Zmení štúdio Marvel pohlavie Thinga v najnovšej Fantastickej štvorke? Nové chýry to naznačujú

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ženský Thing v MCU filme Fantastická štvorka?

Fanúšikovia komiksov nemajú radi na filmových a seriálových adaptáciách jednu vec – zmeny. Či už ide o zmeny kostýmov, schopností alebo dokonca pohlavia, zvyčajne sa to nestretne práve s najlepšou odozvou od divákov a zmeny si vychvaľujú zvyčajne len pri niektorých postavách. Preto viacerých prekvapili nové chýry, ktoré tvrdia, že sa v pripravovanom filme Fantastická štvorka ukáže ženský Thing.

Thing, občianskym menom Ben Grimm, je stálicou rodinného tímu Fantastická štvorka už od 60. rokov minulého storočia. Spolu so svojím najlepším priateľom Reedom Richardsom, jeho priateľkou Sue Storm a jej mladším bratom Johnnym Stormom boli vystavení počas vesmírnej misie žiareniu, ktoré im dalo rôzne schopnosti. Následne si osvojili krycie mená a stali sa prvou superhrdinskou rodinou.

mcu fantasticka stvorka
Zdroj: thedirect.com

Invisibe Woman, Mister Fantastic a Human Torch majú síce zaujímavé schopnosti, no dokážu ich „vypnúť“ a vyzerať ako bežní ľudia. Nanešťastie, Thingova mutácia mu to nedovoľuje a tak neustále vyzerá ako kopa oranžovo-hnedých kameňov. A zrejme aj vďaka tomu patril Thing medzi najobľúbenejšie a najviac ikonické postavy od Marvelu, ba dokonca bol aj istý čas akýmsi maskotom zastupujúcim značku.

Marvel vraj hľadá židovského herca alebo herečku

MyTimeToShineHello (MTTSH), ktorý patrí medzi populárnych „vynášačov“ informácií, tvrdí, že štúdio Marvel a režisér Fantastickej štvorky, Matt Shakman, hľadajú židovského herca alebo aj herečku pre rolu Thinga. MTTSH tvrdí, že režisér trvá na tom, aby herec alebo herečka boli židovského pôvodu, aby šlo o akurátne zobrazenie komiksov. Je to zaujímavá požiadavka, keďže predošlí herci Thinga neboli Židia.

Thing Fantastic four
Michael Chiklis a Jamie Bell; Zdroj: avoyagethroughfilm.wordpress.com, literallyanythingmovies.com

Pre zaujímavosť, šlo o hercov Michaela Chiklisa a Jamieho Bella. Fanúšikov ale veľmi nepotešila informácia o tom, že štúdio vôbec zvažuje zmenu pohlavia obľúbenej postavy. Väčšine sa to nepáči a radi by videli ikonickú postavu v jej pôvodnom prevedení. Našli sa však aj takí, ktorí by túto zmenu uvítali, pričom narážali na to, že aj v komiksoch táto postava už existuje.

Šlo o ženu menom Sharon Ventura, wrestlerku, ktorá na sebe dobrovoľne nechala urobiť pokusy. Vďaka tomu sa jej zvýšila sila a odolnosť, no po vystavení kozmickému žiareniu sa z nej stala ženská verzia Thinga, znám aj ako She-Thing. Istý čas predtým niesla aj pseudonym Ms. Marvel a bola členkou ako Fantastickej štvorky, tak aj ženského wrestlerského tímu Grapplers.

She-Thing Fantastická štvorka
Zdroj: marvel.fandom.com, heroes-and-villain.fandom.com

Mila Kunis ako She-Thing, nie ako Invisible Woman?

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že Mila Kunis bude súčasťou tohto filmu, a to kvôli stretnutiu, ktoré mala ešte vo februári s režisérom. Všetci si odvtedy mysleli, že bude hrať Sue Storm, no po nových informáciách by pokojne mohla hrať aj She-Thing. Má totižto ešte aj židovský pôvod a keď Thingovi zmenia pohlavie, do úlohy by sa hodila. Nanešťastie, herečka pred pár dňami v The Late Late Show potvrdila, že si vo filme nezahrá.

Spomenula februárovú situáciu a povedala, že podľa internetu zrejme stačí, aby šla na obed s niekým z priemyslu a hneď to znamená, že s ním už začala pracovať. Kunis teda vyvrátila to, že vo filme bude, aj keď priznala, že vie, kto si vo filme zahrá. Ani len nenaznačila, o koho by mohlo ísť, pretože by z toho mohla mať problémy. „Nechcem sa dostať do problémov s Myšiakom [Disney], takže nikto z vás sa to nedozvie.“ 

Mila Kunis fantastická štvorka
Zdroj: thedirect.com

Ak to vie už Mila Kunis, je možné, že čoskoro o tom dajú vedieť aj verejnosti. Mohli by to oznámiť na blížiacich sa fanúšikovských akciách, napríklad na San Diego Comic-Cone 2023. O filme zatiaľ nevieme veľa, iba to, že nepôjde o origin príbeh. Kevin Feige povedal, že ten už všetci poznajú, a tak sa film zameria na príbeh, ktorý sme ešte nevideli.

Film Fantastická štvorka odštartuje Fázu 6 v MCU už 14. februára 2025.

Zdroje: hollywoodreporter.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -