Najväčšie tajomstvá Hollywoodu odhalené: Tieto fakty zo zákulisia filmov vás dostanú

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty zo zákulisia Hollywoodu

Ani na filmovej škole by vás to zrejme nenaučili. Veci, o ktorých vás budeme informovať v nasledujúcom článku, sú strážené tajomstvá, ktoré raz za čas vyjdú na povrch. A my sa vďaka tomu opäť raz dozvieme, ako vzniká tá povestná mágia v továrni na sny. Dnes vám teda prezradíme fakty zo zákulisia Hollywoodu, ktoré ste až doposiaľ určite nevedeli.

10. Počasie vo filmoch je falošné

Počasie sa nedá predvídať. Môžete pozerať aj tonu predpovedí a aj napriek tomu môže na druhý deň svietiť slnko, aj keď malo celý deň pršať. Aj preto sa filmári pri koordinovaní desiatok členov štábu nemôžu spoliehať na náhodu.

Na vytvorenie umelého dažďa používajú tvorcovia požiarne hadice, ktoré napoja na hydrant. Sneh sa najčastejšie tvorí z papiera alebo z plastu. Niekedy tvorcovia využívajú aj stroje na výrobu snehu, podobne ako majitelia snežných vlekov.

9. Každý zvuk sa pridáva alebo upravuje v postprodukcii

Zvuky krokodílov, vrčanie leva či tigra a alebo aj také obyčajnosti, ako zips. Tieto zvuky sa nedajú nahrať na jeden pokus a ani na viac pokusov. Väčšinou ich tvorcovia pridávajú do jednotlivých scén až po dokončení filmu.

Táto tvorba sa nazýva postprodukcia. Často aj herci dabujú samých seba, aby ich hlasy vo filme či seriáli ešte viac vynikli.

8. Filmové trailery sú hotové ešte pred dokončením filmu

Určite ste sa aj vy viackrát čudovali, že scény, ktoré ste videli v traileri sa nedostali do filmu.

Je to kvôli tomu, že tieto ukážky, ktoré majú nalákať divákov na jednotlivé filmy či seriáli, sa tvoria niekedy aj 18 mesiacov a väčšinou sú hotové ešte dlho predtým, ako sa dokončí samotný film. Preto nie je možné určiť, ktorá scéna sa vo finále objaví vo filme a ktorá naopak nie.

O tieto trailery sa takisto starajú špeciálne marketingové agentúry a nie produkcia jednotlivých filmov.

7. Herci sú takmer vždy digitálne upravení

Moderná doba ponúka tvorcom filmov mnoho vychytávok. Jednou z nich je aj digitálna úprava hercov. Možno ste si všimli, že herci vyzerajú prakticky dokonalo pri hraní svojich postáv, ale keď sa pozriete na zábery zo zákulisia, tak už vyzerajú „ľudskejšie“.

Starší herci majú vrásky, mladšie herečky celulitídu a všetci na svete máme nejaké nedostatky. Filmové postavy však niekedy pôsobia dokonalo a to nie je náhoda. Vzhľad hercov sa v postprodukcii digitálne upravuje. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -