Roky nebol lepší seriál. Nezastaviteľná novinka zničila Netflix a jeho najväčšie hity

Nenechajte si ujsť

Fallout zbúral všetky očakávania

Najväčšie seriálové prekvapenie tohto roka je oficiálne známe. Je ním dystopický sci-fi seriál Fallout, ktorý v apríli štartoval na platforme Prime Video. Už pred premiérou novinku postavenú na slávnej hernej sérii sprevádzali nadšené ohlasy kritikov, ktoré potvrdili aj samotní diváci. Záujem o Fallout nakoniec tromfol aj tie najsmelšie očakávania Amazonu a nechal za sebou aj najväčšie tohtoročné hity Netflixu.

Ako informuje Amazon, Fallout za prvých 16 dní videlo masívnych 65 miliónov divákov. Ide o najväčšie číslo od premiéry Pán prsteňov: Prstene moci a novinka tromfla aj veľké hity služby ako The Boys, Reacher či Invincible.

Techradar však informuje, že Fallout by mohol nakoniec predbehnúť aj seriálového Pána prsteňov. Ten totiž kraľuje sledovanosti so 100-miliónmi videniami, ktoré zaznamenal v rozmedzí troch mesiacov. Apokalyptickej novinke sa podarilo zaznamenať 65 miliónov len za dva týždne. Seriál podľa Amazonu nedominuje len medzi americkým publikom, ale silne rezonuje vo všetkých kútoch sveta, odkiaľ pochádza až 60 % diváckej základne. Špeciálne veľkej popularite s Fallout teší napríklad vo Veľkej Británii, Francúzsku či Brazílii.

Podobné čísla sledovanosti môže Amazonu závidieť aj Netflix. Na takéto čísla totiž ani zďaleka nedosiahol žiadny z jeho tohtoročných hitov. Najbližšie k nemu mal Avatar: Posledný vládca vetra, ktorý za dva týždne videlo približne 41 miliónov divákov. Nasledujú Gentlemeni s 32 miliónmi videní a 3 Body Problem s 27 miliónmi divákmi. Nie je preto divu, že veľký hit Amazonu bude pokračovať aj ďalšou sériou. Viac o nej sa dozviete nižšie.

Pôvodný článok:

Najväčšie seriálové prekvapenie tohto roka bude pokračovať. Streamovacia služba Prime Video iba týždeň po premiére seriálu Fallout oficiálne potvrdila aj vznik druhej série. Platforma hovorí, že apokalyptická sci-fi, postavená na obľúbenej hernej predlohe, sa už krátko po premiére stala obrovským globálnym hitom a nad pokračovaním preto vôbec nerozmýšľala.

Amazon tradične nezdieľa presné informácie o sledovanosti, približuje však, že Fallout sa zaradil medzi TOP 3 najsledovanejšie tituly v histórii služby. Zároveň ide o najsledovanejšiu novinku od premiéry prvej série Pán Prsteňov: Prstene moci, ktorá štartovala na jeseň 2022.

seriál fallou kyle maclachlan
Zdroj: Prime Video

Potvrdenie druhej série neprichádza ako veľké prekvapenie. Seriál sprevádzali fantastické ohlasy od divákov aj recenzentov a o Fallout sa hovorí ako o doposiaľ najlepšej hernej adaptácii. Variety už krátko po premiére informoval o tom, že filmové štúdio Amazonu dostalo od štátu Kalifornia štedré daňové úľavy pre natáčanie druhej série. Potvrdenie pokračovania zo strany streamovacej služby je preto skôr formalitou, aj keď určite vítanou.

Predstaví zmenu prostredia

Za druhú sériu sa opäť postavia Lisa Joy a Jonathan Nolan, na divákov s veľkou pravdepodobnosťou čaká zmena prostredia. Nová séria by mohla byť adaptáciou Fallout: New Vegas, ktorý je spin-offom hernej série. Príbeh je teda zasadený do rovnakého sveta, predstavuje však celkom nové postavy aj prostredie, ktoré v tomto prípade pripomína zdevastované Las Vegas.

jonathan nolan ella purnell
Zdroj: Prime Video / JoJo Whilden

Odklon týmto smerom naznačilo finále prvej série, aj keď na konkrétne detaily si budeme musieť počkať. Opäť je však možné predpokladať, že druhá séria nebude adaptáciou žiadnej konkrétnej hry, ale predstaví vlastný príbeh, ktorý bude rešpektovať pravidlá jedinečného apokalyptického sveta.

Ešte si naň počkáme

Veľkou otázkou zostáva dátum premiéry. Očakáva sa, že produkcia 2. série Fallout by mohla začať v septembri tohto roka. Ak by všetko išlo podľa plánu, pokračovanie by sa k divákom mohlo dostať už na konci budúceho roka. Pravdepodobnejšia sa však zdá byť premiéra na jar 2026, keďže seriál je kvôli zasadeniu náročný na špeciálne efekty.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -