KVÍZ – Aký magický tvor z filmovej série Fantastické zvery sa k tebe najviac hodí?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Fantastické zvery kvíz

Po dlhšom čase sa opäť vraciame do sveta mágie a kúziel. Nedávno vydaný film nás opäť zaviedol do minulosti, k udalostiam, ktoré sa stali niekoľko desiatok rokov pred dejom filmovej aj knižnej série Harry Potter. Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora nám okrem rozpoltenej čarodejníckej spoločnosti ukáže aj nové fantastické zvery, a preto sme si pri tejto príležitosti pre vás pripravili kvíz o týchto magických tvoroch.

Tretí film zo série je opäť nabitý skvelým hereckým obsadením: Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (Albus Dumbledore), Callum Turner (Tézeus Scamander), Victoria Yeates (Bunty), William Nadylam (Yusuf Kama), Jessica Williams (Eulalie “Lália” Hicks), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Queenie Goldstein), Ezra Miller (Krédus Barebone), Katherine Waterston (Tina Goldstein) či Richard Coyle (Aberforth Dumbledore).

Johnnyho Deppa v role hlavného záporáka Gelerta Grindelwalda vystriedal herec Mads Mikkelsen, ktorý sa ale úlohy zhostil rovnako bravúrne. Film, ktorý je už pár dni v kinách, režíroval režisér posledných štyroch filmov o Harrym Potterovi a všetkých filmov o fantastických zveroch David Yates. Scenár napísala v poslednom čase dosť kritizovaná autorka pôvodných kníh J.K. Rowling a scenárista Steve Kloves.

Čarodejnícka vojna je na spadnutie

V magickom svete to vrie. Spoločnosť sa polarizuje a Grindelwald, ktorý si chce podmaniť muklov, naberá na sile aj na počte prívržencov. Albus Dumbledore tak musí zostaviť nový tím, ktorý mu pomôže jeho starého priateľa poraziť, keďže on sám to urobiť nemôže. Spojí sa tak s najlepším (a celosvetovo prvým) magizoológom Mlokom Scamanderom, s jeho vernou asistentkou Bunty či s jeho bratom aurorom Tézeom Scamanderom.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora v kinách
Zdroj: Warner Bros.

Tím ešte dotvorili nadaná učiteľka Lália Hicks, kúzelník zo starobylého rodu Yusuf Kama a odvážny mukel Jacob Kowalski. Otázkou tak už len zostáva – bude týchto pár nadaných jedincov stačiť na to, aby zastavili alebo aspoň spomalili najsilnejšieho temného čarodejníka tej doby? To zistíte až po pozretí najnovšieho čarodejníckeho filmu, ktorý už niekoľko dní beží v kinách aj so slovenským dabingom.

Kvíz

Aký magický tvor vám vyšiel v kvíze? Podeľte sa o váš výsledok s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -