcoin?

Facebook kryptomena Libra je veľkým krokom vpred za plne virtuálnym svetom. Novú kryptomenu bude zastrešovať spoločnosť Libra Association, ktorá bude dohliadať na vývoj celého ekosystému. No a ako vlastne vyzerá ten plánovaný vývoj, za ktorým stojí najväčšia sociálna sieť súčasnosti? Poďme sa na to spolu pozrieť!

Facebook kryptomena Libra

Zdroj: blox.io

Facebook kryptomena Libra sa chystá ovládnuť svet

Ako informuje portál Kryptonovinky, sociálna sieť sa konečne hýbe vpred oficiálnym ohlásením kryptomeny, ktorá bude fungovať na technológii blockchain. Ich plány boli známe už vcelku dávno, no teraz sa na svetlo sveta dostal tzv. white paper, ktorý opisuje samotnú Libru, jej plány, ciele a stratégie. Obšírny dokument si môžete sami prezrieť na tomto odkaze.


Aby sa cena kryptomeny veľmi nemenila a ostala stabilná, bude podporovaná veľkou rezervou aktív. Reč je o viacerých svetových menách. V skratke to znamená, že Facebook a Libra Association dajú dokopy veľkú kopu peňazí (dolárov, eur,…), ktorá bude pôsobiť ako spôsob udržiavania stability.

Zmiešaním viacerých mien a druhov aktív sa dosiahne toho, že cena “Libry” nebude rapídne poskakovať, ako sme pri kryptomenách zvyknutí, ale ostane stabilne v zhruba tej istej hodnotovej hladine. A aj to súvisí s cieľmi Libra Association. Samotná kryptomena totižto podľa spoločnosti vznikla za účelom zjednodušenia prístupu ku jednoduchým i komplexným finančným riešeniam pre bežných ľudí.

Nebuďme naivní. Firma je firma, a tej ide o zisk. To však neznamená, že všetko, čo sa týka Facebook kryptomeny Libra, je výmysel. Ako sami uvádzajú, predstavenie uľahčí tok peňazí medzi zahraničnými subjektmi. Navyše sa očakáva kompletná podpora posielania peňazí cez platformy vlastnené Facebookom (Facebook, Instagram, WhatsApp), ktoré momentálne využívajú viac ako 2 miliardy ľudí. Vrátane nás.

Čo vravíte na nápad kryptomien vo všeobecnosti a ako na vás konkrétne zapôsobila nová Facebook kryptomena Libra? Vyskúšate si jej integráciu do sociálnych sietí, alebo ostanete pri starých dobrých eurách? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: youtube.com, cointelegraph.com, libra.org, docdroid.net, kryptonovinky.sk

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Internet šalie, toto je prvý pohľad na herca Roberta Pattinsona v kostýme Batmana. Sekne mu to.

  Ostatné

  Kedy, kde a ako budete môcť sledovať naživo Oscary 2020?

  NETFLIXVýber šéfredaktora

  Netflix vám konečne dovolí vypnúť otravnú funkciu Autoplay. Ako na to?

  OdporúčameOFF

  Ktoré filmy a herci si domov odnesú zlaté sošky? Predpovede víťazov Oscarov 2020 podľa redakcie REWIND.sk

  Pridaj komentár