Druhá časť Falcon a Winter Soldier sa odohrávala aj na Slovensku a predstavila nového záporáka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Slovensko v druhej časti The Falcon and the Winter Soldier

Nová epizóda seriálu je vonku. Konečne došlo na stretnutie hlavných predstaviteľov Buckyho (Sebastian Stan) a Sama (Anthony Mackie), ktorí sa v tejto časti museli popasovať s mnohými vecami. Nás, Slovákov, ale zaujala jedna scéna, ktorá obsahovala naše milované Slovensko a v ktorej sa nám predstavili nový záporák seriálu The Falcon and the Winter Soldier.

V jednej z posledných scén sa skupina Flag Smashers vedená mladou ženou Karli snaží dostať vakcíny a zásoby v lietadle zo slovenského letiska v Bratislave. Odchod ale museli urýchliť, pretože k nim mierili podľa slov jedného z Flag Smasherov muži The Power Brokera. Koniec epizódy nám tak predstavil ďalšieho seriálového záporáka, ktorého poznáme aj z komiksov.

Bratislava The Falcon and the Winter Soldier
Zdroj: Disney+

Kto je The Power Broker?

V komiksoch tento titul používa viacero postáv, no najznámejším je azda Curtiss Jackson.  Ten sa po čase stal veľkým hráčom v kriminálnom podnikaní. Založil organizáciu The Power Broker Corporation, ktorá ľuďom za pomerne vysokú cenu garantovala získanie superschopností. Nie všetky jeho pokusy dať ľuďom schopnosti ale vyšli a mnoho ľudí zomrelo.

Neskôr, po mnohých úspešných pokusoch, skúsil Curtiss Jackson urobiť pokus na sebe. Dopadlo to však veľmi zle a Jackson zostal tak znetvorený, že mal problém vôbec sa hýbať a musel nosiť špeciálny oblek. Neskôr titul Power Broker získal iný nemenovaný muž, ktorý ale pokračoval v Jacksonovej práci. Obaja Power Brokeri mali aj spoločnú záľubu v súťaži, v ktorej bojovali len ľudia so supersilou.

power broker falcon winter soldier
Zdroj: nerdist.com

Takýto Power Broker bude asi aj v MCU, pričom jeho meno sme videli aj počas tituliek prvej epizódy. V MCU by tiež mohol dávať ľuďom schopnosti. Je možné, že skupina Flag Smashers ukradla jeho experimenty a urobila ich na sebe, preto majú supersilu a preto ich jeho muži naháňajú. Zatiaľ to však nie je potvrdené, aj keď to vyzerá ako pravdepodobná možnosť. Power Broker ale môže mať spojitosť aj s Johnom Walkerom.

Ten sa v komiksoch aj v MCU stal novým Captainom Americom a aj keď mal nadpriemerne dobré výsledky vo všetkých oblastiach, stále bol len človek. V komiksoch preto vyhľadal Power Brokera a ten mu dal schopnosti podobné tým, aké mal Steve Rogers. Seriálový John Walker zatiaľ vyzerá ako zásadový chlap, no môže byť, že v priebehu seriálu vyhľadá Power Brokerove služby.

Prvé dojmy The Falcon and the Winter Soldier
Zdroj: cbr.com

Komu každému budú Falcon a Winter Soldier čeliť?

V seriáli už máme tak niekoľko potenciálnych záporákov. Prvými je skupina Flag Smashers, o ktorých sme počuli ako o prvých a ktorých cieľom je to, aby svet vyzeral ako pred Hulkovým lusknutím. Ďalším bude zrejme Power Broker a jeho organizácia, ktorí môžu dať ľuďom schopnosti. Tretím pravdepodobným kandidátom bude asi John Walker, ktorého po druhej časti veľmi nemajú v láske.

Ani Buckymu, ani Samovi sa totižto nepáči, že nesie Stevov štít. A posledným pravdepodobným nepriateľom bude Baron Zemo. Od neho síce potrebujú pomoc, ako sme sa dozvedeli v závere epizódy, no stále ide o človeka, ktorého cieľom je odstrániť všetkých superhrdinov. Ako to bude ďalej pokračovať sa dozvieme až na ďalší piatok v novej epizóde.

Boli ste prekvapení, keď ste v seriáli videli nápis Slovensko? Čo myslíte, bude seriálový Power Broker ako jeho komiksová verzia? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -