Tieto fakty zo zákulisia seriálu Cobra Kai vám doslova vyrazia dych!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V roku 1984 vznikol dnes už kultový film Karate Kid, v ktorom si zahrali Ralph Macchio, William Zabka a Pat Morita. Dej pojednával o mladom študentovi, ktorý sa u majstra Miyagiho učí bojové umenie, aby sa tak vyhol šikane od jeho spolužiakov. Z tohto nenápadného projektu sa stal obrovský kinohit, ktorý sa stal predlohou pre ďalšie tri diely. Dnes už filmovú sériu Karate Kid pozná celý svet a hlavne vďaka tomu vznikol seriál Cobra Kai (2018 až 2023), ktorý má na Netflixe obrovský úspech. Diváci sa totiž s nadšením vrátili do tohto sveta, pozorujúc svoje obľúbené postavy, pričom cítia tú obrovskú nostalgiu. Preto vám dnes prinášame fakty zo zákulisia seriálu Cobra Kai, ktoré sa vám určite budú páčiť.

Fakty zo zákulisia seriálu Cobra Kai

1. William Zabka si počas prvej série zlomil palec na nohe

zo zákulisia seriálu Cobra Kai
Zdroj: eightieskids.com

William Zabka je neodmysliteľnou súčasťou sveta Karate Kid, keďže v prvej časti si zahral postavu Johnnnyho Lawrencea. Ten šikanoval Daniela LaRussa, ktorý sa mu však dokonalým spôsobom pomstil na turnaji. V súčasnosti má Zabka už 57 rokov a predvádzať bojové sekvencie v takomto veku zrejme nebude jednoduché. Preto predstaviteľ Johnnyho priznal, že počas istého kopu v prvej sérii si zlomil palec na nohe. Lenže priamo na pľaci si však palec napravil a pokračoval v nakrúcaní. Tomu hovoríme duch Cobra Kai!

2. Zabka a Macchio sú v skutočnosti skvelí priatelia

zo zákulisia seriálu Cobra Kai
Zdroj: eightieskids.com

Dynamika medzi postava Johnnym Lawrenceom a Danielom LaRussom je tým pravým korením úspechu seriálu Cobra Kai. Na začiatku z nich boli nepriatelia, postupom času sa však snažili spojiť svoje bojové štýly a hodiť minulosť za hlavu. Nie vždy sa to však podarí, pretože obaja sú veľmi temperamentní a niektoré ich hádky končia súbojmi.

V skutočnosti sú však Zabka a Macchio veľmi dobrí priatelia. Už pri nakrúcaní prvej časti série Karate Kid si rozumeli, no po smrti herca Pata Moritu si boli ešte bližší.

3. Herečka Nichole Brown bola v 2. sérii vyradená

zo zákulisia seriálu Cobra Kai
Zdroj: eightieskids.com

Všetko sa začalo tým, že Johnny Lawrence oživil dojo Cobra Kai, avšak len s jedným študentom, teda s Miquelom. To sa však muselo zmeniť, a preto postupne prichádzali ďalší študenti a medzi nimi bola aj fyzicky najmenej zdatná Aicha. Tá sa vďaka bojovému umeniu chcela stať lepšou a sebavedomejšou osobou.

Počas dvoch sérii predstavovala jednu z ústredných postáv spomedzi mladých hercov. Po búrlivom finále 2. série sa však tvorcovia zbavili jej postavy. V seriáli to bolo vysvetlené tak, že neúprosná bitka na strednej škole mala za dôvod jej presťahovanie do iného mesta. V skutočnosti jej však tvorcovia od Netflixu nepredĺžili zmluvu, pretože vraj nevedeli, ako by mohli jej príbeh posunúť ďalej.

4. Väčšina hercov z Cobra Kai sú profesionálni tanečníci

zo zákulisia seriálu Cobra Kai
Zdroj: eightieskids.com

Čakali by ste, že herci boli vybraní podľa toho, aké skúsenosti majú s bojovými umeniami, ale nie je to tak. V skutočnosti si kastingoví režiséri vyberali obsadenie podľa tanečných skúsenosti mladých hviezd. Ako dôvod uviedli to, že ak sa niekto rýchlo učí tanečné kroky, mal by sa rýchlo naučiť aj bojové umenie.

5. Tvorcovia šou sa inšpirovali zápletkou zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu

Ako som spoznal vašu mamu
Zdroj: eightieskids.com

Čo majú spoločné tieto dva pomerne odlišné seriály? No film Karate Kid sa v seriáli Ako som spoznal vašu mamu objavoval pomerne často. Je to totiž obľúbený film Barneyho Stinsona, teda jednej z ústredných postáv. Barney však nefandil LaRussovi ako všetci ostatní. Bol si istý, že skutočný Karate Kid je Johnny Lawrence.

V jednej epizóde, v ktorej banda pripravuje rozlúčku so slobodou pre Barneyho, sa objaví aj Ralph Macchio. Ten sa však Barneymu vôbec nepáči. Napokon sa však objaví aj William Zabka, ktorý bol po celý diel prezlečený za klauna. Potom, čo sa odhalí, má monológ o tom, ako Barney ako jeden z mála pochopil skutočný dej filmu Karate Kid.

Diváci sa domnievali, že práve toto podnietilo tvorcov seriálu Cobra Kai vytvoriť príbeh, ktorého hlavnou postavou nebude Daniel LaRusso, ale Johnny Lawrence. Aby diváci videli tento príbeh aj z inej strany. A skutočne je to pravda. Za vytvorenie seriálu Cobra Kai ďakujeme aj tvorcom zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu.

6. Tvorba vizáže Hawka trvá tak 2 hodiny denne

Jacob Bertrand
Zdroj: eightieskids.com

Hawk je jednou z najprogresívnejších postáv celého seriálu. Najskôr to bol tichý a málo sebavedomý Eli, ktorý sa však po nástupe do Cobra Kai zmenil na Hawka. Podstatou zmenou si prešiel jeho vzhľad. Na chrbát si nechal vytetovať obrovského Jastraba (v preklade Hawk) a na hlave si nechal urobiť obrovské číro. To si nechal namaľovať na červeno. Vytvoriť celý tento vzhľad trvá maskérom približne dve hodiny pred každým nakrúcaním.

7. Úžasne vyzerajúce bojové scény nemajú absolútne žiadny zmysel

Cobra Kai
Zdroj: eightieskids.com

Bez úžasných bojových sekvencií by seriál Cobra Kai nebol tak dobrý, to je jasné. Avšak, keď sa na to pozrieme logicky, je to nonsens. Hlavným dôvodom toho je fakt, že študenti Cobra Kai či Miyagi Do nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti s bojovými umeniami. Napriek tomu Miquel spolu s Robbym Keeneom predvedú úžasný súboj vo finále 1. série.

O pár sérií neskôr sa Robbymu postaví spomínaný Hawk a tento súboj patrí medzi tie najlepšie scény z celého seriálu. Napriek tomu by trvalo zrejme desať rokov, kým by boli obaja schopní predviesť takúto impozantnú šou. Uveriteľné schopnosti má akurát Sam LaRussová, ktorá so svojim otcom trénovala od narodenia.

Ktorý z týchto faktov zo zákulisia seriálu Cobra Kai vás najviac prekvapil? Sledovali ste tento seriál? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: eightieskids.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -