Ferrari chystá veľké veci. V roku 2020 nám odhalí dva nové modely

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Automobilka Ferrari plánuje v roku 2020 odhaliť dva nové modely, ktoré budú podľa slov obchodného šéfa spoločnosti prispôsobené na podmienky dnešného trhu.

Ak sa vrátime do blízkej minulosti, v roku 2019 uviedli na trh 5 nových kúskov (tri rozdielne modely), medzi ktorými nájdeme F8 Tributo, SF 90 Stradale a Roma. Pri celkovom zhrnutí z posledných 5 rokov nám taliansky výrobca priniesol 15 automobilov.

Ferrari Roma 2020
Najnovší model Ferrari Roma 2020; Zdroj: luxuscars.sk

Zaradí sa rok 2020 medzi úspechy značky Ferrari?

Na odhalení Ferrari Roma sa šéf automobilky Enrico Galliera vyjadril, že rok 2020 bude rokom konsolidácie pre podporu nadchádzajúcich modelov. Výrobca mal pôvodne v pláne si usporiadať všetky plány do budúcna a nemali byť uvedené žiadne nové autá. Ako však vidíme, scenár sa pozmenil a nás čaká niečo nové.

V jednom z briefingov Galliera povedal, že pandémia nového koronavírusu prinútila Ferrari zavrieť brány. Výroba musela byť pozastavená vo viacerých továrňach, ako aj v tej hlavnej v meste Maranello (sídlo Ferrari). A nakoľko hrozba stále pretrváva, analytici predpovedajú obrovskú priepasť medzi oficiálnymi plánmi automobilky a skutočnosťou.

Predpokladá sa, že Ferrari pozmení všetky plány na zvyšok roka 2020 a verejnosti prezradia ďalšie podrobnosti už v priebehu mája. V tom čase by mala prebehnúť online prezentácia investorov a až na nej sa ukáže, ako budú pokračovať s expanziou a logistikou.

Ferrari SÚV
Bude takto vyzerať očakávané SUV?; Zdroj: autocar.co.uk

Odhalenie nových modelov príde v druhej polovici tohto roka

Ferrari sa snaží stále preskúmavať nové a nevyužité časti trhu, čo potvrdil aj šéf spoločnosti. Podľa jeho slov, skúsený tím ľudí neprestáva pracovať na hľadaní ďalších príležitostí na rast spoločnosti a vytvorenie nových podnikateľských zámerov.

Okrem toho vieme, že nás čaká príchod modelu SUV Purosangue, ale uvedenie na trh sa odhaduje až v roku 2022. Do tej doby môže Ferrari skúmať všetky potrebné segmenty, ktoré sa pre nich zdajú zaujímavými. Treba si však uvedomiť, že značka Ferrari sa radí medzi luxusné športové automobily, čo je ich jediným obmedzením.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Podarí sa automobilke Ferrari v roku 2020 prekvapiť svojich klientov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: autocar.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -