Kvôli Marvelu jedával ako superhrdina! 10 faktov o Chrisovi Hemsworthovi a.k.a. Thorovi

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Austrálsky herec Chris Hemsworth získal celosvetovú slávu a uznanie vďaka filmom zo série MCU od Marvelu. V nich totiž stvárnil mocného Boha hromu a blesku Thora. Fanúšikovia komiksov boli nadšení obsadením tejto postavy. Hemsworth je totiž skutočne sympatický chlapík, ktorý sa na nič nehrá, je skvelým otcom a príkladným manželom. Dnes sme sa zamerali práve na tohto blond fešáka a preto sme si pre vás pripravili fakty o Chrisovi Hemsworthovi, ktoré ste určite nevedeli.

1. Stal sa najsexi mužom na svete

fakty o Chrisovi Hemsworthovi
Zdroj: brightside.me

Niet pochýb o tom, že Chris Hemsworth má impozantný vzhľad. Skvelá postava, husté vlasy a skvelá tvár. Preto sa nečudujeme tomu, že ho časopis People v roku 2014 vybral ako Najsexi muža na svete. Keď sa ho spýtali, čo je na ňom tá najsexi vec, bez okolkov povedal: „moja žena.“

2. Je to romantik

fakty o Chrisovi Hemsworthovi
Zdroj: brightside.me

Chris Hemsworth je už niekoľko rokov ženatý s herečkou Elsou Pataky, ktorú ste mohli vidieť v sérii Rýchlo a Zbesilo, v piatej a ôsmej časti. Hemsworth si svoju manželku vzal po troch mesiacoch randenia a napriek tomu, že to bolo impulzívne rozhodnutie, dnes patria medzi najkrajšie páry v Hollywoode. Spolu majú tri deti.

3. Je známy svojou dobrosrdečnosťou

fakty o Chrisovi Hemsworthovi
Zdroj: brightside.me

Jeho otec Craig je sociálny pracovník, Chris má teda pomoc ľuďom v núdzi v krvi. Zrejme aj preto vytvoril so svojím bratom nadáciu ACF, ktorá pomáha deťom, ktoré sú traumatizované v dôsledku sexuálneho zneužívania. Chris sa nielen snaží pomáhať týmto deťom, ale taktiež poskytuje kroky voči tomu, aby sa takýmto zverstvám predchádzalo.

4. Má pozitívny prístup k životu

fakty o Chrisovi Hemsworthovi
Zdroj: brightside.me

Je povestný svojím šarmom a zmyslom pre humor. Počas vystúpenia v známej šou Saturday Night Live predviedol tanec, z ktorého sa diváci váľali od smiechu. Taktiež sa v šou Jimmyho Fallona pustil do „vodnej bitky“ so samotným moderátorom. Aj takéto veci dokazujú, že si pre Chrisa nie je problém urobiť si zo seba srandu a to aj napriek svojej sláve a uznaniu, ktoré od divákov dostáva.

5. Ak existuje dokonalý manžel, tak je to zrejme on

fakty o Chrisovi Hemsworthovi
Zdroj: brightside.me

Príkladne sa stará o svoje deti, svoju manželku vie stále prekvapiť pekným piknikom či romantickou večerou, dokonca výborne vychádza aj so svojimi rodičmi a so svojimi bratmi. K tomu si pripíšte skvelú kariéru, niekoľko desiatok miliónov dolárov na konte a perfektný vzhľad.

6. Je to tiež úžasný priateľ. Spomínate si na jeho „bromance“ s Tomom Hiddlestoneom?

Chris Hemsworth
Zdroj: brightside.me

Keďže má Chris také skvelé vzťahy s rodinou, nečudujeme sa tomu, že skvelo vychádza aj so svojimi kolegami a to prevažne s hercom Tomom Hiddlestoneom. Ten si zahral postavu Lokiho v niekoľkých filmoch zo série MCU a hlavne v sérii Thor. Obaja herci sa zblížili a dnes sú z nich najlepší priatelia. Chris Hemsworth takisto výborne vychádza s Mattom Damonom. A manželky oboch hereckých hviezd sú skvelé priateľky.

7. Je oddaným zástancom za práva žien a ochrany životného prostredia

Chris Hemsworth
Zdroj: brightside.me

Chris je hlavným zástancom životného prostredia a prevažne sa venuje ochrane oceánov. Je to logické, keďže polovicu svojho života strávil v Austrálii, kde sa venoval surfingu. Svoje ochranárske pohnútky okomentoval takto: „Chcem inšpirovať ľudí, aby našli riešenie a chránili svetové oceány, aby si ich aj budúce generácie mohli užiť tak, ako ja.“ Chrisovi však nejde „len“ o oceány, ale aj o zvieratká. Je totiž veľkým obľúbencom zvierat, keďže detstvo prežil v Outbacku, kde bol obklopený divokými zvieratami.

Chris Hemsworth
Zdroj: brightside.me

8. V neposlednom rade musel jesť ako Thor, aby sa ním skutočne mohol stať

Chris Hemsworth
Zdroj: brightside.me

Aby mal Chris Hemsworth skutočne formu ako Thor, musel poriadne zmeniť svoj stravovací režim. V nedávnom rozhovore jeho kuchár ukázal divákom hercov stravovací režim. Chris denne prijíma až 4 500 kalórií, ktoré načerpá z 10 jedál. Každé jedlo musí mať logicky 450 kalórií, preto aby mohol herec nabrať potrebnú svalovú hmotu. Samozrejme, keď človek prijíma také množstvo kalórií, musí tomu prispôsobiť aj tréning, ktorý je samozrejme fyzický veľmi náročný.

Chris Hemsworth
Zdroj: brightside.me

9. Ešte predtým, než sa stal hercom, sa živil skutočne bizarným spôsobom

Chris Hemsworth
Zdroj: today.com

Chris sa neživil herectvom od detstva. Keď mal 14 rokov živil sa tým, že čistil odsaváčky mlieka, ktoré používajú mamičky. Jeho úlohou bolo vyčistiť zaschnuté mlieko z pumpičiek pomocou zubnej kefky, spreja a utierky. Herec to prezradil v rozhovore s moderátorom Jimmym Fallonom ešte v roku 2019. Takéto fakty o Chrisovi Hemsworthovi ste zrejme nečakali, však?

10. Jeho skrytý talent je šitie

Chris Hemsworth
Zdroj: brightside.me

Áno, aj veľkí chlapi môžu milovať šitie a mať preto cit. V rozhovore pre magazín W Chris priznal, že k tejto záľube sa dopracoval celkom logickým spôsobom: „Nemohol som si dovoliť cool oblečenie, tak som si ho chcel vyrobiť.“ Aj tento segment jeho osobnosti nám ukazuje, aký pozitívny prístup má predstaviteľ Thora k životu.

Zdroj: brightside.me, insider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -