Tieto fakty ste zo zákulisia série Fakjú pán profesor určite nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Len čo sa bývalý väzeň Zeki Müller dostane z basy, poberie sa hľadať svoje ukradnuté prachy. Lenže čo čert nechcel, jeho nie príliš múdra kamarátka (striptérka) ich ukryla na stavenisku, na ktorom „vyrástla“ škola. Teraz sa musí Zeki vydávať za učiteľa, aby mal prístup do školy a mohol tak po nociach hľadať svoj poklad. Pritom si ale musí poradiť s triedou tých najhorších chuligánov. Príbeh tohto nemeckého filmu upútal divákov po celej Európe, a preto vám dnes prinášame fakty zo série Fakjú pán profesor.

Fakty zo série Fakjú pán profesor

1. Prvý diel je 5. najúspešnejším nemeckým filmom

fakty zo série Fakjú pán profesor
Zdroj: bystricoviny.sk/

V nemeckých kinách videlo tento film viac ako 7 miliónov divákov. V prepočte sa tvorcovia tešili veľkému úspechu, pretože film zarobil cez 70 miliónov eur, čo je skutočne skvelá čiastka. O podobných zárobkoch môžu slovenskí alebo českí tvorcovia len snívať. Druhý diel série tento zárobok ešte navýšil a zarobil viac ako 80 miliónov eur, čo, samozrejme, značí, že svojho predchodcu preskočil aj čo sa návštevnosti týka.

2. Elyas M’Barek musel pred nakrúcaním nabrať svalovú hmotu

fakty zo série Fakjú pán profesor
Zdroj: bild.de

Elyas M’Barek, nemecký herec s tunisko-rakúskymi koreňmi, musel pred nakrúcaním riadne zabrať. Tvorcovia mu objednali osobného trénera, pretože predstaviteľ netradičného učiteľa musel zapracovať na svojom hrudníku. Elyas tak nabral približne 8 kg svalovej hmoty, a to len za necelý mesiac.

3. Filmový citát roka

Fakjú pán profesor
Zdroj: tv-archiv.sk

V tejto komédii zaznelo množstvo skvelých hlášok, na ktoré si dodnes spomíname, ako napríklad: „Danger, slovo k*rva sa používa v ženskom rode…“ a iné. Najviac si ale diváci vychutnali hlášku učiteľa Zekiho, ktorá nasledovala po dnes už kultovej paintballovej scéne.

Potom, čo Zeki svojich študentov potrestal a prinútil ich sedieť v triede, si jeho kolegyňa všimne, že jedna z jeho žiačok, konkrétne Chantal, plače. Samozrejme, že ho na to upozorní, na čo Zeki povie: „Chantal, plač tichšie!“ Práve tento citát si vybrali diváci v ankete, ktorú vytvoril nemecký filmový distribútor Cineplex.

4. Remake z Južnej Ameriky

Fakjú pán profesor
Zdroj: moviemania.sk

Európskym filmom sa v Severnej Amerike veľmi nedarí. Spomeňme si na francúzsky hit Nedotknuteľní (2011), ktorý nezískal ani nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Každopádne však Hollywood vníma tieto európske filmy, aby neskôr mohli vytvoriť svoje remaky. Tentokrát sa však v Hollywoode nič také nekonalo. Avšak v Južnej Amerike už áno. Film sa natočil v Mexiku a taktiež sa z neho stal hit, aj keď bol premietaný len v 362 kinách.

5. Ústredné trio si spolu zahralo aj vo filme Takmer dokonalé tajomstvá

Fakjú pán profesor
Zdroj: telkac.zoznam.sk

Tri hlavné postavy vo filme Fakjú pán profesor sú Zeki Müller, jeho kolegyňa učiteľka Lisi Schnabelstedtová a neposlušná Chantal. Tieto postavy stvárnili nemecké herecké hviezdy, a to už spomínaný Elyas M’Barek, Karoline Herfurthová (Lisi) a Jella Haase (Chantal).

Títo herci si zahrali aj v komédii Takmer dokonalé tajomstvá (2019), ktorá je zase remakom talianského filmu Úplní cudzinci (2016). Tento námet o priateľoch, o ktorých ich mobily prezradia viac ako by chceli, sa rozhodli sfilmovať aj naši tvorcovia, ktorí prišli s komédiou Známi, neznámi (2021). Čo sa nemeckého filmu týka, ten režíroval Bora Dagtekin, ktorý mal na starosti aj celú sériu Fakjú pán profesor.

Toto boli fakty zo série Fakjú pán profesor. Ako sa vám páčil tento nemecký kinohit? Podeľte sa s nami o svoje dojmy z tejto komédie v sekcii komentárov.

Zdroj: csfd.sk, vspielfilm.de

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -