Fantastické Zvery a ich výskyt prekonali Harryho Pottera!

Nenechajte si ujsť

Nie je tomu tak dávno, čo svet mágie a nepochybne aj ten náš mudlovský ovládli fantastické zvery vo fantastickom filme. Trošku paradoxom je, že aj keď je tento film novší, dej sa odohráva v roku 1926. Čiže niekoľko desaťročí pred úspešnou ságou od J.K. Rowlingovej Harryho Pottera. Spolu s prvým filmom o Harrym až po ten najnovší sme si prešli mnohým. Zistili sme, že aj keď čarodejnícky svet znie ako z rozprávky, pre mladého čarodejníka to teda rozprávkové nebolo. Prežívali sme s ním mnoho strastí a táto sága sa stala kráľovnou sŕdc mnohých z nás. Ako to však býva, korunku si raz musí prevziať aj mladšia „princezná“. 

česť porazeným
česť porazeným

Fantastické zvery sa zbavili statusu „princeznej“

A tu to je. Pamätný rok 2016 toho priniesol veľa. Napríklad takú novú kráľovnú z čarodejníckeho sveta od Rowlingovej. A tou sa stáva… (čas na detské šampanské)… zistíte po krátkej reklame. Ale nie, kedže na výber toho veľa nie je, korunku teda preberajú Fantastické Zvery. Tie totižto pokorili Harryho v tržbách za otvárací víkend 17.-20.11. v slovenských kinách. Fantastické zvery si zarobili 362 619 Eur (62 732 predaných vstupeniek) pričom Harry si zarobil najviac v roku 2011 a čiastka bola „len“ 358 429 Eur (56 445 vstupeniek). Ak by sme mali byť konkrétni a vám sa nechcelo googliť tak túto čiastku si zarobila 2.časť (Dary Smrti). Fantastické, nemyslíte?

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Pre tých čo sú z tohoto zmätení, lebo čítali boxoffice. :D V tomto článku sa jedná o slovenské tržby. Slovákov teda tento film baví najviac (aj v porovnaní s celým svetom). V celosvetových tržbách film zarobil najmenej zo všetkých dielov. :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -