J.J. Abrams tvrdí, že ‚fanúšikovia Star Wars sa boja žien‘ a preto sa ľuďom nepáčili Poslední Jediovia!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Filmár J.J. Abrams nie je vôbec rozrušený negatívnymi ohlasmi na Star Wars: Poslední Jediovia režiséra Riana Johnsona. Väčšina zlej recepcie, ktorá obklopuje film, je totižto podľa neho zapríčinená fanúšikmi Star Wars, ktorých „ohrozujú ženy.“ Treba uznať, že Epizóda VIII je bez pochýb najkontroverznejšou časťou ságy. Každý z divákov má na film rozdielny názor, no mnoho zo sťažností sa zameriava aj na rozmanité herecké obsadenie. Niekto si tieto nové postavy zamiloval, zatiaľ čo ostatní ich nenávidia. Kde však leží pravda?

J.J. Abrams
J.J. Abrams, režisér Epizód VII a IX; Zdroj: starwars.com

Internet je ideálny pre nenávistných ľudí

V novom rozhovore sa J.J. Abrams rozrozprával ohľadom nenávisti voči Posledným Jediom a jej prameňu. Podľa neho väčšina negatívnych názorov na film v skutočnosti nepochádza z filmu. Miesto toho si myslí, že niektorí fanúšikovia Star Wars sa jednoducho cítia „ohrození ženami.“ A práve internet je vraj na takýto druh nenávisti ako ušitý. Svoje myšlienky vysvetlil nasledovne:

„Star Wars sa odohráva v obrovskej galaxii, ktorá obsahuje prakticky čokoľvek, čo by ste chceli. Ak ste niekto, kto sa cíti ohrozený ženami a potrebujete na ne nadávať, v ságe Star Wars si určite dokážete nájsť nepriateľov. Pravdepodobne sa môžete pozrieť aj na prvý film, ktorý natočil George Lucas a tvrdiť, že Leia bola príliš odvážna. Každý, kto vyhľadáva problém, ho určite dokáže nájsť. A internet, ako sa zdá, je pre takéto niečo ideálny.“

Ovplyvnia názory na Epizódu VIII režisérove plány so záverečnou časťou? Abrams pokračoval a vysvetlil, že všetko pokračuje bez zmeny:

„Ani prinajmenšom. Je toho veľa, čo by som vám chcel prezradiť, no mám pocit, že je ešte priskoro, aby sme sa rozprávali o Epizóde IX. Poviem však, že príbeh Rey, Poea, Finna a Kylo Rena – ak si všimnete, sú tu traja muži a jedna žena, čo by si mali všimnúť tí, ktorí sa sťažujú, že v Star Wars je priveľa žien – pokračuje spôsobom, ktorý ma nemohol viac nadchnúť. Už sa neviem dočkať, až ten dej všetci uvidia.“

Zdroj: hdqwalls.com

Je samozrejme prirodzené, že filmy rozdeľujú fanúšikov na dve stanoviská a jednoducho sa nedá vyhovieť každému. J.J. Abrams pokračoval v rozhovore a vysvetlil nám, že vôbec sa nebojí, či jeho Epizóda IX dopadne podobne, ako Poslední Jediovia. Keby sa nad tým totižto veľmi trápil, cíti, že by ho to kreatívne obmedzovalo a tak radšej spraví to, čo sám považuje za správne. Predsa len, nakoniec sa vždy nájdu neprajníci.

Ako sa páčila kontroverzná Epizóda VIII vám? Boli ste z očakávaného filmu sklamaní, alebo máteu vieru v budúcosť ságy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -