FilmyVýber šéfredaktora

10 zaujímavých faktov o filmovej postave Klaun Pennywise, ktoré možno neviete!

5. Má slabiny

Aj keď sa zdá byť všemocný, Pennywise má svoje limity. Ako sa dozvedáme v knihe, To nedokáže presiahnuť medze fyzikálnych zákonov. To znamená, že vo forme klauna môže byť len tak silný, ako by klaun fyzicky mohol byť.

To recenzia

Zdroj: Warner Bros

4. Inšpirovaný skutočnosťou

Čo sa postavy týka, Pennywise nie je kompletne originálnym výmyslom Stephena Kinga. Spisovateľ sa totižto inšpiroval Johnom Wayneom Gacym, tiež známym ako “Klaun Zabijak”. Sériový vrah, činiaci v sedemdesiatych rokoch, sa prezliekal za klauna a vraždil tínedžerov.

3. Bill Skarsgård je talentovaný a nepotrebuje CGI

V horore z roku 2017 sme vo viacerých scénach mohli vidieť, ako sa oči klauna hýbu rôznymi smermi. Pôvodne sa tohto efektu malo dosiahnuť pomocou počítačových efektov. Režisér Andy Muschietti sa však počas natáčania dozvedel, že herec Bill Skarsgård to dokáže sám.

2. Herec úlohu zobral veľmi vážne

Talentovaný švédsky herec zobral rolu Klauna Pennywise tak vážne, že sa rozhodol s detskými hercami, ktorých vo filme strašil, nestretávať mimo natáčania. Bill bol totižto presvedčený, že ak by ho deti spoznali ako človeka, bolo by pre nich ťažšie zahrať reálny strach.

Druhá kapitola TO

Zdroj: youtube.com

1. Pennywise má úhlavného nepriateľa

Vo veľkom merítku opísanom konceptom MacroverseTo nepriateľa menom The Turtle. V Kingových knihách Temná veža spisovateľ tento rozšírený vesmír opisuje obsiahlejšie, a dokonca sa v nich samotná Veľká korytnačka aj objavuje. The Turtle je jednou z dvanástich bytostí, ktorých úlohou je strážiť Temnú vežu, ktorá obyvateľov Zeme chráni pred temným druhým svetom.

Tešíte sa na nadchádzajúci film To Kapitola 2? Čo si myslíte o strašidelnom Klaunovi Pennywiseovi? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: imdb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár