HBO pripravuje filmovú adaptáciu známej knihy Fahrenheit 451! Kto si v nej zahrá?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Fahrenheit 451 film

Portál Variety nám dáva vedieť, že HBO pripravuje filmovú adaptáciu románu Fahrenheit 451. Známu knihu, ktorá navždy ovplyvnila svetovú politiku a pohľad ľudí na svet napísal spisovateľ Ray Bradbury. Svojou ideológiou nám táto legendárna próza ukazuje spoločenské zriadenie veľmi podobné tomu, ktoré iní spisovatelia opísali v dielach ako 1984 či Prekrásny nový svet. Pôvodné vydanie bolo vytlačené už pred vyše 60 rokmi, no v dnešnej dobe a pri súčasnej politickej situácii je kniha dôležitá viac, než kedykoľvek predtým.

Príbeh a herecké obsadenie, ktoré už poznáme

Príbeh filmu bude prísne založený na pôvodnom románe napísanom legendárnym spisovateľom prevažne vedecko-fantastickej literatúry. Dielo nám opisuje fiktívnu budúcnosť, kde sú knihy nezákonné, pričom takzvaní „firemen“ majú za úlohu všetky zvyšné výtlačky nájsť a pomocou ohňa nenávratne zničiť – a následne potrestať tých, ktorí knihy ilegálne ukrývali. Protagonistom príbehu je mladý muž menom Montag, jeden z štátom poverených spaľovačov kníh. Onedlho si však začne klásť otázky ohľadom svojho miesta vo svete. Taktiež mu robí problém učiniť správne rozhodnutia a zároveň ostať nažive.

fahrenheit 451 film
Micahel B. Jordan; Zdroj: gazettereview.com

Hlavnú úlohu v roli Montaga si zahrá Michael B. Jordan. Herec sa poslednou dobou celkom slušne presadzuje – poznať ho môžete napríklad z filmu Creed. Okrem poskytnutia svojho talentu ku projektu taktiež prispieva ako producent. Postavu Beattyho, mentora Montaga – ktorý protagonistovi okrem múdra poskytuje aj potencionálne veľké nebezpečenstvo si zahrá Michael Shannon. Shannona už určite poznáte z filmu Muž z ocele, kde bojoval proti Supermanovi. Medzi neodvratným konfliktom medzi Montagom a Beattym sa ocitne informátorka Clarisse. Ako sa teraz dozvedáme, ju si zahrá herečka Sofia Boutella, ktorá sa už onedlho objaví vo filme Múmia – ako múmia.

fahrenheit 451 film
Sofia Boutella; Zdroj: thehollywoodreporter.com

Nepôjde však o prvú filmovú adaptáciu tohto príbehu. Ešte v roku 1966 vyšiel Fahrenheit 451 film, v ktorom si zahrala Julie Christie. Nejakú dobu naň taktiež vlastnil Mel Gibson, ktorý sa však rozhodol od projektu upustiť. Pri adaptácii od HBO bude mať kameru pod palcom režisér a scenárista Ramin Bahrani.

V súčasnosti sú príbehy z dystopie v žánri drámy najpopulárnejšie, akými kedy boli. Keďže je dielo Fahrenheit 451 jedným z najznámejších a najrozvinutejších kníh, ktoré túto ideológiu bádali, je úspech vo forme filmu takmer zaručený. Uspokojuje nás taktiež fakt, že za projektom stoja skvelí herci pod taktovkou uznávaného režiséra a prispôsobivej televízie HBO.

ZDROJVARIETY

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -