Kate Winslet prekonala rekord Toma Cruisea! Tieto fakty ste o filme Avatar: Cesta vody určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty o filme Avatar: Cesta vody

Po 13 rokoch sme sa opäť vrátili na planétu menom Pandora. Režisér James Cameron pokračuje v príbehu tam, kde skončil. Jake Sully sa oficiálne usadil na tejto planéte a spolu s Neytiri vychovávajú ich deti. Lenže túto rodinnú idylku neustále narúša Plukovník Miles Quaritch, ktorý sa ako Avatar vracia na Pandoru aby zabil zradcu Jakea Sullyho. Veľkolepý príbeh opäť zavítal do našich kín a preto vám dnes prinášame skvelé fakty o filme Avatar: Cesta vody, ktoré vás určite budú zaujímať.

1. Herci a štáb sa pri nakrúcaní asi príliš nenajedli

fakty o filme Avatar: Cesta vody
Zdroj: rottentomatoes.com

Každý, kto videl prvý diel Avatara vie, aké je posolstvo tohto filmu. Nevykorisťovať prírodu a nezabíjať zvieratá pre svoj účel. Preto počas nakrúcania štáb aj herci jedli len vegetariánsku stravu. Aby tak umocnili posolstvo tohto filmu. Priaznivci mäsových jedál, hamburgerov a podobne tak mali počas nakrúcania smolu.

2. Koľko stál Avatar 2?

fakty o filme Avatar: Cesta vody
Zdroj: ign.com

Rozpočet prvého dielu, ktorý sa stal najúspešnejším filmom všetkých čias, predstavoval 250 miliónov dolárov. Pri tvorbe druhého dielu sa počíta so sumou okolo 300 až 350 miliónov dolárov. Celkovo vraj Cameron minul na nakrúcanie druhého, tretieho a štvrtého dielu už miliardu dolárov. A to bez nákladov na propagáciu. Druhý Avatar zatiaľ zarobil okolo pol miliardy, takže sa zrejme určite nevyrovná svojmu predchodcovi. Uvidíme, ako dlho sa film Avatar: Cesta vody udrží na špici v rámci návštevnosti.

3. Edward Norton odmietol ponuku hrať vo filme

fakty o filme Avatar: Cesta vody
Zdroj: vulture.com

Ponuku zahrať si v pokračovaní Avatara dostal aj slávny herec Edward Norton. Ten však túto rolu odmietol a taktiež vysvetlil prečo: „S Jamesom sme priatelia a ja ho obdivujem a tak trochu zbožňujem. Keď mi ponúkol túto možnosť, povedal som, že budem súčasťou obsadenia len, ak si zahrám člena rasy Na Vi, teda pôvodného obyvateľa Pandory. Nechcel som byť súčasťou industriálneho sveta, ktorý chcel zničiť Pandoru.“

4. Kate Winslet prekonala rekord Toma Cruisea

Avatar: Cesta vody
Zdroj: indianexpress.com

Kate Winslet síce povedala, že už s Jamesom Cameronom po Titanicu nikdy spolupracovať nebude, no pozvanie do obsadenia Avatara nemohla odmietnuť. Kvôli postave, ktorú si zahrala, sa musela naučiť potápať. V rozhovore pre The Hollywood Reporter priznala, že pod vodou vydržala na jeden pokus až 7 minút a 14 sekúnd. Čím prekonala rekord Toma Cruisea, ktorý pri filme Mission Impossible: Národ grázlov zadržal dych na 6 minút. Rekord Toma Cruisea prekonala aj Sigourney Weaver, ktorá pod vodou vydržala 6 minút a niekoľko sekúnd.

5. Niekoľko percent zo zisku poputuje na ochranu životného prostredia

Avatar: Cesta vody
Zdroj: insider.com

Hlavnou postavou celého príbehu Avatar a Avatar: Cesta vody nie je Jake Sully, ale planéta Pandora. Všetko, čo na tejto planéte vidíme, je doslova úchvatné. Je to nádherná príroda nedotknutá ľuďmi a ich strojmi. James Cameron povedal, že niekoľko percent zo zisku venuje spoločnosť Disney organizáciám na ochranu životného prostredia. Pre slávneho režiséra to bola podmienka, inak by vraj ani s nakrúcaním pokračovania nezačal.

6. Scenár filmu Avatar vznikol už v roku 1994

Avatar: Cesta vody
Zdroj: abc.net.au

Možno ste si mysleli, že Cameron zbúchal scenár prvého dielu Avatara za pár týždňov, pričom mu šlo hlavne o dokonalý vizuál. Nie je to pravda. Cameron nad filmom rozmýšľal veľmi dlho. Už v roku 1994, kedy slávil úspech s filmom Terminátor 2: Deň zúčtovania, napísal 80-stranovú osnovu toho, ako by mala vyzerať Pandora a taktiež vymyslel takmer všetky postavy. Nad nakrúcaním však začal skutočne uvažovať, až keď prišla do kín séria Pán Prsteňov. Pri sledovaní legendárnej trilógie si uvedomil, že Hollywood má potrebnú techniku na vytvorenie tak nákladného a vizuálne úchvatného filmu.

Zdroj: csfd.sk, hollywoodlife.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -