Snehulienka pôvodne vôbec nebola pre deti! Tieto šokujúce fakty ste o slávnych animákoch určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Mnoho animovaných filmov si prehrávame znova a znova. A to nielen kvôli tomu, aby sme si vypočuli chytľavé piesne alebo sa zasmiali na vtipoch. Ale pri opätovnom zhliadnutí si diváci všimnú detaily, ktoré im celé tie roky unikali. A niekedy sa o týchto filmoch môžeme dozvedieť veci, ktoré by sme skutočne nečakali. Dnes vám preto ukážeme šokujúce fakty o slávnych animákoch, ktoré by prekvapili aj toho najväčšieho fanúšika. Skutočne je Snehulienka kontroverzná postava?

1. Animák Snehulienka a 7 trpaslíkov pôvodne nebol pre deti

fakty o slávnych animákoch
Zdroj: adme.media

Snehulienka a sedem trpaslíkov od Disneyho je rozprávka pre celú rodinu. Lenže kedysi tomu tak nebolo. Film od Walta Disneyho totiž dostal hodnotenie, kvôli ktorému museli deti mladšie ako 16 rokov do kina vodiť ich rodičia. Dôvodom vraj boli temné scény s kráľovnou alebo vražedné ťaženie na Snehulienku, ktorá bojovala o život v lese.

2. Jedna herečka bola modelkou hneď niekoľko princezien

fakty o slávnych animákoch
Zdroj: adme.media

Na tvorbu slávnych Disneyho princezien boli použité skutočné modelky. Napríklad herečka Helene Stanley poslúžila ako predloha pre mnohé postavy od Disneyho. Napríklad aj pre Popolušku, Auroru či Anitu zo 101 dalmatíncov.

Helene Stanley
Zdroj: mubi.com

3. Oblečenie odhaľuje vek jednej z postáv vo filme Na vlásku

fakty o slávnych animákoch
Zdroj: adme.media

Podľa odevu matky Gothel sa dá vypočítať, koľko má približne rokov. Jej šaty sú z obdobia renesancie, takže z roku 1300. Dej filmu Na vlásku sa odohráva v 18. storočí. Z toho môžeme usudzovať, že matka Gothel má okolo 400 rokov.

4. V Toy Story 3 odhalili osud jednej z postáv z prvého dielu

Toy Story 3
Zdroj: adme.media

Chlapec Sid, ktorý bol známy svojim šikanovaním, sa objavil v prvej časti série. V tej druhej sme ho už ale nevideli. Napokon sa však na pár sekúnd objavil vo veľmi obľúbenej tretej časti série Toy Story. V jednej scéne si Woody myslel, že Andyho mama vyhodila zvyšok hračiek do smetí. Tak ich utekal zachrániť. V tejto scéne vidíme postavu so známou bielou lebkou na tričku, aké nosil Sid. Z toho usudzujeme, že tým smetiarom bol jednoznačne on.

5. Šípka Ruženka zničila povesť princezien

Šípková Ruženka
Zdroj: adme.media

Nie všetky animáky od Disneyho boli úspešné. Napríklad taká Šípková Ruženka bol prepadák. Film sa nepáčil ako kritikom, tak ani publiku. A na dlhých 30 rokov odstránil princezné z animákov. Všetko až zmenila Malá morská víla, z ktorej sa stal kasový trhák.

6. Bezzubka dostala svoj vzhľad od inej slávnej postavy

Ako si vycvičiť draka
Zdroj: adme.media

Pri tvorbe draka známeho ako Bezzubka sa tvorcovia inšpirovali rôznymi zvieratami. Mačkami, psami či koňmi. No diváci si všimli istú podobnosť medzi Bezzubkou a Stitchom. A nie je to náhoda. Vzhľad Stitcha bol totiž pre tvorcov ich najväčšou inšpiráciou. A nie je to žiadna náhoda, pretože filmy Ako si vycvičiť draka a Lilo & Stitch režírovali tí istí režiséri.

7. Smútok pôvodne nebol súčasťou filmu V hlave

V hlave
Zdroj: charactour.com

Síce je Smútok jednou z hlavných postáv v tomto slávnom animovanom filme, no spočiatku to tak nebolo. Lenže jeden z tvorcov filmu, ktorý sa podieľal na digitálnej tvorbe, sa raz prechádzal mestom a cítil sa smutne. Nič ho netrápilo, ale skrátka cítil smútok. V tom si uvedomil, že smútok je rovnako ako Radosť či Hnev takisto súčasťou ľudskej mysle. Povedal to režisérom projektu a tak sa celý scenár prepísal.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -