Filmy

HBO pripravuje filmovú adaptáciu známej knihy Fahrenheit 451! Kto si v nej zahrá?

Fahrenheit 451 film

Portál Variety nám dáva vedieť, že HBO pripravuje filmovú adaptáciu románu Fahrenheit 451. Známu knihu, ktorá navždy ovplyvnila svetovú politiku a pohľad ľudí na svet napísal spisovateľ Ray Bradbury. Svojou ideológiou nám táto legendárna próza ukazuje spoločenské zriadenie veľmi podobné tomu, ktoré iní spisovatelia opísali v dielach ako 1984 či Prekrásny nový svet. Pôvodné vydanie bolo vytlačené už pred vyše 60 rokmi, no v dnešnej dobe a pri súčasnej politickej situácii je kniha dôležitá viac, než kedykoľvek predtým.

Príbeh a herecké obsadenie, ktoré už poznáme

Príbeh filmu bude prísne založený na pôvodnom románe napísanom legendárnym spisovateľom prevažne vedecko-fantastickej literatúry. Dielo nám opisuje fiktívnu budúcnosť, kde sú knihy nezákonné, pričom takzvaní “firemen” majú za úlohu všetky zvyšné výtlačky nájsť a pomocou ohňa nenávratne zničiť – a následne potrestať tých, ktorí knihy ilegálne ukrývali. Protagonistom príbehu je mladý muž menom Montag, jeden z štátom poverených spaľovačov kníh. Onedlho si však začne klásť otázky ohľadom svojho miesta vo svete. Taktiež mu robí problém učiniť správne rozhodnutia a zároveň ostať nažive.

fahrenheit 451 film

Micahel B. Jordan; Zdroj: gazettereview.com

Hlavnú úlohu v roli Montaga si zahrá Michael B. Jordan. Herec sa poslednou dobou celkom slušne presadzuje – poznať ho môžete napríklad z filmu Creed. Okrem poskytnutia svojho talentu ku projektu taktiež prispieva ako producent. Postavu Beattyho, mentora Montaga – ktorý protagonistovi okrem múdra poskytuje aj potencionálne veľké nebezpečenstvo si zahrá Michael Shannon. Shannona už určite poznáte z filmu Muž z ocele, kde bojoval proti Supermanovi. Medzi neodvratným konfliktom medzi Montagom a Beattym sa ocitne informátorka Clarisse. Ako sa teraz dozvedáme, ju si zahrá herečka Sofia Boutella, ktorá sa už onedlho objaví vo filme Múmia – ako múmia.

fahrenheit 451 film

Sofia Boutella; Zdroj: thehollywoodreporter.com

Nepôjde však o prvú filmovú adaptáciu tohto príbehu. Ešte v roku 1966 vyšiel Fahrenheit 451 film, v ktorom si zahrala Julie Christie. Nejakú dobu naň taktiež vlastnil Mel Gibson, ktorý sa však rozhodol od projektu upustiť. Pri adaptácii od HBO bude mať kameru pod palcom režisér a scenárista Ramin Bahrani.

V súčasnosti sú príbehy z dystopie v žánri drámy najpopulárnejšie, akými kedy boli. Keďže je dielo Fahrenheit 451 jedným z najznámejších a najrozvinutejších kníh, ktoré túto ideológiu bádali, je úspech vo forme filmu takmer zaručený. Uspokojuje nás taktiež fakt, že za projektom stoja skvelí herci pod taktovkou uznávaného režiséra a prispôsobivej televízie HBO.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár