Jenna Ortega bola divná ako Wednesday! Tieto fakty zo zákulisia seriálu vás určite prekvapia

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty zo zákulisia seriálu Wednesday

V súčasnosti sa o žiadnom inom seriáli nehovorí tak často, ako o tomto. Nečakali sme, že by ešte niekto mohol vytvoriť v rámci konceptu rodiny Addamsovcov niečo originálne. A predsa sa to stalo a to hlavne kvôli režisérovi Timovi Burtonovi. Kultový tvorca filmov ako sú Nožnicovoruký Edward či Alica v krajine zázrakov sa postaral aj o tento hit.

V seriáli prekvapila hlavne herečka Jenna Ortega, ktorá stvárnila titulnú postavu. Podarilo sa jej totiž nemožné, keď prekonala aj Christinu Ricci, ktorá Wednesday stvárnila v pôvodnom filme. Keďže tento seriál púta pozornosť, rozhodli sme sa vám sprostredkovať pár zaujímavostí, ktoré sa diali pri nakrúcaní. Tieto fakty zo zákulisia seriálu Wednesday musíte vidieť.

1. Letné tábory na zbavenie sa nežiadúcej orientácie

fakty zo zákulisia seriálu Wednesday
Zdroj: hemarysue.com

Postavu Enid vám určite nemusíme predstavovať. Tá je z rodiny vlkolakov, lenže ona sama ešte, ako by sme to povedali, „nezvlčila“. Každý dospelý člen jej rodiny však už áno. Preto v piatej epizóde, počas ktorej na škole prebieha rodinný deň, jej matka dá istý leták. V ňom sa prezentuje istý Lycantrophy Conversation Camp. Mladých vlkolakov tam pomocou neetickej konverzácie učia, ako byť správnym vlkolakom. Toto je narážka tvorcov na isté tábory, v ktorých učia tínedžerov, ako sa zbaviť svojej homosexuálnej či lesbickej orientácie. Títo ľudia majú často problém so svojimi rodinami, ktoré ich neakceptujú takých, akí sú. Rovnako ako v prípade Enid.

2. Christina Ricci sa do seriálu dostala na poslednú chvíľu

fakty zo zákulisia seriálu Wednesday
Zdroj: nerdist.com

Mnoho divákov si zrejme myslelo, že obsadenie Christiny Ricci do seriálu Wednesday bolo samozrejmosťou. Hlavne kvôli tomu, že ona sama túto postavu stvárnila a preslávila. V skutočnosti si však postavu bláznivej učiteľky najprv zahrala Thora Birch. Tá ale kvôli chorobe musela odstúpiť od projektu. Na poslednú chvíľu ju nahradila práve Christina Ricci. Teraz by sme si už tento seriál bez tejto herečky asi nevedeli predstaviť.

3. Jenna Ortega vyzerala pri online konkurze na rolu Wednesday príšerne

fakty zo zákulisia seriálu Wednesday
Zdroj: insider.com

Jenna Ortega sa nedostavila na konkurz s Timom Burtonom osobne, ale cez videohovor. V tom čase však práve nakrúcala horor X a celé to prebiehalo asi takto: „Práve som dotočila svoju úmrtnú scénu a tak som bola celá od krvi, na hlave som mala glycerínový pot a na tvári obrovskú reznú ranu. Keď ma Tim Burton videl, okamžite sa začal smiať a ja tiež. Mala som pocit, že to bolo roztomilé.“

4. Jenna Ortega nikdy predtým nehrala na violončelo

fakty zo zákulisia seriálu Wednesday
Zdroj: insider.com

Herečka v úlohe Wednesday prekvapila všetkých divákov svojou pôsobivou hrou na violončelo. Ešte viac zaskočila svojich fanúšikov, keď priznala, že nikdy predtým na tento nástroj nehrala. S tréningom začala asi dva mesiace pred nakrúcaním seriálu. Jenna priznala, že má neskonalú úctu ku každému, kto podľa nej hrá na tento krásny nástroj. Dodala tiež, že sa chce hre na violončelo venovať aj po nakrúcaní seriálu.

5. Seriál v rámci úspešnosti prekonal aj Stranger Things

Wednesday
Zdroj: whattowatch.com

Seriál Stranger Things je zrejme najvychytenejším hitom od Netflixu. A to navzdory seriálom ako sú Money Heist či Squid Game. Seriál Wednesday však túto métu prekonal. Prvý týždeň mali tvorcovia seriálu na konte až 341 miliónov streamovacích hodín, čím sa Wednesday kvalifikovala ako jasná jednotka v rámci úspešnosti u divákov.

6. Virálny tanec Wednesday na plese si Jenna Ortega pripravila sama

Wednesday
Zdroj: cosmopolitan.com

Jedným z dôvodov, prečo je seriál tak úspešný, je tanec Wednesday na plese v škole Nevermore Academy. Jej bizarný a zábavný tanec sa skladal z prvkov z rôznych filmov, hlavne z Pulp Fiction. Nikto zrejme netušil, že si túto choreografiu vymyslela samotná herečka: „Ten tanec som si sama vymyslela. Nie som dobrá tanečníčka, čo zrejme diváci aj vytušili. K pesničke „Goo Goo Muck“ som sa dostala asi týždeň pred nakrúcaním a vyťažila som z toho, čo som len mohla.“

7. Počas tanečnej scény mala Jenna Ortega koronavírus

Wednesday
Zdroj: insider.com

Napriek tomu, že tanečná scénka Wednesday na plese vyzerá úžasné a zábavne, v skutočnosti to bolo pre herečku peklo: „Je to šialené. Nikdy nebývam chorá a keď sa aj náhodou nakazím, nikdy to nie je vážne. Ale keď som v ten deň rána vstala, bolelo ma celé telo. Cítila som sa, akoby ma zrazilo auto a že sa mi cez hrdlo do tela dostal malý škriatok a škriabal ma po stenách pažeráka. Popri nakrúcaní mi podávali lieky, pretože som čakala na to, či bude môj test pozitívny.“ Spoločnosť MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), ktorá stojí za spracovaním seriálu informovala média, že potom ako sa test u herečky potvrdil, boli prísne dodržané všetky protokoly. A Jenna tak na niekoľko dní opustila nakrúcanie.

Zdroj: insider.com, csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -