Tieto fakty ste o zosnulom hercov Paulovi Walkerovi určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dňa 12. septembra 1973 sa v meste Glendale v štáte Kalifornia narodil herec Paul Walker. Ten sa preslávil ako Brian O’Conner v sérii Rýchlo a Zbesilo. Pred 10 rokmi sa jeho mladý život náhle skončil pri devastujúcej autonehode. Za sebou tak zanechal dcéru Meadow a rozosmútil prakticky celý filmový svet. Dnes sa bližšie pozrieme na začiatky jeho kariéry či na jeho osobný život. Prinášame fakty o hercovi Paulovi Walkerovi, ktoré vás zaiste prekvapia.

Fakty o hercovi Paulovi Walkerovi

1. Prečo sa Paul Walker zaujímal o rolu v Rýchlo a Zbesilo?

fakty o Paulovi Walkerovi
Zdroj: motor1.com

Ako sme už spomínali, Paul Walker sa preslávil ako Bryan v sérii Rýchlo a Zbesilo. V prvej časti si zahral policajta v utajení, ktorý sa chce dostať do bandy Dominica Toretta. Dôvod jeho záujmu o túto rolu vás však prekvapí. Walker bol totiž vždy fanúšikom filmu Krycie meno Donnie Brasco (1997) s Johnnym Deppom a Al Pacinom. Chcel si zahrať policajta v utajení, a tak sa stal Bryanom O’Connerom.

2. Nenávidel sledovať svoj vlastné výkony vo filmoch

fakty o Paulovi Walkerovi
Zdroj: allocine.fr

Herci milujú pozornosť, no len málokto sa pozerá na svoje vlastné filmy. Podobne na tom bol aj Paul Walker. Ten doslova nenávidel sledovať samého seba vo filmoch. Zo slušnosti a z kolegiálnosti chodil na premiéry všetkých filmoch, v ktorých sa objavil. Lenže po premiére sa už na tieto filmy nikdy nepozrel.

3. Bol vychovaný mormónmi

fakty o Paulovi Walkerovi
Zdroj: distractify.com

Náboženská viera Paula Walkera bola vždy tak trochu tajomstvom. Herec si totiž tieto informácie väčšinou nechával pre seba. Prezradil však, že bol vychovávaný ako mormón, neskôr však konvertoval na kresťanstvo. Nikdy totiž nechápal ateistov a ich vnímanie života. Preto povedal: „Rád surfujem, rád trávim svoj čas v prírode. Keď sa na tú krásu pozerám, vždy si poviem, kto iný ako Boh by mohol stvoriť niečo také?“

4. Z Vina Diesela spravil krstného otca svojej dcéry

Paul Walker, Vin Diesel
Zdroj: insider.com

Vin Diesel a Paul Walker boli skvelí priatelia, dokonca Diesel nazýva zosnulého herca svojím bratom. A Walker ho musel mať takisto veľmi rád, keďže ho určil ako krstného otca svojej dcéry Meadow. Tá sa väčšinou sláve vyhýba a neobjavuje sa na spoločenských akciách a radšej zostáva mimo centra pozornosti.

5. Takmer si zahral v sérii Star Wars

Hayden Christensen, Paul Walker
Zdroj: time.com

Áno, je to tak. Paul Walker mohol byť spojovaný nielen so sériou Rýchlo a Zbesilo, ale taktiež zo sériou Star Wars. Zaujímal sa totiž o rolu Anakina Skywalkera v prequelovej sérii Georgea Lucasa. Producenti mu však povedali, že je na túto rolu až príliš starý a preto radšej prijali mladšie vyzerajúceho Haydena Christensena. Ktovie ale či to bolo správne rozhodnutie, ak sa pozrieme, ako Christensen naložil so svojou kariérou po jeho účinkovaní v epickej sci-fi sérii.

6. Skôr ako sa preslávil chcel byť morským biológom

Paul Walker fakty
Zdroj: thatmomentin.com

Paul Walker nebol tým hercom, ktorý nedokončil ani strednú školu a smeroval priamo do Hollywoodu. Skôr naopak. Po strednej škole študoval morskú biológiu a chcel sa stať vedcom v tejto oblasti. No jeho atraktívny vzhľad ho vždy tak nejak posúval do Hollywoodu.

7. Herectvu sa venuje už od 2 rokov

Paul Walker fakty
Zdroj: pinterest.com

Z mnohých detských hviezd sa stali skvelí herci. Každopádne Paul Walker nezačal svoju kariéru v Rýchlo a Zbesilo, ale ešte oveľa skôr. Keď mal totiž 2 roky, zahral si ešte ako dieťa v reklame na plienky Pampers, ktoré sú aj v našej krajine dobre známe. Keď mal 13 rokov, zažil svoj filmový debut v snímke Monster in the Closet (1986).

8. Michelle Rodrguez si o ňom myslela, že je to Ken z Barbie

Michelle Rodriguez, Paul Walker
Zdroj: eonline.com

Herečka Michelle Rodriguez sa taktiež preslávila vďaka sérii Rýchlo a Zbesilo, a to ako drsná a atraktívna Letty. Spočiatku sa však herečke do prvej časti vôbec nechcelo. O Paulovi Walkerovi povedala: „Kto je ten Ken z Barbie?!“.

O herečke Jordane Brewster, ktorá v sérii hrá postavu menom Mia povedala, že je to len obyčajná „pipinka“. A o Vinovi Dieselovi si vraj myslela, že je to skrátka „kretén“. V priebehu nakrúcania však povedala: „Napokon som sa zmýlila v každom z nich.“ Istý čas dokonca verejne s Vinom Dieselom chodila.

Ktorý z uvedených faktov vás najviac prekvapil? Patrili ste medzi fanúšikov Paula Walkera? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: hotcars.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -