TOP 10 zaujímavých faktov o filme Alita: Bojový Anjel, ktoré môžno neviete

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filme Alita: Bojový Anjel

Dnes sa pozrieme na počin, ktorý rozdelil divákov. Najjednoduchšie to vysvetlí portál Rotten Tomatoes. Kritici mu dali priemerné hodnotenie 5,98/10. Bežní ľudia, ktorí sa v kine radi zabávajú, ho však v priemere ohodnotili 9,04/10 bodmi. Nech už zastávate ktorékoľvek z hodnotení, určite si nenechajte ujsť ďalšie zaujímavé fakty o filme Alita: Bojový Anjel.

Super Bowl nám predstavil aj trailer na nový film Alita: Battle Angel
Zdroj: geektyrant.com

Hlavná predstaviteľka

Producent James Cameron a režisér Robert Rodriguez si do hlavnej úlohy vyberali medzi štyrmi herečkami. Boli to Zendaya, Maika Monroe, Bella Thorne a aj Rosa Salazar, ktorá rolu dostala.

Prvý za 27 rokov

Ide o vôbec prvý film Roberta Rodrigueza, ktorý má hodnotenie PG-13. Počas 27 rokov režíroval už 18 počinov, no všetky predtým mali hodnotenia R alebo PG.

Hrané efekty

Hlavná postava filmu je kompletne vytvorená počítačovými efektami, aj keď je snímka hraná.

Alita Battle Angel
Zdroj: inverse.com

Posledný film Foxu

Ide o finálnu snímku, ktorá vyšla priamo pod štúdiom 21st Century Fox. Všetky ďalšie projekty už vychádzajú pod dohľadom novej materskej spoločnosti Disney.

Zbraň snov

Film je založený na japonskej mange s názvom „Gunnm.“ Názov v originálnom jazyku vznikol spojením slov „gun“ (zbraň) a „yume“ (sen).

Dlhé plány

Práce na filme začali už v roku 2010. James Cameron (scenár, produkcia) ho pritom plánoval ešte omnoho dávnejšie, presnejšie od roku 1995. Vtedy ho však obmedzovali iné projekty a nedostatočne vyvinuté technológie.

trailer na alita
Zdroj: comingsoon.net

Starí kamaráti

Herec Christoph Waltz bol režisérovi Robertovi Rodriguezovi odporučený samotným Quentinom Tarantinom. Legendárny filmár už natočil dva filmy, za ktoré Waltz vyhral Oscara (Nehanební bastardi a Divoký Django). So samotným režisérom Ality sa pritom pozná už od 90. rokov.

Práca pre každého

Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 15 000 pracovných miest.

film alita: bojový anjel
Zdroj: stickpng.com, engadget.com

Finančné ťažkosti

Celosvetovo si Alita zarobila „len“ 404 miliónov dolárov. Možno sa pýtate, kde je problém, no vďaka masívnemu rozpočtu a veľkým výdavkom na marketing si film musel zarobiť niečo cez pol miliardy, aby bol ziskový. To sa nepodarilo, čo vrhá temný tieň nepravdepodobnosti na akékoľvek pokračovanie.

Nádherný pohľad

Film obsahuje zhruba 1 500 špeciálnych vizuálnych efektov. 

Zdroj: imdb.com, csfd.cz, rottentomatoes.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -