Fallout bol len predkrm. Diváci sú pripravení na ďalší seriál podľa megaúspešnej hernej série

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vznikne seriál podľa The Elder Scrolls?

Adaptácie herných značiek naberajú čoraz viac na popularite. Ich úspech značne vzrástol po vydarenom The Last of Us. Nejeden fanúšik sa však teraz zhodne, že minulý týždeň vydaný Fallout poľahky preskočil latku a stal sa ešte poznateľne kvalitnejším prevedením. Otázka je, či tento úspech naštartuje aj adaptáciu ďalšej franšízy od spoločnosti Bethesda. Mohol by vzniknúť seriál The Elder Scrolls?

Ide o hernú sériu, ktorú spoločnosť spustila ešte v roku 1994, keď vytvorila fiktívny kontinent Tamriel. Stredoveká krajina je na ňom obohatená mágiou a existenciou veľkej rady mytologických stvorení. Najviac pozornosti však iste získala piata časť s podtitulom Skyrim, ktorá prišla v roku 2011.

The Elder Scrolls
Zdroj: The Elder Scrolls Online

Bude skôr šestka alebo seriál?

Hráči netrpezlivo čakajú na šestku, na ktorej sa pracuje od roku 2018, respektíve bola vtedy prvýkrát oficiálne oznámená. Spolu s rečami o ďalšom hernom titule sa hovorilo aj o seriálovom spracovaní. V roku 2020 obletela internet správa, že si adaptáciu berie pod svoje krídla Netflix a malo by ísť o rozpočtom aj šírkou dejov podobný projekt ako ich Zaklínač.

Služba projekt nikdy nerozbehla, nádeje fanúšikov však nehasli. O seriáli sa hovorilo napríklad aj na prelome marca a apríla 2023, kedy prišli správy, že šiesta hra bude vydaná najneskôr do dvoch rokov a bude ju sprevádzať rovno prevedenie na malé obrazovky, ktoré bude dopĺňať dej.

the elder scrolls skyrim
Zdroj: Bethesda

Herný producent má jasné stanovisko

Teraz, po adaptácii posapokalyptického Falloutu prichádza spracovanie opäť na pretras. Jasne to však komentoval herný producent Todd Howard (ktorého slová prináša GameSpot). Povedal:

„Každý sa ma pýta na Elder Scrolls a ja stále opakujem, že nie. Ale nikdy neviete, kedy niečo do seba zapadne. Myslím, že sa Fallout naozaj podaril, a to aj vďaka tomu, že sme odviedli kvalitnú prácu. A nebola silená. Neviem predpovedať budúcnosť, ale toto bol jeden z projektov, na ktorom som si užil prácu najviac. Teraz sme viac ako spokojní a každý v štúdiu to vidí rovnako.“

Seriál The Elder Scrolls, teda ďalšie veľkolepé fantasy zrejme tak skoro neuvidíme. Herný vývojár však jasne dáva najavo, že sa čaká len na správny nápad, pri ktorom sa veci začnú hýbať vpred. Reakcie na Fallout by mohli tento proces len a len urýchliť.

Myslíte si, že by mal vzniknúť aj seriál podľa fantasy hernej série od Bethesdy? Pozreli by ste si Elder Scrolls v takom prevedení? Ste fanúšikmi hier? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -