Facebook predstavuje vlastnú kryptomenu Libra! Zhodí z trónu Bitcoin?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Facebook kryptomena Libra je veľkým krokom vpred za plne virtuálnym svetom. Novú kryptomenu bude zastrešovať spoločnosť Libra Association, ktorá bude dohliadať na vývoj celého ekosystému. No a ako vlastne vyzerá ten plánovaný vývoj, za ktorým stojí najväčšia sociálna sieť súčasnosti? Poďme sa na to spolu pozrieť!

Facebook kryptomena Libra
Zdroj: blox.io

Facebook kryptomena Libra sa chystá ovládnuť svet

Ako informuje portál Kryptonovinky, sociálna sieť sa konečne hýbe vpred oficiálnym ohlásením kryptomeny, ktorá bude fungovať na technológii blockchain. Ich plány boli známe už vcelku dávno, no teraz sa na svetlo sveta dostal tzv. white paper, ktorý opisuje samotnú Libru, jej plány, ciele a stratégie. Obšírny dokument si môžete sami prezrieť na tomto odkaze.


Aby sa cena kryptomeny veľmi nemenila a ostala stabilná, bude podporovaná veľkou rezervou aktív. Reč je o viacerých svetových menách. V skratke to znamená, že Facebook a Libra Association dajú dokopy veľkú kopu peňazí (dolárov, eur,…), ktorá bude pôsobiť ako spôsob udržiavania stability.

Zmiešaním viacerých mien a druhov aktív sa dosiahne toho, že cena „Libry“ nebude rapídne poskakovať, ako sme pri kryptomenách zvyknutí, ale ostane stabilne v zhruba tej istej hodnotovej hladine. A aj to súvisí s cieľmi Libra Association. Samotná kryptomena totižto podľa spoločnosti vznikla za účelom zjednodušenia prístupu ku jednoduchým i komplexným finančným riešeniam pre bežných ľudí.

Nebuďme naivní. Firma je firma, a tej ide o zisk. To však neznamená, že všetko, čo sa týka Facebook kryptomeny Libra, je výmysel. Ako sami uvádzajú, predstavenie uľahčí tok peňazí medzi zahraničnými subjektmi. Navyše sa očakáva kompletná podpora posielania peňazí cez platformy vlastnené Facebookom (Facebook, Instagram, WhatsApp), ktoré momentálne využívajú viac ako 2 miliardy ľudí. Vrátane nás.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo vravíte na nápad kryptomien vo všeobecnosti a ako na vás konkrétne zapôsobila nová Facebook kryptomena Libra? Vyskúšate si jej integráciu do sociálnych sietí, alebo ostanete pri starých dobrých eurách? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: youtube.com, cointelegraph.com, libra.org, docdroid.net, kryptonovinky.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -