TEÓRIA: Takto Fantastická štvorka dorazí do MCU. Pomôže im k tomu obľúbený hrdina

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TEÓRIA: Ako Fantastická štvorka dorazí do MCU?

- Advertis

Kevin Feige na tohtoročnom Comic-Cone v San Diegu potvrdil, že Fantastická štvorka a mutanti prichádzajú do Marvel Cinematic Universe. Definitívne. Teraz sa už nepýtame „či,“ ale „kedy,“ na čo by nám mohli poskytnúť odpoveď nadšení fanúšikovia. Bolo tu už viacero nenápadných odkazov, ktoré ukazovali na blízky príchod jedného z najznámejších komiksových tímov vôbec, no teória, na ktorú sa dnes pozrieme, to posúva na nový level.

Bude to vďaka Ant-Manovi?

Len nedávno sme vám sprostredkovali informácie o tom, že Marvel sa chystá v roku 2022 vydať film Ant-Man 3. Táto skutočnosť nadchla mnohých fanúšikov, ktorí sa v predchádzajúcich častiach zamilovali do sympatického a vtipného Scotta Langa (Paul Rudd). Doteraz sa vo filmoch MCU objavil štyrikrát.

ant-man quantum realm avengers 5
Zdroj: geektyrant.com

Veľké očakávania veľkého počtu fanúšikov rozprúdili debaty o tom, ako veľmi bude film Ant-Man 3 dôležitý. Tento hrdina je totižto v príbehu univerza veľmi podstatný. Práve on prišiel s nápadom cestovania v čase – nebyť neho, ostatní by vo filme Avengers: Endgame nedokázali oživiť polovicu života vo vesmíre, ktorý 5 rokov predtým zabil Thanos. Fanúšik s nickom ak2sup si dokonca myslí, že Ant-Man bude tak podstatný, že v MCU predstaví Fantastickú štvorku. Toto je jeho teória, ktorú zavesil na Reddit:

„‚Kvantové mesto‘, ktoré sme videli vo filme Ant-Man a Wasp, bude hrať dôležitú rolu v predstavení Fantastickej štvorky a Kanga. Tipujem, že to mesto je Chronopolis, kde žije Kang the Conqueror. Moja teória je, že Fantastická štvorka uviazla v Kvantovej sfére v 60. rokoch, kedy ju navštívili poprvýkrát – v tzv. N zone (nebezpečnejšej časti Kvantovej sféry) získali svoje superschopnosti a potom sa museli postaviť vládcom ‚Negative zone‘ (Annihilusovi alebo Blastaarovi), no popri tom tam uviazli.

Verím, že to nebola náhoda, ale plán Kanga, ktorý chce Reeda Richarda pre svoje vlastne potreby, keďže Reed je prapraotec Nathaniela Richardsa aka Kanga. Myslím si, že na konci Ant-Mana 3 Scott alebo Janet (ktorí poznajú Kvantové mesto) navštívia Chronopolis a oslobodia členov Fantastickej štvorky a privedú ich späť do skutočného sveta.“

kang the conqueror nathaniel richards
Zdroj: za.ign.com

Kang the Conqueror

Teória vraví, že Ant-Man 3 popri Fantastickej štvorke predstaví aj ikonického komiksového zloducha Kanga. Skutočným menom Nathaniel RichardsKang je len jedna z mnoho identít, ktoré tento “obyčajný” človek má. Rama-TutIron LadVictor Timely… existuje mnoho verzií Richardsa, pretože ide o cestovateľa v čase.

Ako nám okrajovo vysvetlil film Avengers: Endgame, pri cestovaní v čase a neurovnaní udalostí do pôvodnej podoby vznikajú alternatívne vesmíry. Aj preto musel Captain America vrátiť Kamene nekonečna do momentov, odkiaľ si ich hrdinovia vzali. Potvrdilo sa nám tým, že svet MCU sa tiež nachádza v Multiverse, teda vo vesmíre s nekonečným množstvom alternatívnych vesmírov.

Práve tieto alternatívne vesmíry navštevujú rôzne verzie Kanga, ktoré vznikajú, keď cestuje časom. Podobne funguje napríklad taký Steve Rogers v MCU – v isté momenty existovali jeho dve či dokonca tri rôzne verzie – no stále to bol Steve Rogers.

A práve tieto prepletené mechaniky Multiverse využíva Nathaniel Richards. Nemá síce žiadne nadprirodzené schopnosti. Je to len obyčajný chlapík. Až na to, že je extrémne inteligentný a má stroj času. To mu dovoľuje navštevovať akékoľvek obdobia a miesta vo vesmíre, odkiaľ si môže vziať rôzne zbrane a brnenia, začať vládnuť a získať si tak pre seba armádu či vytvárať rôzne verzie seba v rôznych časoch, ktoré budú bojovať so superhrdinmi.

Fantastická štvorka v Marvel Cinematic Universe
Zdroj: inverse.com

Fantastická štvorka

Teória ohľadom Kanga nemá prečo nesedieť, nakoľko ide o jedného z najznámejších záporákov Marvel Comics. Superhrdinovia predsa potrebujú veľkého zloducha, proti ktorému sa budú musieť spojiť, pričom fanúšikom sa už dlhšie pozdáva nápad, keby to bol práve on. Čo však samotná Fantastická štvorka? Sedí to, čo zatiaľ vieme, s teóriou?

Marvel po predstavení nadchádzajúcich filmov na Comic-Cone v San Diegu potvrdil, že ide o kompletnú 4. fázu MCU. To znamená, že akékoľvek doteraz neohlásené filmy, resp. filmy, ku ktorým ešte nebol priradený dátum vydania, uvidíme najskôr v 5. fáze. No a tá by mala začať v roku 2022, kedy sa očakáva vydanie Ant-Mana 3. Rok 2022 je pravdepodobný aj vďaka dávnejšej informácii z tajného zdroja, ktorý ešte v lete prehlásil, že Fantastická štvorka dorazí do MCU práve vtedy. A je tu ešte zaujímavejšia skutočnosť.

Portál Geeks WorldWide prišiel s informáciou, že o príchod Fantastickej štvorky do Marvel univerza by sa mal postarať Peyton Reed, režisér predchádzajúcich Ant-Man filmov, ktorý je priradený aj k produkcii toho tretieho. Reed už v minulosti viackrát premýšľal nad zapracovaním ikonického tímu do filmovej série. Kevinovi Feigemu dokonca už niekoľko razy podsúval svoju víziu príbehu. Reed by chcel, aby bola Fantastická štvorka zasadená do 60. rokov 20. storočia. Do deja by taktiež chcel priviesť Kvantovú sféru či záporáka menom Black Knight.

Všetko teda zatiaľ sedí. Dôkazy a doposiaľ dostupné informácie nasvedčujú, že Fantastická štvorka príde v roku 2022 a bude úzko spätá s Ant-Manom. Oficiálneho oznámenia by sme sa tak mohli dočkať už v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

Zdroj: reddit.com, marvel.fandom.com, movieweb.com,

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť