Nové Fantastické zvery očarili kiná! Koľko Slovákov už videlo Grindelwaldove zločiny?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny očarili slovenských divákov!

Najnovší filmový prírastok do sveta Harryho Pottera, film Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, svojou mágiou ovládol kiná na celom svete, slovenské nevynímajúc. Jeho premietania navštívilo u nás už 65 414 divákov, čím sa dostal na čelo aktuálneho rebríčka návštevnosti. Okrem toho si na svoje konto pripísal zaujímavý rekord – vďaka tržbám vo výške 369 689 € je jeho otvárací víkend najúspešnejším spomedzi všetkých filmov tzv. „čarodejníckeho univerza“, ktoré zahŕňa 8 filmov série Harry Potter aj predchádzajúcu snímku o fantastických zveroch!

fantastické zvery 2
Zdroj: kisspng.com, time.com

O nič menej zaujímavé nie sú ani celosvetové čísla, ktoré potvrdzujú skvelý výkon novinky. Čo by možno mnohí neuhádli je fakt, že až 57% divákov druhej kapitoly Fantastických zverov tvoria ženy. Večnú lásku fanúšikov ku tejto sérii dokazuje aj to, že takmer 70% publika má vek nad 25 rokov.

Ako sme sa dozvedeli už pred pár dňami, celosvetovo si film počas otváracieho víkendu zarobil cez 258 miliónov dolárov. Teda, takto to znie lepšie: štvrť miliardy. Zahraničné trhy mimo USA vedie Čína s 37 a pol miliónovým debutom. Minulý víkend celkovo debutoval až v 80 krajinách, z ktorých v 18 krajinách prekonal predchádzajúci rekord. Vo viac ako polovici trhov sa mu taktiež darí ešte lepšie ako prvému filmu, čo je vzhľadom na jeho masívny úspech naozaj dobré.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny RECENZIA
Zdroj: independent.co.uk

O čom sú nové Fantastické zvery?

Film je v poradí druhým z piatich pripravovaných filmov série Fantastické zvery. Na konci prvej časti bol mocný čarodejník Gellert Grindelwald (Johnny Depp) zajatý a uväznený. Ako sa však zaprisahal, podarí sa mu utiecť a začne zhromažďovať svojich prívržencov. Mnohí z nich však netušia, aký je jeho skutočný plán – ovládnuť svet bežných smrteľníkov za pomoci „čistokrvných“ čarodejníkov. Aby mu v tom zabránil, povoláva mocný Albus Dumbledore (Jude Law) na pomoc svojho bývalého študenta, magizoológa Mloka Scamandera (Eddie Redmayne). Ten pomoc prisľúbi, netuší však, aké nebezpečenstvá naňho striehnu.

Podľa scenára známej spisovateľky J.K. Rowlingovej film nakrútil režisér David Yates, ktorý si vďaka tomu pripisuje na svoje konto už šiesty príspevok do čarodejníckeho univerza. Spolu s ním a hviezdnym hereckým obsadením sa na nakrúcaní znova podieľal aj tvorivý tím, ktorý stál za predchádzajúcou časťou, príbehom Fantastické zvery a ich výskyt. Ich prácu môžu slovenskí diváci a diváčky obdivovať v kinách práve teraz, vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Fantastické Zvery: Grinelwaldove zločiny recenzie
Zdroj: hdqwalls.com

Stihli ste už navštíviť kino a pozrieť si nové Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny? Ako sa vám film páčil? Vaše názory a pocity z novinky nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: TS continental-film.sk, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -