Čakal ju smutný koniec. Tieto fakty o milovanej Berte zo seriálu Dva a pol chlapa ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Seriál Dva a pol chlapa je skvelý nielen vďaka Charliemu Sheenovi a Jonovi Cryerovi, ale aj vďaka skvelým vedľajším postavám, ako sú Jake, Judith, Herb či Berta. Hlavne posledná spomínaná postava v divákoch najviac rezonovala, a to vďaka brilantným hláškam, ktoré vždy predniesla svojím svojským štýlom. Napriek tomu, že mala herečka Conchatta Ferrell za sebou úžasnú kariéru, čakal ju veľmi smutný koniec. Dnes vám prinášame fakty o Berte z Dva a pol chlapa, ktoré vás zrejme prekvapia.

Fakty o milovanej Berte zo seriálu Dva a pol chlapa

1. Mala sa objaviť len v dvoch epizódach seriálu Dva a pol chlapa

fakty o Berte z Dva a pol chlapa
Zdroj: abc7ny.com

Herečka Conchatta Ferrell sa preslávila ako chyžná Berta s nesmierne sarkastickým zmyslom pre humor. Avšak jej postavu by sme si už zrejme ani nepamätali, ak by šlo všetko podľa plánu. V skutočnosti sa totiž mala Conchatta objaviť len v prvých dvoch dieloch. Potom by jej upratovacie práce v dome mali robiť Alan a Jake. Lenže divákom sa chyžná Berta nesmierne zapáčila. A napokon sa práve ona a herec Jon Cryer objavili vo všetkých 12. sériách tohto sitkomu. Život je skrátka nepredstaviteľný.

2. Nebola to „len“ Berta z Dva a pol chlapa

fakty o Berte z Dva a pol chlapa
Zdroj: imdb.com

Ako mnohí hollywoodski herci sa aj Conchatta objavila v množstvách filmov, v ktorých stvárnila vedľajšie postavy. Napríklad si zahrala s Johnnym Deppom a Winonou Ryder v kultovom filme Tima Burtona Nožnicovoruký Edward (1990). Alebo s Juliou Roberts v Oscarom ocenenej dráme Erin Brokovichová (2000). Taktiež si zahrala epizódne úlohy v seriáloch ako sú Priatelia či Buffy, premožiteľka upírov.

3. Na kastingu neplnila požiadavky producentov

fakty o Berte z Dva a pol chlapa
Zdroj: rpp.pe

Možno by ste povedali, že to od nej bolo trošku drzé, ale nebolo. Herečka Conchatta Ferrell spomínala, že na rolu Berty sa hlásilo viac ako 30 žien. Napokon uspela len ona. Pri kastingu od nej producent a tvorca seriálu Chuck Lorre požadoval, aby mala poľský alebo ukrajinský prízvuk. Herečke sa to však nezdalo a radšej to povedala so svojím prízvukom. Lorreovi sa to takto páčilo ešte viac a hneď mal jasno v tom, kto si zahrá Bertu.

4. Bola vyše 30 rokov vydatá

Conchatta Ferrell
Zdroj: pinterest.com

Na rozdiel od Berty, Conchatta uprednostňovala v živote monogamiu a dlhodobé manželstvo. Svedčí o tom hlavne fakt, že za svojho manžela Arnieho bola vydatá už od roku 1986, a to až do svojej smrti dňa 12. 10. 2020. Mala s ním aj dcéru Samanthu a taktiež vychovávala dve nevlastné dcéry, ktoré mal jej manžel ešte predtým, ako sa vzali.

5. Koľko si Berta za svoje výkony v seriáli Dva a pol chlapa zarobila?

Berta z Dva a pol chlapa
Zdroj: leganerd.com

Vieme, že predstaviteľ Jakea, herec Angus T. Jones poberal za jeden diel seriálu 300 000 dolárov. Jeho seriálový otec Jon Cryer, teda Alan si zarobil viac ako 800 000 dolárov za jednu epizódu. Najväčší plat svojho času poberal Charlie Sheen. Jeho honorár sa šplhal až do výšky takmer 2 miliónov dolárov za jednu epizódu.

Predstaviteľka Berty sa až k takýmto cifrám nedostala. V prvých sériách poberala približne 100 000 dolárov za jednu epizódu. Keď sa sitkomu začalo dariť, jej plat sa vyšplhal na 150 000 dolárov za jeden diel. Každopádne aj jej plat bol pre nás obyčajných ľudí priam astronomický. Mesačne si totiž mohla zarobiť aj 300 000 dolárov. Hodnota jej majetku predstavovala 10 miliónov dolárov.

6. Kvôli svojmu výzoru si nikdy nemyslela, že sa stane herečkou

Dva a pol chlapa
Zdroj: lanacion.cl

Conchatta Ferrell mala za sebou úspešnú hereckú kariéru, a to aj napriek tomu, že nevyzerala práve ako „hollywoodska kráska“. Vždy si práve myslela, že sa kvôli svojmu výzoru skrátka nemôže stať herečkou: „Už od detstva som mala nadváhu, takže som si nemyslela, že sa môžem stať herečkou.“

Samozrejme, že kým sa dostala k úspešným filmom a seriálom, prešla si mnohými zamestnaniami. Pracovala v továrni alebo ako čašníčka.

7. Jej obľúbená epizóda

Dva a pol chlapa
Zdroj: imdb.com

Conchatta Ferrell seriál Dva a pol chlapa milovala, preto mala aj svoju obľúbenú epizódu. Tá sa odohrala v 1. sérii a je to konkrétne 18. diel. V ňom sa Charlie stretne so svojou expriateľkou Jill, ktorá sa ale zmenila na chlapa a zmenila/zmenil si svoje meno na Gill. Napokon to dôjde k tomu, že sa s Gillom vyspí Evelyn, teda Charlieho matka.

Toto je presne situácia ako z telenovely a práve to Berta miluje: „Berta spala dva dni v práčovni, aby nepremeškala nič z tejto epizódy, preto ju tak zbožňujem.“

Ktoré postavy zo seriálu Dva a pol chlapa sú vaše najobľúbenejšie? Patrí medzi ne aj Berta? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: hollywoodlife.com, the-sun.com, screenrant.com, thethings.com, avclub.com, dispatch.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -