Čakal ju smutný koniec. Tieto fakty o milovanej Berte zo seriálu Dva a pol chlapa ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty o Berte zo seriálu Dva a pol chlapa

Seriál Dva a pol chlapa je skvelý nielen vďaka Charliemu Sheenovi a Jonovi Cryerovi, ale aj vďaka skvelým vedľajším postavám, ako sú Jake, Judith, Herb či Berta. Hlavne posledná spomínaná postava v divákoch najviac rezonovala, a to vďaka brilantným hláškam, ktoré vždy predniesla svojím svojským štýlom. Napriek tomu, že mala herečka Conchatta Ferrell za sebou úžasnú kariéru, čakal ju veľmi smutný koniec. Dnes vám prinášame fakty o Berte z Dva a pol chlapa, ktoré vás zrejme prekvapia.

1. Mala sa objaviť len v dvoch epizódach seriálu Dva a pol chlapa

fakty o Berte z Dva a pol chlapa
Zdroj: CBS

Herečka Conchatta Ferrell sa preslávila ako chyžná Berta s nesmierne sarkastickým zmyslom pre humor. Avšak jej postavu by sme si už zrejme ani nepamätali, ak by šlo všetko podľa plánu. V skutočnosti sa totiž mala Conchatta objaviť len v prvých dvoch dieloch. Potom by jej upratovacie práce v dome mali robiť Alan a Jake. Lenže divákom sa chyžná Berta nesmierne zapáčila. A napokon sa práve ona a herec Jon Cryer objavili vo všetkých 12. sériách tohto sitkomu. Život je skrátka nepredstaviteľný.

2. Nebola to „len“ Berta z Dva a pol chlapa

fakty o Berte z Dva a pol chlapa
Zdroj: TMDB

Ako mnohí hollywoodski herci sa aj Conchatta objavila v množstvách filmov, v ktorých stvárnila vedľajšie postavy. Napríklad si zahrala s Johnnym Deppom a Winonou Ryder v kultovom filme Tima Burtona Nožnicovoruký Edward (1990). Alebo s Juliou Roberts v Oscarom ocenenej dráme Erin Brokovichová (2000). Taktiež si zahrala epizódne úlohy v seriáloch ako sú Priatelia či Buffy, premožiteľka upírov.

3. Na kastingu neplnila požiadavky producentov

fakty o Berte z Dva a pol chlapa
Zdroj: CBS

Možno by ste povedali, že to od nej bolo trošku drzé, ale nebolo. Herečka Conchatta Ferrell spomínala, že na rolu Berty sa hlásilo viac ako 30 žien. Napokon uspela len ona. Pri kastingu od nej producent a tvorca seriálu Chuck Lorre požadoval, aby mala poľský alebo ukrajinský prízvuk. Herečke sa to však nezdalo a radšej to povedala so svojím prízvukom. Lorreovi sa to takto páčilo ešte viac a hneď mal jasno v tom, kto si zahrá Bertu. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -