Tieto fakty zo zákulisia seriálu Krok za krokom ste určite nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Seriál Krok za krokom patrí medzi tie najviac zbožňované sitkomy, a to nielen v USA, ale aj u nás. Postavy ako Cody, Dana, Carol či Frank sme si obľúbili a s radosťou sa na ich seriálové životy pozeráme dodnes. Čo však viete o tvorbe tohto obľúbeného sitkomu? No po prečítaní dnešného článku už prakticky všetko. Toto sú fakty zo zákulisia seriálu Krok za krokom!

Krok za krokom fakty

1. Hviezdy zo seriálu sú dodnes v kontakte

Krok za krokom
Zdroj: thecinemaholic.com

Začneme s jednou príjemnou informáciou. Finálovú epizódu najťažšie zvládal predstaviteľ Franka Lamberta, herec Patrick Duffy. Ten sa preslávil vďaka seriálu Dallas, no najviac si to zrejme užíval pri nakrúcaní tohto rodinného seriálu. S mnohými členmi obsadenia mal výborné vzťahy, ktoré dodnes fungujú. Duffy sa dokonca viackrát, aj keď neúspešne, pokúšal o návrat na televízne obrazovky. Jeho seriálové deti mu však dodnes posielajú pozdravy na Vianoce a na Deň otcov.

2. Codyho problémy so zákonom

Krok za krokom
Zdroj: imdb.com

Bláznivý Cody Lambert bol možno najzaujímavejšou postavou celého seriálu. Bol vždy priateľský a milý, čo sa už zrejme nedá povedať o jeho predstaviteľovi. Herec Sasha Mitchell si totiž odsedel pár dni vo väzení a bol viackrát obvinený z domáceho násilia.

Obvinila ho jeho vtedajšia manželka Jeanette Robbinsová, ktorá tvrdila, že ju mlátil vankúšom, rozbíjal nábytok či na ňu dokonca pľul. Samozrejme, že Mitchell všetky tieto obvinenia poprel, všetko to ale dospelo k predčasnému vyhadzovu zo seriálu. Napokon sa ale Cody objavil ešte v jednej epizóde, a to vo finále 7. série.

3. Rodinný dom stál v Los Angeles a nie v mestečku Port Washington

Krok za krokom
Zdroj: pinterest.com

Ako to už pri seriáloch a filmoch býva, len málokedy sa točí v skutočných domoch či bytoch. Vždy sa totiž nakrúca v štúdiu a dom či byt slúžia len ako nejaká pomyselná kulisa, od ktorej sa štáb odráža pri tvorbe interiéru. Napríklad dom rodiny Lambertovcov, ktorý sme videli prakticky v každej epizóde, stojí v Los Angeles a jeho interiér je dodnes záhadou. Žiadna epizóda sa tam totiž netočila.

4. J.T. Lambert bol postrelený

JT Lambert
Zdroj: nedhardy.com

Niektoré fakty zo zákulisia tohto sitkomu sú naozaj temné a bizarné. Ako napríklad aj incident, ktorý sa stal hercovi Brandonovi Callovi, ktorý v seriáli Krok za krokom hral postavu J.T. Lamberta. Ten priznal, že ho pri dopravnej nehode postrelili a stalo sa to už počas nakrúcania seriálu v roku 1996.

Brandon sa vracal z nakrúcania v Burbanku (časť Los Angeles), keď ho neznáme vozidlo vytlačilo na kraj cesty. Potom po ňom vodič daného vozidla začal strieľať, pričom sa trafil do oboch jeho rúk. Brandon našťastie stihol prísť do nemocnice a zachránil sa tak pred vykrvácaním, avšak dôvod tohto incidentu dodnes zostáva záhadou.

5. Christine Lakin ako jediná z „detí“ uspela v Hollywoode

Christine Lakin
Zdroj: abcnews.go.com

Po konci tejto šou sa herci snažili preraziť v Hollywoode v ďalších projektoch. O niečo podobné sa už nemusel snažiť Patrick Duffy, predstaviteľ Franka, ktorý už bol hviezdou aj vďaka spomínanému Dallasu. Snažili sa však o to Brandon Call (J.T.) či Angela Watson (Karen), lenže neuspeli.

Christopher Castile, ktorý si zahral Marka Fostera a Staci Keanan, ktorá stvárnila jeho sestru Danu sa dali na štúdium. Keanan sa dala na právo, pričom toto umelecké meno pri svojej praxi nepoužíva. Jej skutočné meno ja Anastasia Sagorsky a už z tohto mena vypláva, že má ruské korene.

Ako jediná z detí uspela len herečka Christine Lakin (Al Lambertová), ktorá si zahrala v mnohých seriáloch, ako sú Griffinovci či Veronica Marsová.

6. Rodičia Karen jej ukradli všetky zarobené peniaze

Karen Foster
Zdroj: imdb.com

Herečka Angela Watson si v seriáli zahrala postavu Karen Fosterovej. V seriáli hrala až do poslednej epizódy, pričom si zarobila niekoľko miliónov, ku ktorým sa ale nikdy nedostala. Jej fond totiž spravovali jej rodičia, ktorí neváhali a všetky dcérine peniaze buď investovali do pochybných podnikov alebo prehrali pri hazardných hrách. Samozrejme si tiež kupovali drahé veci, ako napríklad lode.

Napokon rozkradli všetok majetok, ktorý si Karen za tie roky zarobila, a preto sa nešťastná herečka rozhodla vytvoriť organizáciu, ktorá by chránila finančné práva mladých hercov. Táto organizácia má názov Child Actors Supporting Themselves, skrátene CAST.

7. Kam zmizol Brendan?

Brendan Lambert
Zdroj: villetaresort.com

Počas šiestich sérií hral postavu najmladšieho člena rodiny, Brendana Lamberta, herec Josh Byrne. V siedmej sérii ale jeho postava prakticky zmizla, a to bez vysvetlenia. Napokon však vyšlo najavo, že herec Josh Byrne sa rozhodol skoncovať s herectvom, a preto ukončil aj svoje pôsobenie v kultovom sitkome.

Každopádne, detí muselo byť 7, preto sa neskôr stalo najmladším členom rodiny prvé spoločné dieťa Franka a Carol Lily Foster-Lambertová. Tú si zahrala Emily Mae Young.

Sledovali ste populárny sitkom Krok za krokom? Ktorý zaujímavý fakt o tomto seriáli vás prekvapil najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: ranker.com, csfd.sk, buzzfeed.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -