Fantastické zvery rebríčku fantasticky kraľujú, no menej než sa očakávalo! | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Je tu ďalší týždeň a s ním aj ďalší rozpis tržieb filmov. Na čo by ste mali byť teraz zvedavý? Po piatich rokoch sa do kín vrátili kúzelníci zo sveta Harryho Pottera. Tentokrát však ide o Fantastické zvery, nie o bitku zla s dobrom. Dokázali teda zvery pritiahnuť toľko divákov ako plánovali?

Fantastické zvery môžu oslavovať, no očakávali sme viac!

Kráľa vlaňajšieho týždňa od Marvelu sa konečne podarilo zvrhnúť. Dokázal to Eddie Redmayne aj so svojím magickým kufríkom. Jeho Fantastické zvery obsadili prvé miesto s americkým zárobkom 75 miliónov dolárov. Táto suma je zatiaľ najnižšia so všetkých predošlých filmov zo série. Zo sveta však pritieklo 143 miliónov a teda celkový zárobok je 218 miliónov. Na rozjazd to zlé nie je, no s pokračovaniami by tvorcovia chceli určite získať viac. Čísla nám ale ukázali, že keď nečaruje Potter, tak sa nečaruje najlepšie. Recenziu na tento film nájdete tu.

Fantastické zvery na 1. mieste
Fantastické zvery na 1. mieste

Na druhé miesto sa prepadol druhý čarodejník, Doctor Strange. Dokázal to s americkým zárobkom 17,7 milióna, čo na tretí týždeň nie je vôbec zlé. Ak to pripočítame so všetkým, čo už zarobil (aj zo sveta), Strange pokoril hranicu pol miliardy s 571 miliónmi. Radí sa tak medzi top 10 Marvel filmov v boxoffice.

Druhé miesto len o chlp ušlo Trollom zo štúdia Dreamworks. Tí sa umiestnili na treťom mieste so sumou 17,5 milióna. Ako vidíte, veľmi tesný výsledok s Doctorom Strangeom. Trollovia nám ukázali, že deti ich vidieť chcú. Najprv to bol dosť gýčový nápad, no ku koncu sa vydaril veľmi dobre. Dokopy už majú 261 miliónov.

Štvrtú priečku obsadila Amy Adams a jej Arrival (Prvý kontakt). Tá za svoj druhý týždeň priniesla 11,8 miliónov. Celosvetovo má už 54 miliónov, čo určite nie je zlé. Od sci-fi filmu za 47 mil. sa ale čakalo viacej. V číslach sa hlavne prejavuje to, že ľudia filmu až tak dobre nepochopili. Tvorcom to ale môže byť jedno, film sa bude snažiť prebojovať medzi filmové ocenenia.

Arrival (Prvý Kontakt) už prekonal svoj rozpočet
Arrival (Prvý Kontakt) už prekonal svoj rozpočet

Piate miesto uzatvára komédia Almost Christmas. Film sa premieta len v USA kde za tento týždeň dokázali pozbierať 7 miliónov. Celkovo teda zarobili 25 miliónov, čo je tak akurát. Od takýchto filmov sa veľké tržby nečakajú.

Do TOP 10 sa ešte zmestili:

Na šiestom mieste sa umiestnil Gibsonov veľký návrat, Hacksaw Ridge. Zarobil 6,7 miliónov, čo na tretí týždeň určite nie je zlé. Celkovo má teda zárobok 40 miliónov, čo hanba nie je, no úspešným by som film nenazval. Gibson sa ale o čísla strachovať nemusí, film sa bude takisto snažiť pretlačiť medzi filmové ocenenia.

Siedme miesto si zobrala novinka The Edge of Seventeen. Film otovoril za 4,8 milióna, čo na takýto tip filmu zlé vôbec nie je. Od kritikov má hodnotenie 95%, takže by mal ísť o celkom úspešný film, ktorý by tiež mohol zaútočiť na pár cien. Či sa film dostane ku nám, to nikto nevie.

Na ôsme miesto sa dostala druhá novinka, Bleed for This. Miles Teller sa ukázal ako nie celkom veľký ťahák, zarobil totižto len 2,3 milióna. S rozpočtom 6 miliónov je to celkom slabé, pretože ani kritika z filmu extra nadšená nie je. 64% totiž značí len príjemnú oddychovku. Či film príde ku nám naozaj nevieme.

Bleed for This sa ku nám pravdepodobne nedostane
Bleed for This sa ku nám pravdepodobne nedostane

Deviate miesto si berie Ben Affleck a jeho Účtovník. Ten svoju cestu dokončuje s 2,1 miliónmi. Toto číslo už však pre tvorcov nič neznamená, zo svojho trhu film zarobil 81 miliónov. Celosvetovo sa film drží na 138 miliónoch. Film teda nemá najlepšie recenzie, no stal sa z neho úspešný hit. Warner Bros môže byť na Afflecka veľmi pyšné, určite to len posilní ich spoločnú spoluprácu.

Posledné miesto v našom zozname si berie slabý horor s Naomi Watts, Shut In. Tento týždeň zarobil len 1,6 milióna. Dokopy má teda iba 6 miliónov, čo je slabé aj na horor. Kritici filmu udelili 0% a teda je z neho absolútny prepadák.

  1. $75,000,000   Fantastické Zvery a kde ich nájsť
  2. $17,676,000   Doctor Strange
  3. $17,500,000   Trollovia
  4. $11,800,000   Prvý Kontakt
  5. $7,040,000   Almost Christmas
  6. $6,750,000   Hacksaw Ridge
  7. $4,825,000   The Edge of Seventeen
  8. $2,357,946   Bleed for This
  9. $2,115,000   Účtovník
  10. $1,600,000   Shut In

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -