TEÓRIA: Power Broker z Falcon a Winter Soldier je v skutočnosti najväčší nepriateľ Daredevila Wilson Fisk

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TEÓRIA: Wilson Fisk je Power Broker

Ani najnovší MCU seriál The Falcon and the Winter Soldier sa nezaobíde bez rôznych špekulácií a teórií. Aj keď ich nie je tak veľa, nejaké sa nájdu. Tá, ktorú vám dnes priblížime, sa týka postavy, ktorá sa má ako cameo objaviť v piatej epizóde. A keďže ešte ani nepoznáme, kto je naozaj postava Power Broker, vznikla teória o tom, že cameo aj Power Broker bude záporák Wilson Fisk.

Fanúšikovia dúfajú, že si túto rolu zopakuje herec Vincent D’Onofrio, ktorý si Fiska a.k.a. Kingpina zahral v seriáli Daredevil. Seriál má tri série, vychádzal na streamovacej službe Netflix a medzi fanúšikmi bol dosť populárny. Na túto postavu, rovnako ako aj na herca, sedí aj krátky text z istého zdroja, v ktorom nám bolo opísané, akú postavu môžeme zhruba čakať:

[Cameo je] existujúca Marvel postava z komiksov, ktorú hrá známy umelec… nie je to postava z Marvel filmov. Je to veľká Marvel postava a je to veľký herec, ktorý ešte v seriáli menovaný nebol… je to niekto, o kom sme nevedeli, že bude v seriáli a je to ocenený herec/herečka.

Wilson Fisk = Kingpin = Power Broker?

Podľa niektorých fanúšikov by teda toto tajomné cameo mohlo byť zároveň aj Power Broker, ktorého pravú identitu nepoznáme a v seriáli sme ho ešte nevideli. Mnohí by si teda vedeli predstaviť, že by šlo o Wilsona Fiska. Ten je známy z komiksov, ale aj z filmov alebo seriálov ako jeden z najväčších zloduchov a nepriateľov hrdinom ako Daredevil a Spider-Man.

Nepotvrdené informácie hovoria, že Charlie Cox, ktorý hral Daredevila v tom istom seriáli ako D’Onofrio Fiska, by sa mal objaviť v pripravovanom filme Spider-Man: No Way Home ako Daredevil. Ak sa on objaví tam, je dôvod predpokladať, že Fisk by sa mohol objaviť v tomto seriáli. Dávalo by to aj zmysel podľa toho, čo o Fiskovi zatiaľ vieme z komiksov alebo filmov/seriálov.

teória power broker Falcon Winter Soldier
Zdroj: wallur.com/

Fiskova zločinecká kariéra pomerne vo veľkom siaha na Ďaleký východ. V seriáli od Netflixu bolo jeho spojenie s kriminálnymi organizáciami ázijských regiónov úplne bežné. Madripoor, sídlo Power Brokera, je zhodou okolností tiež v Ázii. Nepriamo to dokonca podporuje aj pripravovaný film Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, ktorý bude zameraný na boj proti kriminalite v regiónoch Ázie.

Či to tak naozaj bude je otázne. Veci síce do seba zapadajú, no nebolo by to prvýkrát, čo si fanúšikovia niečo myslia a štúdio im ukáže, že si to mysleli zle. Kandidátov na Power Brokera je mnoho – napríklad Sharon Carter – a rovnako tak aj tajomným cameom môže byť ktokoľvek. Piata epizóda nám však mnoho vysvetlí a preto sa jej už nevieme dočkať.

Bude podľa vás Wilson Fisk tajomným Power Brokerom? Chceli by ste v úlohe Kingpina opäť vidieť herca Vincenta D’Onofria? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -