Tieto fakty zo zákulisia kultového seriálu Alf ste určite nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Seriál Alf (1986 až 1989) patrí medzi vôbec najuznávanejšie sitkomy z americkej produkcie. Prvý diel mal premiéru v roku 1986. Chlpatý mimozemšťan, ktorý pristál so svojou vesmírnou loďou na dvore rodiny Tannerovcov sa stal veľkým hitom, a to aj na Slovensku. Jeho nakrúcanie však nebolo práve zábavné, skôr naopak. Dnes sa pozrieme bližšie na produkciu tohto hitu a prinesieme vám fakty zo zákulisia seriálu Alf, ktoré ste určite nevedeli.

Fakty zo zákulisia seriálu Alf

1. Alf nikdy nemal skutočné finále

fakty zo zákulisia seriálu Alf
Zdroj: slate.com

Toto je fenomén, ktorý sa bežne pri americkej produkcii nestáva. Seriál Alf bol veľmi obľúbený, preto si tvorcovia chceli od štúdia vyžiadať pokračovanie, avšak to sa nikdy neudialo. Napokon sa posledná epizóda seriálu konči slovami: „Pokračovanie nabudúce.“ K žiadnej ďalšej epizóde však nikdy nedošlo.

Až v roku 1996 sa dotočil film Alf vs U.S. Army, ten však fanúšikovia seriálu nemajú radi. Nie je v ňom totiž žiadna z ľudských postáv z pôvodného obsadenia.

2. Na nakrúcaní boli dve bábky

fakty zo zákulisia seriálu Alf
Zdroj: alfayomega.es

Alfa riadil a vytvoril Paul Fusco. Ten sa staral aj o vedenie tejto bábky počas nakrúcania seriálu. Štáb mal k dispozícii dve bábky Alfa, preto niekedy samotný Alf vyzeral trochu inak. Jedna slúžila na zábery od „pásu“ nahor, tú druhú tvorcovia používali len zriedka. Druhá bábka sa totiž používala na celkový výzor Alfa, ktorého v tomto prípade hral herec s maďarskými koreňmi Michu Meszaros, ktorý meral len 90 cm.

3. Alf má dvojaké narodeniny

Alf
Zdroj: closerweekly.com

Keď už má Alf osem žalúdkov, môže mať aj viackrát do roka narodeniny. Podľa zdrojov má tento roztomilý mimozemšťan narodeniny 12. augusta a 2. októbra. Narodil sa v roku 1857. Podľa Alfa na planéte Melmac oslavujú narodeniny dvakrát do roka, aby dostávali dvakrát toľko darčekov.

4. Nálada na pľaci nebola práve prívetivá

fakty zo zákulisia seriálu Alf
Zdroj: hollywoodreporter.com

Nie vždy bola nálada na pľaci prívetivá, aj keď sa vám to môže zdať hlúpe, pretože čo je lepšie ako podieľať sa na nakrúcaní tak úspešného seriálu však? Navzdory tomu však bolo nakrúcanie Alfa náročné, hlavne po technickej stránke.

Bábky, ktoré sa na nakrúcaní používali, mali časté poruchy, preto sa nakrúcanie niektorých epizód predlžovalo. To bránilo hercom prijímať aj ostatné úlohy vo filmoch či seriáloch. Predstaviteľ otca Willieho Tannera dokonca povedal, že sú len „prihrávači nejakej chlpatej bábiky.“

5. Bez alkoholu

Alf
Zdroj: thisiswhyimdrunk.wordpress.com

Koncept tejto šou zaujal prevažne detských divákov, s čím tvorcovia očividne nepočítali. Preto si Alf v prvých epizódach vychutnáva alkohol, kým v ďalších dieloch sa ho už ani nedotkne. To zapríčinila práve popularita seriálu u detských divákov.

6. Dostaneme nového Alfa?

Alf
Zdroj: rosariolaciudad.com.ar

Paul Fusco, človek, ktorý Alfa vyrobil, ovládal ho a staral sa o takmer celú produkciu seriálu priznal, že momentálne pracuje na CGI verzii Alfa. Na tento koncept vlastní práva štúdio Sony Pictures Animation, takže uvidíme, ako to napokon dopadne.

7. Seriál bol predčasne zrušený

Alf
Zdroj: popcrush.com

V skutočnosti seriál Alf nikdy nemal skutočné finále, pretože mali prísť ešte ďalšie dve série. O ich tvorbu sa snažil postarať spomínaný Paul Fusco. Ten prezradil všetky podrobnosti ohľadom nakrúcania sitkomu v rozhovore pre magazín The Hollywood Reporter. Bývalý šéf stanice NBC Brandon Tartikoff sa mu vraj priznal, že dnes už ľutuje, že Alfa predčasne ukončil. Podľa jeho slov sa ďalšie dve série mohli pokojne natočiť.

Tak čo, ktorý uvedený fakt vás najviac prekvapil? Mali ste radi seriál Alf? Napíšte nám vaše dojmy v komentároch nižšie.

Zdroj: csfd.cz, mentalfloss.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -