REKLAMA

HBO nám prináša nový trailer na ich pripravovaný dramatický sci-fi film Fahrenheit 451! Môžeme v ňom vidieť úžasného Michaela B. Jordana, ktorý nám nedávno potvrdil, že on a kinematografia sú akoby jedno. Jeho bravúrny výkon sme mohli vidieť ako v Creedovi, tak aj v nedávnom Black Pantherovi, kedy stvárnil záporáka – Killmongera. Nehovoriac o tom, že sa k nemu pridá aj Michael Shannon. Na toho nemôžeme zabudnúť vďaka jeho neuveriteľnému výkonu v Mužovi z Ocele či Podobe vody. Zatiaľ nevieme presný dátum premiéry snímky, no vďaka traileru sa dozvedáme, že film uvidíme počas jari, presnejšie v máji. Pozrieme si ho na HBO, tak isto, ako aj Paterno, o ktorom sme písali pred pár dňami. Jedná sa totižto o ďalší exkluzívny HBO film.

Fahrenheit 451 trailer

Film je režírovaný Raminom Bahranim (99 Homes). O scenár sa postarali Bahrani a zároveň Amir Naderi (Vegas Based on a True Story). Predlohou je legendárna novela Raya Bradburyho toho istého názvu. Zobrazuje budúcnosť, v ktorej sa médiá stanú opiátom a história sa prepisuje – “hasiči” robia pravý opak, miesto hasenia totižto pália knihy.

REKLAMA

Fahrenheit 451 trailer
Zdroj: youtube.com

Michael B. Jordan obsadil rolu Guya Montaga, mladého hasiča, ktorý opúšťa svoj svet v snahe získať jeho ľudskosť, popri čom bojuje s jeho mentorom. Tým je jeho požiarny kapitán Beatty, ktorého stvárni práve Michael Shannon. Sofia Boutella (Múmia, Kingsman: Tajná služba) si zahrá Clarrisu, informátorku, ktorá sa akosi ocitá medzi rivalnými záujmami Montaga a Beattyho.

V obsadení uvidíme aj Lilly Singh (Bad Moms) ako Raven, bulvárnu reportérku, ktorá pracuje v spojení s hasičským oddelením. Spolu sa snažia šíriť ministerskú propagandu -vysielajú totižto akési nájazdy pálenia kníh.

Fahrenheit 451 trailer
Zdroj: youtube.com

Film sa natáčal v Toronte. Sekciu behind-the-scenes má na starosti tím, ktorý sa skladá z režiséra fotografie Kramera Morgenthaua, ASC, produkčného dizajnéra Marka Digbyho, dizajnérky kostýmov Meghan Kasperlik, editora Alexa Halla a taktiež skladateľov Mattea Zingalesa a Antonyho Partosa.

Tešíte sa na Fahrenheit 451? Postará sa toto skvelé duo o naozaj podarenú filmovú adaptáciu klasického príbehu? Ako vnímate Jordana a Shannona? Napíšte nám vaše názory do komentárov.