Svet mágie je späť! Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora oddnes nájdeš v našich kinách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Si pripravený na návrat do Rokfortu? Svet mágie sa konečne vrátil a štúdio Warner Bros. nám už niekoľko mesiacov pripomína o akú veľkolepú udalosť pôjde. Grindelwald totiž každým dňom silnie, Dumbledore musí medzičasom odhaliť svoje tajomstvá a samozrejmosťou je aj mladý ambiciózny magizoológ Mlok Scamander. Takáto kombinácia je v očiach fanúšikov Harryho Pottera určite vítaná a vychutnať na veľkom plátne si ju môžeš oddnes aj ty, pretože film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora odštartoval svoju čarovnú púť v slovenských kinách.

O réžiu sa postaral režisér posledných štyroch filmov o Harrym Potterovi a všetkých filmov o fantastických zveroch David Yates. Scenár napísala autorka pôvodných kníh J.K. Rowling a scenárista Steve Kloves, ktorý napísal sedem z ôsmich častí Harryho Pottera. To znamená, že tretí prequel z franšízy Harryho Pottera je v tých najlepších rukách a podľa doterajších ukážok nás čaká veľa nových kúziel a najväčší čarodejnícky súboj všetkých čias. Áno, presne tak! Bitka o Rokfort bola síce výnimočná udalosť, avšak Grindelwald a jeho prívrženci sú pre dosiahnutie svojich temných cieľov odhodlaní urobiť naozaj čokoľvek.

V slovenských kinách premiéruje fantazijný film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

Grindelwaldova moc je čoraz silnejšia a Dumbledore sa ocitne v ohrození. Jedinou jeho možnosťou je preto zostaviť nový tím, ktorý má poraziť jednu z najväčších hrozieb z najobľúbenejšieho čarodejníckeho sveta. Tím sa skladá napríklad z magizoológa a jeho nepostrádateľnej asistentky, profesorky, kúzelníka z veľmi starej rodiny a… mukla. Jacob, ktorý bol hlavnou postavou aj predošlých filmov, dokonca dostane svoj vlastný prútik.

Dočkali sme sa aj odkazov na starý známy Rokfort, v ktorom opäť navštívime niekoľko miest. Tešiť sa môžeš určite aj na nové fantastické zvery, ktorých okrem Mlokovho Vetvíka bude hneď niekoľko. Okrem toho boli v traileroch vidieť aj starý Dumbledore (Michael Gambon), komnata najvyššej potreby či Albusov mladší brat Aberforth. Dôvodom týchto scén budú Albusove tajomstvá, ktoré ho majú doviesť k odhaleniu jeho skutočnej sily. Svetová čarodejnícka vojna však nebude žiadna prechádzka ružovou záhradou a odzbrojiť Grindelwalda od bazového prútiku si bude vyžadovať pomocnú ruku veľkého množstva spojencov, ktorými sa film hemží od samotného začiatku.

Skvelé herecké obsadenie s novým Grindelwaldom

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora v kinách
Zdroj: screenrant.com

V pokračovaní uvidíme nových aj starých hercov: Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (Albus Dumbledore), Callum Turner (Tézeus Scamander), Victoria Yeates (Bunty), William Nadylam (Yusuf Kama), Jessica Williams (Eulalie “Lália” Hicks), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Queenie Goldstein), Ezra Miller (Krédus Barebone), Katherine Waterston (Tina Goldstein) či Richard Coyle (Aberforth Dumbledore).

V roli Grindelwalda vystrieda Johnnyho Deppa herec Mads Mikkelsen. Pôjde tak už o tretieho herca (Colin Farrell bol Grindelwaldom v utajení v prvej časti), ktorý sa tejto role zhostí. Kľúčom k úspechu bude však spomínaný Mlok Scamander, ktorý sa púšťa do nového fantastického dobrodružstva. Čo to bude tentokrát? Zober partnera/partnerku alebo partiu kamarátov a vychutnajte si film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora v kinách už dnes! My sme túto povinnú jazdu mágie stihli absolvovať a zaručene neľutujeme. Nostalgické pocity nami prúdili aj dlhé hodiny po skončení filmu o čom ťa presvedčí aj naša recenzia.

Filmová novinka Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora premieta v našich kinách vďaka slovenskému distribútorovi Continental Film od 14. apríla 2022.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -