Fanúšikovia neveria vlastným očiam. Vynechá seriál Votrelec najdôležitejšiu časť príbehu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Votrelec bez dôležitej súčasti?

Minulý týždeň prišla skvele vyzerajúca ukážka, ktorá naplno vrátila horor do vesmírnej série Ridleyho Scotta. Zahanbiť sa nechcel nechať ani chystaný seriál Votrelec, ktorý teraz prináša nové informáce. Vďaka portálu World of Reel sme sa dozvedeli popis deja a (zatiaľ pracovný) názov, no web ComicBookMovie upozornil aj na dôležitý problém. Zatiaľ to vyzerá, že bude chýbať veľmi dôležitá súčasť.

Seriál dostal podtitul Neverland a má nás zaviesť do našej budúcnosti, stále však do udalostí 30 rokov pred pôvodný film Votrelec z roku 1979. Postavy sú chytené v konflikte, ktorý súvisí s pokrokom umelej inteligencie, pri ktorej sa navyše rozbieha súboj medzi vývojármi a používateľmi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Small Screen (@smallscreenco)

Pôvod známej korporácie a sľub dokonalých xenomorfov

Zapojenie AI do deja a tým aj prepojenie so súčasnou dobou sa môže zdať ako zaujímavý nápad, zatiaľ to však podľa popisu nevyzerá ako snímka zo série Votrelec. Netreba sa však obávať, pretože takýmto spôsobom sa chcel režisér Noah Hawley pozrieť na vznik známej spoločnosti Weyland-Yutani.

Režisér už v minulých rozhovoroch povedal, že projekt má byť aj príbehom ľudstva, ktoré je uväznené niekde medzi primitívnou minulosťou a hrozbami z budúcnosti, ktoré sa nás snažia zabiť. Mimo umelej inteligencie by mali byť touto hrozbou aj xenomorfovia, teda známe kreatúry z filmovej série. Tie sú podľa tvorcu jedinečnou bytosťou, ktorá je výsledkom dlhej evolúcie a nie predmet rýchleho experimentu, podobne ako to načrtol film Prometheus.

film votrelec evolúcia
Zdroj: TMDB

Kde je priestor na votrelcov?

Napriek týmto slovám si fanúšikovia po popise deja začali všímať značný nedostatok (a povenovali sa tomu naozaj do hĺbky v rozsiahlom vlákne na Reddite). Ak majú byť votrelci vyššími bytosťami a nie biologickými zbraňami, ťažko zapadajú do konceptu filmu, ktorý sa odohráva tri dekády pred pôvodnou snímkou.

Ak sa totiž seriál Votrelec rozhodol ignorovať Promethea aj nasledujúci kúsok Votrelec: Covenant, ľudsto sa po prvý raz stretlo s xenomorfami v roku 2122. Projekt by sa teda mal logicky odohrávať niekedy v 90. rokoch 22. storočia a diváci sa obávajú nepríjemnej skutočnosti. Mohli by v ňom úplne chýbať mimozemská monštrá, ktoré pre mnohých robia sériu ikonickou.

Čo si myslíte vy? Budú v seriálovom Votrelcovi chýbať xenomorfovia a zameria sa iba na hrozbu umelej inteligencie alebo sa podarí režisérovi dostať ich aj do prequelu? Pozerali by ste aj s ich absenciou? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: worldofreel.com; comicbookmovie.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -