Na Facebook prichádzajú veľké zmeny! Ako sa sociálna sieť zmení?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po mnohých veľkých škandáloch z minulého roka sa najväčšia sociálna sieť sveta snaží znova uberať tým správnym smerom. Trávime na nej dlhé hodiny, mnohí z nás cez ňu pracujú, iní len komunikujú s priateľmi a rodinou – Facebook je, či chceme alebo nie, veľkou súčasťou nášho života. Práve preto by nás mala zaujímať akákoľvek novinky, ktorá sa na nej udeje. A budú to práve pripravované veľké Facebook zmeny, ktoré nás už onedlho ovplyvnia najviac. Čoho sa týkajú a kedy prídu?

škandál facebooku mark zuckerberg
Zdroj: nyguild.org

Nadchádzajúce veľké Facebook zmeny

Po nedávnom masívnom výpadku Facebooku sme znova pochopili, ako veľmi dôležitou súčasťou nášho života tento spôsob komunikácie je. Dáva teda zmysel, aby táto sieť bola svojou najlepšou možnou verziu, a to nielen pre naše mentálne zdravie. Tá by podľa všetkého mala doraziť už v priebehu tohto roka, prioritne vychádzajúc pre užívateľov v USA či Kanade. Čo nám teda takzvaný update „FB5“ prinesie?

„Budúcnosť je súkromná“

mark zuckerberg facebook
Zdroj: firstpost.com

„Súkromie nám dáva možnosť byť samými sebou,“ povedal Mark Zuckerberg. Dôraz nového Facebooku teda už nebude šíriť príspevky medzi čo najviac ľudí, ale prioritne ich zobrazovať v uzavretých a úzkych komunitách. 

Nový dizajn

Zdroj: firstpost.com

Úplne nový dizajn má priniesť najväčšie zmeny za posledných 5 rokov. Jeho cieľom je, aby bol rýchlejší, viac intuitívny a efektívnejší. Na naše počítače taktiež prinesie dlho požadovaný tmavý mód, ktorý sme dávnejšie dostali na Messenger. Ako som spomínal vyššie, vychádzať bude postupne v USA a Kanade, neskôr vo zvyšku sveta. Koncom roka 2019 ho už však budeme mať všetci.

Prioritou sa stanú skupiny

Facebook taktiež začne dávať dôraz na skupiny, ktoré sú už teraz jeho veľkou súčasťou. Prinesie nové spôsoby, ktoré nám uľahčia hľadanie nových komunít, do ktorých sa môžeme pripojiť. Vďaka novému dizajnu budú taktiež lepšie zoradené a prehľadnejšie.

Nezabudni sa pripojiť do našej facebookovej skupiny!

Ďalšie Facebook zmeny a novinky

Facebook zmeny sa nebudú týkať len existujúcich vecí, ale aj noviniek, ktoré sa ešte nedostali do verejnej verzie aplikácie. Prvou bude zoznamka zabudovaná priamo do sociálnej siete. Tá bude fungovať podobne ako Tinder. Budete si môcť zvoliť 9 ľudí zo zoznamu priateľov, na ktorých máte „secret crush.“ Ak si vás ten istý priateľ tiež pridá do zoznamu „secret crush,“ vznikne medzi vami zhoda.

facebook fb5
Zdroj: firstpost.com

Ďalšou novinkou bude úplne nový panel „Meet New Friends,“ teda spôsob, ako spoznávať a stretávať nových ľudí. Podobne ako pri Facebook Dating, tu si budete môcť dobrovoľne zapnúť funkciu, ktorá ostatným dá vedieť, že chcete stretávať nových ľudí z okolia. Potom vám budú môcť ľahko napísať a dohodnúť sa s vami, aby ste sa stretli.

No a do tretice príde ďalší nový panel o nadchádzajúcich podujatiach. Po novom sa nám zobrazia formou mapy, kde uvidíme udalosti okolo seba. Pomôcť má aj pri hľadaní nových reštaurácií, firiem a zaujímavých miest vo vašom okolí.

škandál facebooku mark zuckerberg
Zdroj: variety.com

Čo na nadchádzajúce Facebook zmeny vravíte? Tešíte sa na ne, alebo vami aktualizácie sociálnej siete veľmi nehýbu? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: techradar.com, firstpost.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -