Vrátia sa práva na Fantastickú Štvorku a X-Men späť k Marvel Studios a uvidíme ich tak po boku Avengers?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako ste už možno postrehli, filmový svet Marvelu je rozdelený na pár častí. Marvel Studios vlastnia práva na všetky postavy z Avengers filmov, Strážcov Galaxie a podobne. Potom je tu Sony, ktoré konečne po dlhých rokoch dali postavu Spider-Mana tam, kam patrí, avšak práva na neho a iné postavy (Venom, Black Cat) stále vlastní. Štúdio Universal má zase s Marvelom dohodu, že Hulk nemôže dostať svoj vlastný film a tak sa môže ukazovať iba v tímovkách ako Avengers alebo Thor. No a na koniec tu máme nedobytné 20th Century Fox, ktoré vlastní dve obrovské franšízy. X-Men a Fantastic Four.

Marvel teda kedysi kvôli kríze rozpredal mnoho svojich postáv a práve štúdio Fox si ich tak pevne drží. So sériou X-Men narábať vedia – dočkali sme sa výborných tímoviek, tak ako aj sóloviek (Logan, Deadpool). Naopak, film Fantastic Four sa im nepodaril ani jeden a ľudia sa modlia, aby ich predali späť Marvelu. Určite by sme však chceli vidieť X-Menov a Fantastickú Štvorku po boku Avengers, alebo proti nim. Hlavne, aby boli v jednom svete tak, ako je tomu v komiksoch. Nieje tajomstvom, že sa Marvel Studios snaží dostať všetky postavy späť pod svoju kontrolu. Ako to vidí legendárny Stan Lee?

Avengers a X-Men
Zdroj: aminoapps.com

Fantastická Štvorka, Avengers a X-Men v jednom univerze?

Stan Lee sa nedávno objavil na akcií Wizard World Nashville a ku tejto situácií jasne vyjadril svoj názor:

„Skôr či neskôr, dostanú naspäť práva ku všetkým našim postavám. Pracujú na tom, avšak stále sa tvoria X-Men filmy a podobné veci. Nebojte sa. Dostanete viac Marvel superhrdinov, než koľko na nich v najbližších rokoch budete mať času.“

Sám otec Marvelu tak verí, že skôr či neskôr tieto práva dostanú. Vzdáme sa síce úžasných filmov ako boli Logan, Deadpool a X-Men: Prvá Trieda, no konečne uvidíme všetkých pokope. Ak sa toho teda dožijeme… 

Do komentárov nám napíšte, či by ste chceli, aby sa vrátili práva na obe série alebo by vám stačila Fantastická Štvorka?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -