KináTržby v kinách

Nové Fantastické zvery dokazujú, že na kvalite nezáleží! | TRŽBY V KINÁCH #46

Smrť moderného filmu? Aj takéto titulky sa v posledných rokoch objavujú na internete. Mnohým (väčšinou starším) divákom sa zdá, že v dnešnej dobe sa natáčajú už len zbytočné snímky, s jedným jediným cieľom – ziskom. Pre ne je kvalita zbytočná. Stačí len prilákať ľudí do kina. Takéto filmy podľa všetkého vznikajú pod strechami tých najväčších štúdií, pričom ich práca spočíva v tom, že na výsledný produkt dajú nálepku super-populárnej filmovej série. Niekto vraví, že do tejto oblasti zašla aj novinka Fantastické zvery 2. Je to pravda? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Fantastické Zvery: Grinelwaldove zločiny recenzie

Zdroj: hdqwalls.com

Fantastické zvery 2 – sklamanie i prekvapenie

Prvé miesto podľa očakávaní obsadila novinka Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny. Štúdio bolo pripravené na vyšší debut, no 62 miliónov v americkej kase vôbec nie je zlé. Recenzie a ohlasy na film boli prinajlepšom zmiešané. Mnohí hovoria o tom, že čaro Harryho Pottera sa už vyparilo. Nech už je však váš názor akýkoľvek, nemôžete popierať, že je iný. To ale fanúšikov neodradilo, ba naopak možno prilákalo. Celosvetovo má totižto len behom pár dní na konte už 253 miliónov dolárov. Druhá kapitola päťdielnej série je dôkazom, že sny J.K. Rowlingovej sa znova naplnia.

Druhé miesto zaujal nový Grinch štúdií Universal a Illumination so sumou 38,1 milióna dolárov. Behom dvoch týždňov si táto zelená postavička stihla zarobiť už cez 151 miliónov. Táto suma ešte porastie s príchodom vianočnej nálady. S ďalším miestom pokračuje film Bohemian Rhapsody s 50-percentným poklesom. Zárobkom 15,7 milióna počas tretieho víkendu navýšil svoj celosvetový zárobok na krásnych 384,3 milióna dolárov.

Spoznajte kapelu Queen v prvom traileri na Bohemian Rhapsody!

Zdroj: ew.com

Nasledujúce miesto patrí novinke Instant Family, ktorej nižšie očakávania dosiahli takmer 15 miliónov. 60% divákov filmu má vek nad 35 rokov, čo znamená, že štúdio sa môže tešiť na sviatkové obdobie. Práve vtedy by mala narásť návštevnosť aj zisky, avšak nie zázračne. Prvú päťku nám ohraničuje ďalšia novinka s názvom Vdovy. Takmer nulový záujem divákov štúdiu priniesol debut len o výške 12,3 milióna dolárov. 42-miliónový produkčný rozpočet dosiahne len s veľkou dávkou šťastia.

 1. $62,200,000   Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Fantastické zvery 2)
 2. $38,165,000   Dr. Seuss’ The Grinch
 3. $15,700,000   Bohemian Rhapsody
 4. $14,700,000   Instant Family
 5. $12,300,000   Widows (Vdovy)
 6. $4,678,000     The Nutcracker and the Four Realms (Luskáčik)
 7. $4,350,000     A Star is Born (Zrodila sa hviezda)
 8. $3,850,000     Overlord
 9. $2,500,000     The Girl in the Spider’s Web: A New Dragon Tattoo Story
 10. $2,260,000     Nobody’s Fool

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár