Mbappé opäť raz tvárou FIFA. Nový ročník odhaľuje najrealistickejší futbalový zážitok vďaka technológii HyperMotion

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Útočník francúzskeho Paris Saint-Germain Kylian Mbappé je opäť raz tvárou FIFA. Spoločnosť EA včera predstavila nový ročník ich futbalového simulátoru FIFA 22, dokonca len pár hodín pred finále EURO 2020. Dostali sme prvý trailer, avšak na gameplay zábery si musíme počkať do akcie EA Play Live (štvrtok, 22. júl). Dovtedy si musíme postačiť s dátumom vydania a predstavením novej technológie.

Tou je takzvaná HyperMotion Technology, ktorá v spojení so strojovým učením prinesie doposiaľ najrealistickejší, plynulý a responzívny futbalový zážitok. To v preklade znamená, že pohyb a akcie hráčov budú ešte viac realistické, ako kedykoľvek predtým. Už klasicky sa môžeme tešiť na množstvo módov, ktoré sme hrali vo FIFA 21. Teda Career Mode, Volta, Pro Clubs a samozrejme FIFA Ultimate Team, nepochybne najobľúbenejší z nich.

Novú technológiu si užijú hráči na konzolách aktuálnej generácie, teda PlayStation 5, Xbox Series X/S a Google Stadia. Hra ako taká bude dostupná aj na PlayStation 4, Xbox One a PC. Dátum vydania nie je žiadnym prekvapením, tento rok padol na 1. október 2021.

Prvý trailer na FIFA 22:

Samozrejme by to nebolo EA, keby okrem Standard edície neprinieslo aj Ultimate edíciu. Tá ako jediná prináša program Dual Entitlement, ktorý umožňuje upgrade na next-gen verziu hry. V praxi to znamená, že napríklad hráči so štandardnou edíciou na PS4 si neskôr nebudú môcť hru zadarmo aktualizovať na PS5 verziu. Buď musia mať zakúpenú Ultimate edíciu (99,99 €), alebo môžu hrať v spätnej kompatibilite (bez technológie HyperMotion).

Na prvý pohľad využitia technológie HyperMotion priamo v hre si ešte budeme musieť počkať. EA tvrdí, že s pomocou motion capture zaznamenávali 22 profesionálnych futbalistov na ihrisku. Tieto dáta následne integrovali do hry vďaka umelej inteligencii a algoritmom strojového učenia. To vytváralo nové animácie, organický pohyb futbalistov a rôzne interakcie na trávniku.

Čo hovoríte na nadchádzajúci ročník FIFA 22? Aktualizujete každú sezónu, alebo vás minimálne zmeny každý rok nezaujímajú? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -